چشم های زیبای آهو

پزشک سلامت همه چیز تخصص ماست شماره تماس با من آفیس امارات 00971504782700

راهنمایی تصویری استفاده از دستگاه خانگی وکیوم و آموزش آن به صورت عملیراهنمایی تصویری استفاده از دستگاه خانگی

 

 

وکیوم و آموزش آن به صورت عملی
راهنماي تصويري استفاده صحيح از دستگاه  وكيوم براي ناتواني هاي جنسي


محتويات بسته شامل سيلندر + پمپ + شيلنگ + حلقه هاي لاستيکي مي باشد 
 


پس از نصب قطعات سيلندر به صورت پشت سر هم، با توجه به ميزان قطر آلت خود حلقه لاستيکي مناسب را انتخاب و بر روي سيلندر به صورت شکل نصب کنيد 
 يک طرف شيلنگ به سر سيلندر متصل ميشود. 
 طرف ديگر شيلنگ را به سر پمپ متصل نمائيد.
 


پس از قرار دادن آلت در داخل سيلندر از طريق پمپ به ميزان مناسب خلا در سيلندرايجاد کنيد. 
 


در صورتي که از دستگاه براي فيزيوتراپي و افزايش اندازه آلت استفاده ميکنيد بعد از 20 الي 30 دقيقه حفظ آلت در سيلندر از طريق سوپاپ موجود در سر سيلندر مي توانيد خلا سيلندر را برطرف و دستگاه را از بدن خود جدا کنيد.
 


 


در صورت استفاده از دستگاه براي حفظ نعوظ، پس از ايجاد نعوظ کامل، حلقه لاستيکي را همانند شکل بر روي آلت برگردانيد تا مانع بازگشت خون و در نتيجه حفظ نعوظ حتي پس از انزال گردد.

 

+ نوشته شده در  ساعت 17:53  توسط متیو  | 

خود ارضائي در زنان و مردان

خود ارضائي در زنان و مردان
يكي از موارديكه در امور جنسي كاملاً افراد را گيج و دچار استرس كرده است مورد خودارضايي ميباشد.اين عامليست كه همه از آن به عنوان يك اعتياد نام ميبرند و آن را شديداً پنهان ميكنند در حاليكه به نظر من 90% پسران و 70% دختران به انجام آن مشغولند!!در گذشته اخلاقيون زنها را عامل تحريك جنسي ميدانستند و آنها را به بهانه عوامل گوناگون خانه نشين ميكردند تا از جلوي چشم دور باشند ولي در مورد پسران كاري نمي توانستند بكنند براي همين با استفاده از دروغ سعي در شستشوي مغزي آنها ميكردند و افكار پوچي را براي جلوگيري از مبادرت به اين كار وارد مغز آنان مينمودند.با اينكه در علم نوين از خودارضايي به عنوان يك پديده كاملاً طبيعي در پروسه تكاملي جنسي فرد ناميده ميشود ولي متاسفانه بدليل سانسور شديد خبري دريچه هاي اطلاعاتي كاملاً بسته ميباشد..مواردي همچون كاهش قواي جنسي در آينده ، ضعف بينايي ، لرزش دست ، لاغري ، گودي و سياهي چشم ، مشكل ارگاسم ، مشكل در زايمان و نظاير اينها از جمله اختلالات ناشي از عمل خودارضايي ميباشد.

بحث بر سر خودارضائي همواره وجود داشته و نظريات متعددي در اين باره نقل شده اما هنوز مشخص نشده كه آيا خود ارضائي باعث بروز اين مشكلات مي شود يا اينكه اعتياد به آن منظور از اعتياد اقراط در انجام اين عمل است .

خود ارضايي در بعد از ازدواج بدليل عدم رفتار جنسي مناسب صورت مي گيرد و مي بايست فرد را با ايجاد رويه درست زناشويي همانطوري كه در مطا لب قبل توضيح داده شده روال عادي بازگرداند..فرد پس از خود ارضايي خود را آدم ضعيف النفسي مي يابد و تا حدودي خود را مريض و متفاوت از ديگران احساس ميكند.پس از آن روزي 60 بار به خود قول مي دهد كه ديگر اين كار را نكند ولي مجدداً….!!!!اين باعث ميشود كه فرد فكر كند اراده نداشته و خود را ضعيف احساس كند….

اما موارديكه بايد خاطر نشان كرد….1-افراط در هر چيز نتيجه اي جز ضرر ندارد.مورديكه اشكال خود ارضايي ميباشد اين است كه شما صرفاً از نظر جنسي ارضا ميشويد و ساير حواس شما مثل لامسه و غيره همچنان تشنه ميباشند.به همين دليل خود ارضايي شما را مانند يك رابطه واقعي ارضا نميكند و حالت آرامش روحي بعد از رابطه واقعي را به شما القا نميكند.پس افراط در آن مي تواند باعث بهم ريختگي توازن شما گردد.2-در زمان حالت جنسي شما براي انزال كالري زيادي ميسوزانيد . پس سعي كنيد كه حتماً بعد از آن مواد مقوي و همچنين غذاي گرم بخوريد3-قبل از خواب سعي كنيد براي عدم تحريك جهاز جنسي خود را با آب سرد بشوييد.4-هيچگاه در حالت ايستاده مبادرت به انجام اين كار نكنيد5-مواد شوينده از قبيل شامپو و صابون باعث خشكي پوست و سائيدگي ميشوند و همچنين ايجاد سوزش مينمايند.از اينها استفاده نكنيد.6-خود را تحريك به انجام اين كار نكنيد و سعي كنيد تا زمانيكه غدد شما ترشح طبيعي نكرده و امكان برون ريزي طبيعي بوجود نيامده دست به اين كار نزنيد.7-غذاهاي سرد در كم كردن التهاب شما موثرند.8-بعد از انزال سعي كنيد حتماً ادرار كنيد.

روشهاي ترك خودراضائي

هيچ وقت به افرادي كه به عمل خود ارضايي وابسته شده اند و بارها تصميم گرفتند كه دست به اين عمل نزنند پيشنهاد ترك فوري نمي دهم چون عملي نيست اين يك ميل است ، اين قوي ترين غريزه انسان است پس به آساني نمي توان با آن مبارزه كرد افرادي را مي شناختم كه بيان مي كردند روزانه سه يا حتي چهار مرتبه اين عمل را انجام مي دهند و امروز ترك كرده اند راه درمان احتياج به صبر و مقاومت دارد اگر شما از آن دسته از افرادي هستيد كه روزانه اين عمل را انجام مي دهيد براي ترك پيشنهاد مي كنم روشهاي زير را به كار گيريد.

