چشم های زیبای آهو

پزشک سلامت همه چیز تخصص ماست شماره تماس با من آفیس امارات 00971504782700

خطرات آميزش جنسي از راه مقعد

خطرات آميزش جنسي از راه مقعد

 


 

مجدداً به اين نکته توجه کامل داده مي شود که: در صورت آلوده بودن هر يک از شرکاي جنسي، ريسک انتقال ويروس ويروس اچ. آي. وي. و ساير بيماري هاي آميزشي که از طريق خون انتقال مي يابند، در تماس جنسي از راه مقعد بسيار بالا مي باشد.


 

 دلايل ميزان بالاي خطر انتقال ويروس اچ. آي. وي. از راه نزديکي مقعدي


 

•  ديواره داخلي روده بزرگ (بخش داخلي مقعد) خود قابليت جذب مستقيم مواد و انتقال مستقيم آن به خون را دارد.


 

•  از طرفي، حلقه خروجي جداره مقعد به دليل اينکه مانند واژن قابليت ارتجاعي و انعطاف پذيري لازم براي نزديکي و حرکت رفت و برگشتي پنيس ( آلت تناسلي مرد) را ندارد، در نتيجه احتمال خراش برداشتن و خون ريزي آن بسيار بالا مي باشد. اين خراش ها و بريدگي ها اغلب در بافت و بسيار ريز مي باشد و معمولاً با چشم غير مسلح قابل ديدن نيستند.


 

•  همچنين، نوک آلت تناسلي مردان نيز به دليل عدم وجود محيطي مناسب براي حرکت رفت و برگشتي احتمال دارد که دچار خراش در سطح گردد که اين مورد خطر دريافت ويروس را در شخص فاعل هم افزايش مي دهد. در اين نوع رابطه، مهم ترين خطري که اشخاص را تهديد مي کند تماس خوني مستقيم و همچنين مايعات دروني بدن با خون شريک جنسي مي باشد که در صورت آلوده بودن هر يک از شرکاي جنسي، احتمال سرايت ويروس اچ. آي. وي. به شريک سالم وجود دارد


 

عوارض آنال سکس براي خانم ها


 

*-اگر با احتياط صورت نگيرد بدليل وجود مويرگهاي ريز در آن منطقه منجر به خونريزي هاي کم و زياد ميشود.
.*-ممکنه که احتمال ايجاد بواسير يا بيماري هموروئيد همينطور شقاق آن قسمت در خانمها بالا برود.
*- در بعضي گزارشات گفته ميشود  که شايد احتمال ايجاد سرطان مقعد بالا برود
*-  درد شديد از ديگر مشکلات اين نوع سکس هست.. 
هرگونه اعمال سکسي آميزش جنسي بايد در حالاتي انجام شود که هردو رضايت کافي داشته باشند و هردو لذت ببرند وقتي يک طرف تمايل نداشته باشد ميتواند با صراحت اعلام کند که راضي به اين نوع نيست و طرف ديگر هم حق اعمال هيچ گونه
زور را ندارد. اما از طرف ديگر ميتوان اينطور بيان نمود که اگر هردو تمايل داشته باشند در صورتي که طوري رفتار گردد که به زن آسيبي وارد نشود حتي ميتواند باعث اين شود که زن را همچون روش مهبلي به ارگاسم برساند باا ينحال ميتوان ادعا کرد
در صورت عدم رعايت مسايل اخلاقي نه تنها درد زيادي براي زن خواهد داشت بلکه باعث ناراحتي هاي مقعدي همچون بواسير براي زن خواهد شد


 

گزارش دو نمونه ازسرطانهاي نادرمقعدي که سکس مقعدي ميتواند يکي از دلايل آن باشد.

بيماري BOWEN
يکي از انواع سرطانهاي پوستي ( SCC يا سرطان سلول سنگفرشي) هست ... که در مخاط انتهاي مقعد
تظاهر پيدا ميکند. در سنين بالا و جواناني که زگيل مقعدي و فعاليت جنسي زيادي دارند.. ديده ميشود. علائم
آن خارش دور مقعدي سوزش.. يا خونريزي هست. در معاينه پلاک هاي مجزا.. قرمز و پوسته دار ديده ميشود.

لنفوم ناحيه مقعد
در ايدزي ها بيشتر هست. اصولا گرفتاري لنفوم در ناحيه مقعد نادر است.. و اگر ديده شده.. بيشتر در هم جنس باز ها مشاهده شده و با علائم تب و توده هاي اطراف مقعدي بروز ميکند. تشخيص آن با نمونه برداري و شيمي درماني و راديو تراپي هست.


 

دليل منع رابطه جنسي مقعدي در زوجين


 

 
گيرنده‌هاي لذت زيادي در کانال anal وجود دارد، منتها مشکلاتي را مي‌تواند براي خانم‌ها ايجاد کند، من‌جمله اينکه عضلات حلقوي که کانال anal را مي بندد دچار اشکال مي‌شوند.
گيرنده‌هايي که در کانال anal هستند بسيار حساس هستند و براي همين به محض اينکه مدفوع وارد انتهاي رکتوم مي‌شود فرد احساس مي‌کند بايد دستشويي برود. اين گيرنده‌ها به حدي حساس هستند که فرد تفاوت وجود گاز و مدفوع را مي‌فهمد، يعني فقط کشش نيست، اينها را تفکيک مي‌کند از هم. بنابراين انجام anal sex در درازمدت حتما آسيب‌هايي به فرد وارد مي‌کند و مشکلات ماندگار فيزيولوژيک ايجاد مي‌کند.


*
عوارض رابطه جنسي مقعدي در دراز مدت


 


انجام رابطه جنسي مقعدي به صورت مکرر به تدريج سبب فراختر شدن مقعد شده و چين هاي مخاطي مقعد از بين رفته و در موارد پيشرفته نارسائي عضله اسفنگتر مقعد و بي اختياري مدفوعي نيز ايجاد خواهد شد .


 

از طرفي، حلقه خروجي جداره مقعد به دليل اينکه مانند واژن قابليت ارتجاعي و انعطاف پذيري لازم براي نزديکي و حرکت رفت و برگشتي پنيس ( آلت تناسلي مرد) را ندارد، در نتيجه احتمال خراش برداشتن و خون ريزي آن بسيار بالا مي باشد. اين خراش ها و بريدگي ها اغلب در بافت و بسيار ريز مي باشد و معمولاً با چشم غير مسلح قابل ديدن نيستند.

همچنين، نوک آلت تناسلي مردان نيز به دليل عدم وجود محيطي مناسب براي حرکت رفت و برگشتي احتمال دارد که دچار خراش در سطح گردد که اين مورد خطر دريافت ويروس را در شخص فاعل هم افزايش مي دهد.


 

+ نوشته شده در  ساعت 15:28  توسط متیو  |