1) از تنها بودن خودداري كنيد

2) اگر با نگاه كردن به اندام جنس مخالف تحريك مي شويد بلا فاصله روي خود را برگردانيد

3) ار ديدن عكس ، فيلم ، تصاوير و خواندن مظالب تحريك كننده بپرهيزيد

4) شما در يك هفته و يا حتي يك ماه نمي توانيد اين عادت را ترك كنيد

5) اگر روزانه يك بار اين عمل را انجام مي دهيد در ابتدا به جاي آنكه هر روز يك بار اين كار را بكنيد هر دوروز يكبار اين عمل را انجام دهيد پس از مدت 10 روز بجاي انجام اين عمل هر دوروز يكبار آنرا به هر سه روز يك بار كاهش دهديد اينبار پس از مدت 15 روز سه روز را به چهار روز و بعد از مدت 3 هفته 4 روز را به يك هفته برسانيد به مراتب پس از مدت زمان حدود 3 ماه از اين روش مي توانيد به ترك كامل برسيد .


 

+ نوشته شده در  ساعت 17:45  توسط متیو  | 

سلامت پروستات

سلامت پروستات


پروستات توده اي از غدد است كه شكل حلقه اي (مانند دونات) دارد. و در پايين مثانه بين مقعد و پايه آلت مردي قرار گرفته است و مجراي ادرار را احاطه كرده است. غده به اندازه گردو، و بيشتر مايع موجود در مني را ترشح مي كند.


سه مشكل عمده پروستات عبارتند از: عفونت پروستات، بزرگ شدن پروستات و سرطان پروستات.عفونت پروستات


بعضي از مواقع عفونت پروستات به طور ناگهاني بروز مي كند و نشانه هايي از اين قبيل دارد: • تب و لرز
 • درد و سوزش به هنگام ادرار و انزال مني
 • احساس داشتن ادرار به دفعات زياد و به شدت، ولي فقط مقدار كمي ادرار دفع مي شود.
 • درد شكم
 • ديدن خون در ادرار

اگر هر كدام از اين نشانه ها را داشتيد فوراً به دكتر خود مراجعه كنيد اين گونه عفونت ها با آنتي بيوتيك مي توانند درمان شوند.


بزرگ شدن پروستات


در بعضي از مردها، يكي از نشانه هاي پيري بزرگ شدن پروستات با گذشت زمان است. اگر چه اين يك بيماري نيست اما همچنان كه اين غده بزرگ مي شود، به مجراي ادرار فشار بيشتري وارد مي كند و مي تواند موجب بروز مشكلات دفع ادرار شود. بعضي از اين مشكلات عبارتند از : • دفع ادرار همراه با درد
 • احساس مي كنيد مقدار ادرار شما زياد شده است.
 • كاهش فشار ادرار در هنگام دفع
 • دفع ناقص ادرار
 • مشكل داشتن در شروع دفع ادرار و متوقف كردن آن

اگر دفع ادرار براي شما سخت شده است و اين نشانه ها را مشاهده كرديد حتماً با پزشك خود مشورت كنيد تا راههايي را براي درمان و كنترل بزرگ شدن پروستات به شما ارائه دهد. بعضي از مردها منتظر مي مانند و مشاهده مي كنند كه اين علائم شدت بيشتري پيدا كند. اما داروهايي هست كه به شما در بهبود اين مشكلات كمك مي كنند.


سرطان پروستات


هيچ كس علت دقيق سرطان پروستات را نمي داند. متخصصين نمي دانند كه چرا سرطان پروستات در بعضي از مردها پيشرفت مي كند و چرا در بعضي اين گونه نيست. تحقيقات نشان داده است كه عوامل مشخصي وجود دارد كه مردان را مستعدخطر سرطان پروستات مي كند. به طوريكه سرطان در آنها پيشرفت مي كند. اين عوامل عبارتند از: • پيري: داشتن سن 50 سال و بيشتر
 • سابقه خانوادگي: داشتن برادر، پدر يا پسري كه سرطان پروستات داشته است.
 • رژيم غذايي: خوردن غذاهاي پرچرب و نوشيدن مشروبات الكلي خطر ابتلا را بالا مي برد.
 • نژاد: نژاد آمريكايي آفريقايي بيشترين استعداد ابتلا را دارند.

متخصصين امر توصيه مي كنند كه مردان به خصوص در سن بالا و كسانيكه سابقه خانوادگي داشته اند مرتباً (سالي يكبار) آزمايشهاي لازم را انجام دهند چون تشخيص زود هنگام سرطان پروستات مي تواند به درمان مؤثرتر و حفظ جان مريض كمك كند.


+ نوشته شده در  ساعت 17:44  توسط متیو  | 

تاثير تنش و آرامش بر لذت جنسي در خانمها

 


 تاثير تنش و آرامش بر لذت جنسي در خانمها


+ نوشته شده در  ساعت 17:43  توسط متیو  | 

اهميت پيش نوازي در رابطه جنسي و ازدواج

 


 اهميت پيش نوازي در رابطه جنسي و ازدواج+ نوشته شده در  ساعت 17:41  توسط متیو  | 

رنگ سال 2008

 


 رنگ سال 2008چندي قبل مقاله اي تحت عنوان (چه رنگي براي بهار سال 87 مد است ) را منتشر كرديم كه در اين مقاله به طور خلاصه شرکت پنتون Panton كه مرجع معتبر جهاني در زمينه رنگ و تهيه کننده استانداردهاي رنگ حرفه اي براي صنايع طراحي است، معرفي كرديم.

همچنين در آن گزارش 10 رنگ اصلي و برتر براي فشن بهار 2008 زنان را كه توسط پنتون اعلام شده بود، براي علاقمندان فشن معرفي کرديم.

تعداد زيادي از دوستان و همراهان دوخت درباره رنگ سال سوال داشتند و اينكه چرا چند رنگ اعلام شده است. لازم است به دوستان توضيح دهيم كه پنتون در اين گزارش 10 رنگ را معرفي كرده است كه اين گزارش پالت رنگي بهار 2008 شامل رنگهاي خنثي کلاسيک و متنوعي است که در آن نقطه ها و تکه هايي از رنگهاي روشن تند به کار مي رود و به مصرف کنندگان اين قدرت و اختيار را مي دهد که راه هاي جديد و خلاقي را براي ترکيب رنگها به کار بگيرند.

البته ما براي شما دوستاني كه علاقمنديد بدانيد رنگ سال 2008 چيست، گزارش 10 دسامبر 2007 ( 19 آذرماه 8) پنتون را در خصوص رنگ سال 2008 را در اينجا نقل مي كنيم. 

 

شرکت پنتون، منبع و ماخذ معتبر مشهور جهاني در زمينه رنگ و تهيه کننده استانداردهاي تخصصي رنگ براي صنايع طراحي، رنگ آبي سوسني( 18-3943 Blue Iris) پنتن، رنگي بين آبي و ارغواني، را در 10 دسامبر 2007 ( 19 آذرماه 8) به عنوان رنگ سال 2008 انتخاب کرد. اين رنگ با ترکيب جنبه هاي ثابت و آرام آبي با حالات معنوي و دروني ارغواني، نياز به ايجاد اطمينان خاطر را در دنياي پيچيده امروز برآورده مي کند و در عين حال مقداري رمز و هيجان نيز به آن مي بخشد.

 


 

مدير عامل شرکت پنتون توضيح داد:« ما رنگ آبي آيريش 18-3943 پنتن را به عنوان رنگ سال 2008 انتخاب کرديم، زيرا اين رنگ به بهترين صورت مسير رنگ سال را براي فشن، لوازم آرايشي و لوازم منزل نشان مي دهد. اين رنگ به عنوان انعکاسي از زمان، وجه قابليت اعتماد رنگ آبي را با رنگ ارغواني قوي و کاوشگر احساسات، تقويت مي کند.»

 

 


 

آبي آيريش يکي از 3000 رنگ پنتون است که در رديف برترين رنگهاي پنتون قرار دارد.

 
+ نوشته شده در  ساعت 17:37  توسط متیو  | 

با طب سوزني آشنا شويم

با طب سوزني آشنا شويم


استفاده از طب سوزني براي درمان بيماريها در قرن 21 سابقه طب سوزني (Acupuncture) به بيش از 2000 سال پيش و به کشور چين باز ميگردد. شايد بتوان آنرا يکي از قديمي ترين و در عين حال کاربردي ترين روشهاي طبابت دانست که در حال حاضر در قرن 21 ام مورد استفاده قرار مي گيرد.

شناخت دوباره اين طب را به جرات مي توان مديون روزنامه نگار مجله نيويورک تايمز يعني جيمز رستون (James Reston) دانست که در سال 1971 دانست طي مقاله اي به بررسي روشهاي طبابت در چين که توسط سوزن انجام مي شد، دانست.

در اصل اصطلاح Acupuncture تشريح کننده مجموعه اي از روشها است که توسط آن نقاطي از بدن براي دريافت نتايج مورد نظر با روشهايي خاص مانند استفاده از سوزن تحريک مي شود. طب سوزني امروزه با استفاده از فرو کردن سوزن هاي خاصي به درون بدن از طريق پوست توسط دست و يا حتي جريان الکتريسيته انجام مي شود.

سوزنهايي که در اين طب از آن استفاده مي شود فلزي هستند و تقريبا" به قطر چند تار موي سر مي باشند. بيماراني که اين روش درمان را براي خود انتخاب مي کنند اظهارات متفاوتي دارند، اما در مجموع اغلب آنها بيان مي کنند که هنگام فرو کردن سوزن به بدنشان احساس درد زيادي نمي کنند. معمولا" تجربه و تخصص پزشک معالجه در استفاده از سوزن مي تواند ميزان درد حاصله را کاهش يا افزايش دهد.

سازمان مديريت تغذيه و داروي آمريکا (FDA) در سال 1996 استفاده از سوزنهاي مخصوص براي اين نوع از روش درمان را تاييد کرد. اين سوزنها بايد استريل باشند و مي توان هريک از آنها را براي يک و فقط يک بيمار استفاده کرد. همچنين قبل از هر بار استفاده از سوزنها بايد آنها را با الکل يا مواد ضدعفوني کننده تميز کرد.

امروزه در درمان طب سوزني ممکن است از جريان
الکتريسته نيز استفاده شود. بسياري از پزشکان اعتقادي به اين نوع از روش طبابت ندارند و برعکس بسياري ديگر با استناد به آمار بدست آمده از بهبود بيماران اين روش را براي معالجه توصيه مي کنند. آزمايشها نشان مي دهد اين روش مي تواند براي کاهش درد پس از جراحي، شيمي درماني، جراحي هاي دندان و ... بسيار موثر واقع شود.


همچنين شواهد بسياري موجود است که طب سوزني مي تواند در معالجه بيماري هايي چون اعتياد به مواد مخدر، فعال کردن دوباره ماهيچه هاي تنبل، سر درد، دردهاي مفصلي، انواع آسم و تنگي نفس بعنوان يک راه حال و يا حداقل در کنار درمان دارويي استفاده شود. تحقيقات جديد نشان مي دهد که طب سوزني توانايي کاهش و حتي برطرف کردن انواع درد را داشته و مي تواند توانايي هاي قسمت هاي مختلف بدن افراد را بالا ببرد.

طب سوزني چگونه کار مي کند؟
در طب سنتي چين که به TCM به معني Traditional Chinese Medicine معروف است، بدن انسان تحت تاثير دو نيروي مخالف هم به نام هاي يين و ينگ (Yin & Yang) قرار دارد. Yin به صفاتي چون سردي، آرامي و در کل حالت غير فعال بر ميگردد. در حالي که Yang به صفاتي چون گرمي، هيجان و فعال بودن نسبت داده مي شود.

در اين نگرش، سلامت بدن هنگامي حاصل مي شود که ميان اين دو نيرو تعادل برقرار باشد و عدم تعادل اين دو نيرو باعث مي شود که جريان حياطي در بدن که به Qi ("چي" تلفظ مي شود) معروف است مختل شود. اين جريان از راه ها و نقاط خاصي در بدن گذر مي کند. تعداد 12 عدد از اين مسيرها و نقاط بعنوان نقاط اصلي و تعداد 8 عدد بعنوان نقاط سطح دوم معرفي مي شوند، در مجموع بيش از 2000 نقطه نيز ديگر به آنها متصل ميباشد.

اساس طب سوزني بر تحريک اين نقاط استوار است که مي تواند جريان Qi در بدن را کنترل نمايد. اينکه مدل چيني ها براي بدن درست است يا خير جاي بحث دارد اما دانشمندان به اين نتيجه رسيده اند که تحريک اين قسمت هاي بدن مي تواند روي وضعيت شيمايي و عصبي مغز تاثير بگذارد و در نهايت منجر به عکس العملهايي مانند کاهش درد، تغيير فشار خون و ... شود و در نهايت سلامت بيمار را منجر شود.


+ نوشته شده در  ساعت 17:36  توسط متیو  | 

مراقبت از لب ها

مراقبت از لب ها


لب ها از جمله اعضاي بدن هستند که با تحريکات مختلفي در طول روز آزرده مي شوند. بيشترين آسيبي که لب ها را درگير مي کند، زخم ها و آسيب هاي فيزيکي است. گاز گرفتن لب ها و کندن پوست لب ها يک عادت است که بسياري از افراد براي رفع اضطراب و نگراني خود به آن پناه مي برند. گاز گرفتن مرتب لب ها مي تواند به زخم هاي شديد و عميق لب ها منجر شود که گاهي اوقات اين زخم ها آغازي براي بروز عفونت در ناحيه لب است. در حالت هاي ملايم تر، گاز گرفتن لب ها به رنگ پردگي، پوسته شدن و التهاب لب منجر مي شود. اگر کودک کم سني در خانه داريد، بايد وسايل خانه را طوري آماده کنيد که تا حد امکان، وسايل نوک تيز و خطرناک از جلوي راه کودک برداشته شود.
اگر لب به هر علتي دچار جراحت و يا زخم شد، ابتدا آن را به کمک آب ولرم و يک پارچه مرطوب، تميز کنيد. براي برداشتن خونابه هاي داخل دهان، از آب نمک استفاده کنيد. براي برطرف کردن خونريزي لب، يک پارچه تميز را حداقل 5 دقيقه روي محل جراحت فشار دهيد. اگر بعد از اين مدت خونريزي قطع نشد براي بررسي بيشتر زخم به پزشک مراجعه کنيد. براي برطرف کردن التهاب و ورم لب، مي توانيد از کمپرس سرد روي لب و داخل دهان استفاده کنيد. اگر زخم روي لب به ناحيه پوست صورت نيز کشيده شده است، زخم بايد توسط پزشک معاينه شود.
سرطان لب بيماري است که بيشتر در مردان بالاي 45 سال ديده شده و از آنجا که به طور معمول بدون علامت يا با يک زخم کوچک آغاز مي شود به طور معمول در مراحل پيشرفته و درمان ناپذير، تشخيص داده مي شود. از جمله عوامل ايجاد سرطان لب، تابش طولاني آفتاب به آنهاست، بنابراين به کساني که به علت شغلشان، مدت هاي طولاني در معرض آفتاب قرار مي گيرند، توصيه مي شود که از کلاه هاي لبه دار استفاده کنند و همچنين استفاده از يک ضد آفتاب با درجه 15 روي لب ها، مي تواند تا حد زيادي از خطر برخورد اشعه خورشيد بکاهد. استفاده از سيگار و پيپ هم خطر ابتلا به سرطان لب را افزايش مي دهد. اگر لب هايتان ترک مي خورد، آنها را با وازلين يا روغن ويتامين E چرب کنيد. لب هايتان را با زبان، تر نکنيد، زيرا خشک شدن بزاق باقي مانده روي لب ها، باعث ترک خوردن لب ها مي شود. مقدار زيادي آب بنوشيد. ترک خوردن لب هاي شما ممکن است به علت کمبود ويتامين B باشد، بنابراين از غذاهاي سرشار از ويتامين B مثل غلات سبوس دار استفاده کنيد. اگر گوشه هاي لب شما ترک مي خورد، ممکن است دندان مصنوعي شما ايراد داشته باشد. در اين مورد با دندانپزشک مشورت کنيد.


 

+ نوشته شده در  ساعت 17:34  توسط متیو  | 

تقويت عضلات كمر

تقويت عضلات كمر


داشتن کمري سالم و قوي مي تواند از خيلي اضطراب ها و نـگراني هاي دوران پيري جلوگيري کند. کمر درد يـکي از مـتـداول تـريـن دردهـا مـيــان افراد ميانـسـال اسـت، ولـي مي تـوانـد ايـن مسئـله را بـا ورزش هاي مناسب و سالم برطرف کرد. کمري خوش ريخت نه تنها از صدمات احتمالي جـلـوگيـري مـي کـنـد، بـلـکـه انـدامــتان را هم راست تر و ظاهرتان را نيز زيباتر مي کند.


ضخامت و V شکلي کـمري خوب دو ويژگي دارد: ضخامت و V شکلي. ضخامت کـمـر بــاعث مي شود که شانه هايتان به عقب برگردند و انـدامـتــان شکل مناسب تري پيدا کند و سينه تان را هم گردتر و خوش ترکيب تر نشان خواهد داد.
V شکل بودن کمر اين تصور را مي دهد که کمرتان باريکتر و شانه هايتان پهن تر هستند، که ويژگي هاي يک هيکل خوش فرم است. به ماهيچه هاي زير استخوان هاي شانه تان نيز توجه داشته باشيد چون معمولاً ناديده گرفته مي شوند. اين ماهيچه ها به منقبض کردن شانه هايتان نيز کمک مي کنند و ظاهر بهتري به آنها مي دهند.

مدل گرفتن وزنه را تغيير دهيد
در اينجا به نکاتي مخصوص تازه کارها و بدنسازان حرفه اي اشاره مي کنيم که هنگام انجام تمرينات مربوط به کمر و پشت بايد در نظر داشته باشند. خوب است که هنگام انجام اين تمرينات طريقه ي گرفتن وزنه خود را گاه به گاه تغيير دهيد. دو مدل گرفتن وزنه وجود دارد: مدل معکوس و مدل اُورهَند. بيشتر افراد منحصراً از مدل اورهند استفاده مي کنند و از فوايد ارزنده ي مدل معکوس غافل هستند.
چرا استفاده از مدل معکوس هنگام انجام تمرينات پشت و کمر اينقدر مهم است؟ زماني که وزنه ها را با مدل معکوس مي کشيم، بافت هاي ماهيچه هايتان بيشتر تحريک مي شوند و عضلات به حرکات عادت نمي کنند.
اين تحريک اضافي به خاطر اين واقعيت است که مدل معکوس، انبساط و کشش را در هر حرکت بالاتر مي برد. کشش و انبساط را هم در حرکات بالا بردن و هم در پايين آوردن وزنه بالاتر مي برد. به علاوه عضلات پشت را درازتر مي کند.
فوايد ديگر گرفتن وزنه به حالت معکوس اين است که مي توانيد تا حد امکان روي عضلات فشار بياوريد. اين فشار در آخر حرکت براي همه ي نقاط بدن مهم است، اما در مورد حرکات مربوط به پشت اين نياز بيشتر مي شود. وقتي از مدل معکوس استفاده مي کنيد، استفاده از عضلات دو سر بازو را هم بيشتر مي کنيد که باعث مي شود کار بيشتري از بدن بکشيد.
به طور خلاصه بايد بگويم که خوب است هنگام انجام تمرينات پشت مدل گرفتن وزنه را در فواصل بين تمرينات تغيير دهيد.

استراحت مناسب
يک ورزشکار متوسط بايد يک يا دو بار در هفته بنابر شدت و ميزان برنامه ي تمريني خود، روي کمر و پشت خود کار کند. واضح است که هرچه شدت اين تمرينات بيشتر باشد، زمان استراحت بين تمرينات نيز بايد بيشتر شود. بهترين برنامه اين است که حداقل 48 ساعت بين هر دفعه تمرين پشتتان فاصله بيندازيد. به خاطر داشته باشيد که عضلات پشت جزء بزرگترين عضلات در کل بدنتان هستند. بنابراين وقتي با شدت زياد روي آنها کار مي کنيد، نياز به زمان استراحت طولاني است.
در اينجا نکات اساسي در انجام تمرينات پشت و کمر را براي انجام تمرينات به بهترين حالت ممکن ذکر مي کنيم. اگر تازه کار هستيد، 12 ستِ، 8 تا 12 حرکتي براي هر تمرين پشت حداقل يکبار در هفته انجام دهيد. اين ست ها را بايد بين 3 تا 4 تمرين بگذاريد. اگر مي خواهيد ماهيچه سازي کنيد، 3 تمرينِ 4 حرکتي بايد انجام دهيد. اما اگر مي خواهيد بدنسازي کنيد، 4 تمرينِ 3 حرکتي انجام دهيد.
ورزشکاران حرفه اي تر مي توانند بين 12 تا 16 ستِ 8 تا 12 حرکتي انجام دهند. بدن اين ورزشکاران معمولاً سريعتر استراحت مي کند و به اين تمرينات عادت کرده است. اگر تازه کار هستيد و بعد از ستِ دوازدهم احساس تازگي داريد، مي توانيد يک يا دو ستِ اضافه هم انجام دهيد. به طور کلي 90 ثانيه استراحت دادن به بدن بين هر ست ضروري است تا رفع خستگي شود.


+ نوشته شده در  ساعت 17:28  توسط متیو  | 

چکاپ بيماري هاي تناسلي زنانه

چکاپ بيماري هاي تناسلي زنانهدر اين مقاله ميخواهيم درباره سرطان هاي شايعي صحبت کنيم که دستگاه تناسلي خانم ها را درگير مي کند.
در بين سرطان ها بسياري از سرطان ها را نمي توان تا قبل از بروز علايم شديد در بدن فرد شناسايي کرد ولي در اين ليست مواردي هم هستند که با تست هاي بسيار ساده اي مي توان به وجود آنها شک کرد و براي تاييد يا رد اين شک به پزشک مراجعه کرد.
ولي چرا تا قبل از اينکه يک بيماري مثل سرطان خودش را نشان نداده ما به سراغ آن برويم و ذهن خود را درگير استرس وجود يا عدم وجود آن بکنيم؟ ايا بيرون کردن احتمال وجود چنين بيماري از ذهن عاقلانه تر نيست؟
سرطان ها در واقع بيماري هايي هستند که ممکن است ما را درگير کنند. ولي اين گروه از بيماري ها تفاوت عمده اي با ساير بيماري ها دارند. سرطان ها در صورتي که زود تشخيص داده بشوند، اين قابليت را دارند که با اقدامات درماني بسيار ساده تر از شيمي درماني يا عمل هاي جراحي، درمان بشوند. در صورتي که در اين مرحله سرطان ها تشخيص داده بشوند قابل درمان هستند بدون اينکه عوارض سختي در بدن فرد بگذارند و يا مخارج سنگين درمان هاي پيشرفته را به فرد تحيمل بکنند.
برنامه هاي بهداشتي در تمام دنيا بر اساس همين اصل ساده که موجب کاهش بسياري از بودجه ها ي تحميلي به خانواده و سيستم بهداشتي مي شود و ميزان مرگ ها را بسيار کم ميکند، برنامه هاي چکاپ مرتب براي خانم ها تدارک ديده اند. در کشور هايي که اين برنامه ها رعايت شده اند ميزان بروز آن سرطان خاص به ميزان بسيارکمي کاهش يافته است.
البته اين برنامه ها فقط به سرطان هاي سيستم تناسلي مربوط نمي شود. هر دستگاهي از بدن که به صورت وسيع درگير سرطان خاصي مي شود، با شرايط خاصي مشمول اين طرح مي شود. يکي از مهم ترين اين شرايط اين است که تست سنجش آن سرطان هزينه زيادي براي فرد نداشته باشد.


اما درباره سرطان هاي تناسلي:
اولين سرطاني که درباره آن صحبت مي کنيم، بيماري است که حتما درباره آن شنيده ايد: سرطان پستان. همانطور که در اطراف خود هم ديده ايد، اين سرطان تعداد افراد زيادي را مبتلا مي کند و متاسفانه عوارض بسيار خطرناکي به دنبال دارد. در بسياري از موارد بايد علاوه بر عمل جراحي براداشت سينه، پرتودرماني هم انجام بشود وگاهي حتي باز هم سرطان باقي مي ماند و به ساير نقاط بدن هم دست اندازي مي کند.
اما براي تشخيص وجود يا عدم وجود سرطان سينه روش بسيار آساني وجود دارد. مزيت اين روش در اين است که براي انجام آن نيازي به مراجعه به پزشک نيست بلکه با اين روش هر خانمي مي تواند خود، اين معاينه پزشکي را در منزل انجام بدهد.
قبل از اين که اين روش را توضيح بدهيم، يک نکته را ياد آوري مي کنم. در دفعات اول اين معاينه تمامي شما در سينه خود تومور پيدا خواهيد کرد. اين غدد برجسته در واقع غدد شيري سينه هستند که شما بعلت عدم اشنايي با تومور، آن را با تومور اشتباه مي گيريد. حالا مراحل اين معاينه را با هم مرور سريع مي کنيم:
1-مشاهده:
*مقابل آينه بدون پوشش بايستيد.
*اول دستهايتان را آويزان کرده و به دقت به پستان هايتان نگاه بکنيد. پستان هاي شما بايد متقارن باشند و هم اندازه. در پستان هايتان هيچ گونه کشيدگي به داخل يا برآمدگي غير طبيعي نبايد وجود داشته باشد. هم چنين رنگ پستان هايتان بايد طبيعي و هم رنگ باشد.
*بعد دستاهايتان را صاف بالاي سرتان ببريد و دوباره تمام موارد قبل را چک بکنيد.
*بعد دستهايتان را به کمر بزنيد. از کمر به جلو خم بشويد تا پستان هايتان به پايين آويزان بشوند. در اين حالت شما بهتر مي توانيد تو کشيدگي احتمالي پستان هايتان را مشاهده بکنيد.


2-لمس:
•براي لمس بهتر است رو به سقف دراز بکشيد. زير تنه تان در سمت پستاني که مي خواهيد معاينه بکنيد، يک بالش قرار بدهيد تا بالاتر بيايد. و دست همان سمت را زير سرتان بگذاريد.
•محيطي که شما بايد معاينه بکنيد در هر طرف اين محدوده است: بين گودي زير بغل، استخوان جناغ، استخوان ترقوه، چين پاييني پستان.
•از سه انگشت استفاده کنيد. حرکت دايره اي به همين شعاع را شروع کنيد. حالا پايين تر و پايين تر بياييد.
•از نوک انگشت براي لمس استفاده کنيد و در سه حالت هر دايره را لمس کنيد: ملايم، متوسط، عميق.
•تمام محدوده اي که اول مشخص کرديم را به شکلي تقسيم بندي کنيد مثلا به چهار بخش يا مارپيچي، و همه محدوده را لمس کنيد.
•حالا دستتان را از زير بغل در آوريد و با همان دست معاينه کننده، زير بغلتان را هم معاينه کنيد.
•حالا بالش را زير پستان طرف مقابل قرار بدهيد و همين عمل را تکرار کنيد.


نکته: در صورتي که پستن هاي بزرگي داريد، هنگام لمس پستان مورد نظر بايد روي سمت مقابل به يک سمت دراز بکشيد. تا پستان شما بالاتر آمده و بتوانيد تمام نقاط آن را معاينه بکنيد. براي معاينه وسط پستان به بالا بچرخيد تا بافت وسط پستن زير دستتان بيايد.
در صورتي که جراحي پستان داشته ايد مي توانيد اين معاينه را انجام بدهيد.


اما زمان اين معاينه؟
تمام خانم ها از 20 سالگي به بعد بايد هر ماه اين معاينه را انجام بدهند. اين معاينه بايد هر ماه دو تا پنج روز بعد از تمام شدن خونريزي قاعدگي انجام شود. اگر خونريزي قاعدگي نداريد، هر ماه در يک روز معين بايد اين معاينه را انجام دهيد. هر سال براي معاينه نزد يک متخصص جراح عمومي برويد.


اما در چه صورت بايد به سرطان پستان شک کرد؟
وجود هر موردي برخلاف موارد گفته شده که غير معمول تلقي مي شود.  از جمله مي توان به موارد زير اشاره کرد: وجود توده برجسته، فرو رفتگي غير طبيعي پوست، تغيير در رنگ يا قوام پوست، فرورفتگي نوک پستان به داخل، خروج مايع شفاف يا چرکي يا خوني از نوک پستان.
در صورتي که مي توانيد بار اول معاينه را نزد متخصص جراح انجام بدهيد تا او توده هاي طبيعي را به شما نشان دهد.


دومين و اخرين سرطاني که ميخواهيم با هم مرور بکنيم، سرطان دهانه رحم است.
اين سرطان هم شايع است و اگر زود تشخيص داده بشود مي توان آن را به سادگي درمان کرد تا پيشرفت نکند. براي تشخيص وجود اين پيش سرطان بايد از بافت دهانه رحم شما نمونه برداري شود. اين نمونه برداري بوسيله متخصص زنان و يا ماما در مطب يا پايگاه هاي بهداشتي انجام مي شود.
تمام خانم هايي که از نظر جنسي فعال هستند، بايد هر 3 سال يکبار اين نمونه برداري را انجام دهند. به اين نمونه برداري از بافت دهانه رحم در اصطلاح "پاپ اسمير" گفته مي شود.


 

+ نوشته شده در  ساعت 17:28  توسط متیو  | 

بهداشت دستگاه تناسلي مردان و چکاپ بيضه ها

بهداشت دستگاه تناسلي مردان و چکاپ بيضه ها


شستشوي مداوم و زدودن موهاي زائد آن در عين سادگي بسيار موثر خواهد بود. همچنين بهتر است دستگاه تناسلي را پس از هربار شستشو حتما خشک کنيم زيرا مرطوب بودن آن موجب فراهم شدن محيط مناسبي براي رشد عوامل بيماريزا خواهد بود. 


معاينه کردن بيضه ها يکي از مواردي است که بايد جزء اعمال روتين هر بار معاينه پزشکي قرار بگيرد. علاوه بر معاينه توسط پزشک, هر فرد خود نيز بايد بتواند بيضه ها را در فواصل منظم معاينه بکند. اما دليل اين همه اصرار بر اين معاينه چيست؟
معاينه بيضه ها فرد را از وجود يا عدم وجود سرطان بيضه مطلع مي کند. سرطان بيضه يکي از شايع ترين تومورهاي توپري است که در سنين 20 تا 35 سالگي بيشترين بروز را دارد. علت اصلي اهميت به اين سرطان و طراحي يک معاينه براي آن اين است که سرطان بيضه هم مانند سرطان پستان، در صورتي که زود تشخيص داده شود کاملا قابل درمان است ولي در صورتي که درمان نشود قابل سرايت به لنف نود هاي تمام بدن و همچنين بافت ريه ها است.
شرايطي که در آنها ريسک بروز سرطان بيضه بيشتر از جمعيت عادي است عبارتند از:
سابقه فاميلي سرطان بيضه, سابقه بيضه نزول نکرده, وجود توده در بيضه، صدمه به اسکروتوم.
اما خود آزمايي بيضه ها چگونه انجام مي شود؟
بهترين زمان براي اين معاينه بعد از يک حمام است. زيرا آب گرم اسکروتوم را شل مي کند و بيضه ها پايين تر مي آيند. بطور معمول يکي از بيضه ها از ديگري بزرگتر است و اين مورد نگران کننده اي نيست.
اما  فواصل زماني اين معاينه چگونه بايد باشد؟
مردان جوان بايد هرماه اين معاينه را انجام بدهند. بهتر است اولين معاينه نزد پزشک انجام بگيرد تا او شما را با بافت طبيعي بيضه آشنا بکند.
و اما معاينه:
* هر دست را از زير با يک دست ساپورت کنيد و با دست ديگر آن را معاينه کنيد.
* هر بيضه را بين شصت و بقيه انگشتان بچرخانيد. بيضه بايد بافتي نرم داشته باشد، تقريبا مثل بافت يک تخم مرغ پخته، البته بدون پوست.
* اپيديدم مثل يک جسم ويرگولي به بالاي بيضه ها چسبيده است. پس لمس اين جسم ويرگولي شکل غير طبيعي نيست.
* بايد در بيضه ها به دنبال يک توده، يا نودول بگرديم. غالبا در سرطان ها اين نودول ها دردناک هستند.
* هدف از اين معاينات آشنا شدن شما با سايز، شکل و وزن هر بيضه است. اين اتفاق در معاينات مکرر شما مي افتد و موجب خواهد شد هر تغييري را زود متوجه بشويد.
اما علامت هاي سرطان بيضه کدامند؟
توده کوچک دردناک در بيضه، بزرگ شدن سينه ها به صورت ناگهاني و زياد يا درد در سينه ها، بزرگ شدن اندازه بيضه ها، تجمع جديدي از مايع يا خون در اسکروتوم دور بيضه ها، درد در بيضه ها.
در صورتي که اين علامت ها را در بيضه يافتيد بايد به متخصص اورولوژيست مراجعه بکنيد تا شما را معاينه بکند.


 

+ نوشته شده در  ساعت 17:26  توسط متیو  | 

مقايسه بين زنان و مردان!

مقايسه بين زنان و مردان!


 


مردان مدام به برقراري رابطه جنسي مي انديشند. اين يکي از تصورات زنان نسبت به مردان است. بله اين گفته کاملا واقعيت دارد اما زنان بايد آگاه باشند که اين يکي از خصوصيتهاي بيولوژيکي مردان است.در واقع مردان در طبيعت اينگونه طراحي گرديده اند و نبايد به آنها به ديد موجوداتي شيطاني نگريست.


- تمايلات جنسي:


* مردان مدام به برقراري رابطه جنسي مي انديشند. اين يكي از تصورات زنان نسبت به مردان است. بله اين گفته كاملا واقعيت دارد اما زنان بايد آگاه باشند كه اين يكي از خصوصيتهاي بيولوژيكي مردان است.در واقع مردان در طبيعت اينگونه طراحي گرديده اند و نبايد به آنها به ديد موجوداتي شيطاني نگريست. علت ديگر را ميتوان در تبليغات گسترده رسانه ها در فيلمها و آگهي هاي تبليغاتي  جستجو كرد كه مدام سكس و پورنوگرافي را ترويج ميدهند.


* انگيزش بصري نقش مهمي در تهييج جنسي مردان ايفا ميكند. مردان از لحاظ جنسي موجوداتي بصري هستند اما زنان بيش از آنكه با نگاه كردن و يا لمس كردن از لحاظ جنسي برانگيخته گردند، نسبت به كلام و واژه ها و لحن صدا از خود واكنش نشان داده و برانگيخته ميگردند. عدم آگاهي نسبت به اين تفاوت بارز ميان دو جنس ميتواند براي زنان و مردان مشكل ساز باشد.


*تخيلات نيز نقش بسيار قدرتمندي در تهييج جنسي مردان ايفا ميكند.اين بدان معناست كه مردان بسيار در مورد رابطه جنسي خيالپردازي ميكنند. يافته ها بيانگر آن است كه مردان 3 برابر زنان برقراري رابطه جنسي را در روياهاي خود ميبينند.


* مردان و زنان در سطح انرژي و تمايلات جنسي نيز با يكديگر تفاوت دارند. زنان معمولا يك باطري و يا منبع انرژي دارند كه تمام كارهاي خود را با آن انجام ميدهند از قبيل كار، مراقبت و رابطه جنسي. اما مردان يك باطري تعبيه شده يدك صرفا براي برقراري رابطه جنسي همواره در اختيار دارند. بدين مفهوم كه يك مرد ممكن است مانند يك دونده ماراتون خسته و ناتوان باشد اما كماكان انرژي كافي براي برقراري رابطه جنسي در اختيار خواهد داشت. اما اين سناريو براي زنان هيچ مصداقي ندارد. اما تصور "خيلي خسته براي برقراري رابطه جنسي" بندرت به ذهن يك مرد خطور ميكند. اين مسئله به ساختار مغزي زن و مرد مربوط ميگردد. ميل جنسي زنان شديدا به بخش احساسي و عاطفي مغزشان مرتبط است. ميل جنسي مردان كمتر به احساسات مقيد است. اين تفاوت نيز ميتواند تنش جنسي بزرگي را ميان زنان ومردان پديد آورد. اما اين نيز يك تمايز بيولوژيكي ميباشد.


* زنان و مردان هر دو تحت تاثير سيكل هورموني قرار دارند. اكثر زنان سيكل 28 روزه اي داشته كه بروي خلق و خو و تمايلات جنسي آنان تاثير گذاراست. مردان نيز داراي سيكل بيولوژيكي هستند. مردان داراي انباشت تستوسترون 3 روزه در بدن خود ميباشند. يك مرد معمولي داراي سائق جنسي 3 روز در ميان ميباشد. يعني تمايل دارد حداقل 3 روز در ميان رابطه جنسي داشته باشد. اما اين سيكل نيز همچون سيكل زنان در افراد مختلف با يكديگر تفاوت دارد. البته اين موضوع نبايد توجيهي براي زياده خواهي مردان باشد از آنجايي كه اين تمايلات قابل كنترل ميباشد.


* خيانت جنسي براي مردان و خيانت احساسي (رابطه صميمي) براي زنان غير قابل تحمل است. بدين مفهوم كه براي يك مرد حتي تصور خيانت جنسي همسرش ميتواند واكنش شديدي در وي ايجاد كند. اما در زنان بيشتر از اين موضوع هراس دارند كه نكند همسرشان آنها را رها كرده و عاشق زن ديگري شود.


* پيك جنسي (اوج تمايلات جنسي) در مردان در سن 18 سالگي و در زنان در سنين 35 تا 40 سالگي ميباشد. يكي ديگر از تفاوتهاي  فاحش.


*شدت اورگاسم (اوج لذت جنسي) در زنان بيشتر از مردان ميباشد.


*مدت رسيدن به اوج لذت جنسي در مردان كمتر از 3 دقيقه و در زنان 10 تا 20 دقيقه(حداقل 12 دقيقه) بطول مي انجامد.ي كي ديگر از تفاوتهاي دردسر ساز.


* كاهش تناوب روابط جنسي در مردان وزنان واكنشهاي متفاوتي ايجاد ميكند: در مردان ميل جنسي افزايش يافته، سريعتر تحريك شده و آسانتر به اوج لذت جنسي ميرسند اما در زنان كاملا برعكس است بطوري كه ميل جنسي كاهش يافته، به سختي برانگيخته ميگردند و رسيدن به اوج لذت جنسي بسيار دشوار ميگردد. يكي ديگر از تفاوتهاي مشكل آفرين.


 


2- روانشناختي:


* تفكر غالب در مردان: جدايي (استقلال)، موفقيت، شغل و در زنان: وابستگي(تعلق)، گفتگو و رابطه ميباشد.


* زنان بيشتر از مردان نگران سلامتي خود هستند.


* زنان به پول به چشم ابزار مينگرند اما مردان به عنوان منبع قدرت.


* زنان بيشتر از مردان از ديگران در خواست كمك ميكنند.


* مردان از لحاظ جنسي حسد ميورزند زنان از لحاظ احساسي و رابطه صميمي.


* وفاداري در زنان بيشتر از مردان است.


* مردان بيشتر به اشياء و اهداف و زنان به افراد و احساسات علاقه مند ميباشند.


*مردان هيچگاه در مورد مشكلاتشان صحبت نمي كنند مگر آنكه بخواهند نظر و اندرز يك كارشناس را جويا گردند. درخواست كمك از ديدگاه مردان ضعف تلقي ميگردد.


*مردان پرخاشگر، جنگجو تر و سلطه جو تر از زنان ميباشند.


* دغدغه فكري مردان وضعيت مالي و زنان جذابيت فيزيكي است.


* مردان بيشتر منطقي، تحليل كننده و خرد گرا هستند زنان بيشتر خلاق، كل نگر و احساساتي.


*برخلاف تصور مردان بيشتر از زنان نسبت به پايان يافتن رابطه آسيب پذير تر و وابسته تر ميباشند و در صورت پايان يافتن يك رابطه خرد ميگردند. زيرا مردان معمولا دوستان و پشتيبان احساسي كمتري نسبت به زنان دارند.


* مردان نصيحت زنان را به منزله عدم كفايت و شايستگي خود قلمداد ميكنند.


* مردان براي دلداري دادن زنان آزرده راه حل براي مشكلاتشان ارائه ميدهند اما اين عمل از سوي زنان بي توجهي به احساساتشان تفسير ميگردد.  


+ نوشته شده در  ساعت 17:26  توسط متیو  | 

آموزش تصويري استفاده از كاندوم زنانه

آموزش تصويري استفاده از كاندوم زنانه


1 - حالت راحت و مناسبي را پيدا کنيد. ممکن است شما ايستاده و يک پا را بر روي يک صندلي با زانوي خم شده قرار دهيد ويا بر روي زمين دراز بکشيد و پا ها را از زانو جم کرده و باز کنيد.


condfem1.jpg


2 - يک کاندوم زنانه را به صورتي که انتهاي باز آن به سمت پايين قرار دارد در دست بگيريد. با انگشت نشانه و انگشت ميانه قسمت داخلي حلقه را به سمت پايين خم کنيد.


condfem2.jpg

3- قسمت داخلي حلقه را با هم نگه داريد، حلقه را داخل واژن کرده وتا قسمت رحم در کانال واژن وارد کنيد.


condfem3.jpg


4 - وقتي که به شکل مناسب داخل واژن جاي گرفت، حلقه بيروني اندکي بيرون آويزان خواهد ايستاد. در هنگام آميزش وقتي که آلت مردانه داخل واژن مي شود اين قسمت تنگ خواهد شد.


condfem4.jpg


تذکر:


کاندوم زنانه ممکن است که در ابتدا کمي سفت يا بسيار لغرنده باشد. قبل از استفاده براي نزديکي و آميزش، يکبار سعي کنيد تا آنرا وارد کرده و امنحان کنيد که جگونه استفاده مي شود. اطمينان حاصل کنيد که کاندوم در قسمت داخلي واژن عمودي و راحت بدون پيچ و تاپ جاي گرفته است.


در طول مدت آميزش


در هنگام آميزش مناسب خواهد بود اگر آلت مردانه را هنگام ورود به سمت داخل واژن با دست داخل کاندوم زنانه هدايت کنيد.
حلقه خارجي ممکن است که در زمان مقاربت به سمت طرفين و يا بالا پايين حرکت کند. اين حرکت مشکلي نيست.


چگونه يک کاندوم زنانه را بعد از مصرف بيرون مي آورند؟

1- براي نگه داشتن اسپرم درداخل کاندوم، حلقه قسمت خارجي را فشرده و بپيچانيد.
2 - به آرامي کاندوم را به سمت خارج حرکت داده و خارج کنيد.
3 - کاندوم استفاده شده را در سطل زباله دفع کنيد. از انداختن آن در توالت خودداري کنيد.
4 - از شستن و استفاده مجدد کاندوم خودداري کنيد.


condfem5.jpg


 


+ نوشته شده در  ساعت 17:24  توسط متیو  | 

انزال زودرس و روش درمان آن

انزال زودرس و روش درمان آن


سر مقاله :


امروز ميخوام به يكي از شايع ترين مشكلات جنسي مردان بپردازم ، مشكلي كه به عقيده كارشناسان بيش از يك سوم مردان با آن دست به گريبان اند !


بله ، شك نكنيد ، موضوع بحث انزال زود رس يا به اصطلاح عامه سستي كمر ميباشد ، اگر شما هم با اين مشكل دست و پنجه نرم ميكنيد ، تا انتهاي مقا له را بخوانيد تا از شر اين آفت جنسي خلاص شويد !


انزال زود رس به چه معناست ؟


از نظر علم روانشناسي : انزالي كه بر خلاف ميل شخص و بدون كنترل او انجام ميگرد را انزال زود رس گويند كه بر طبق آن فرد از زمان انزال و كيفيت رابطه ناراضي است و اين نارضايتي ميتواند يك طرفه يا دو طرفه باشد ، به طوريكه حتي اگر شريك جنسي فرد از زمان انزال ناراضي باشد ، انزال را زود رس گويند . ( مثلا اگر مرد در ? دقيقه ارضاء ميشود و زن در ?? دقيقه ، انزال را زود رس گويند اما اگر مرد در ?? دقيقه ارضاء شود و زن در ?? دقيقه ، مورد را مربوط به انزال زود رس نميدانند )


از نظر علم پزشكي : انزال كمتر از دو دقيقه كه بدون كنترل شخص انجام گيرد را انزال زود رس گويند .


دلايل ايجاد انزال زود رس در مردان :


? – عوامل رواني بازدارنده ( عواملي مانند اضطراب در حين سكس ، احساس گناه يا افسرده گي ميتوانند موجب انزال زود رس شوند )


 ? -  فاصله زياد بين روابط جنسي ( وقتي كه احساسات جنسي بين زوجين متراكم ميشود ،  معمولا كنترل يك باره آنها سخت ميشود و منجر به انزال زود رس ميشود ! )


? – تجربه جنسي كم ( بيشتر افراد در اوايل زندگي زناشويي دچار اين مشكل ميشوند و به مرور زمان با تجربه بيشتر مشكلشان رفع ميگردد )


? -  عوامل پزشكي بازدارنده ( عواملي نظير آسيب جسمي ، تداخلات دارويي در هنگام درمان بعضي بيماري ها و مشكلات هورموني از جمله عوامل پزشكي هستند كه منجر به انزال زود رس ميشود )


روش هاي درمان انزال زود رس :


? – درمان هاي موضعي : استفاده از كرم هاي بيحس كننده مانند ژل ليدوكابين ?% و اسپري هاي بيحس كننده ميتواند در بهبود انزال زود رس موثر باشد . ( ژل ?% ليدوكابين + كرم پريلو كابين ?.?% + كشيدن كاندوم بر روي آلت تناسلي باعث افزايش زمان انزال ميشود و استفاده از اسپري هاي بيحس كننده به دليل ايجاد حالت تكرر بعد از مصرف زياد توصيه نميشود )


?- درمان هاي دارويي : دارو هاي مهار كننده بازجذب سرتونين و ضد افسرده گي در درمان انزال زود رس موثر اند ، بر فرض مثال ميتوان به داروهاي خانواده اس اس آر آي ، اشاره كرد كه شامل داپوكستين ، فلوكستين ، پاروكستين و سرتالين ميباشند و همچنين گه گاه داروي وياگرا را توصيه ميكنند . ( درمان هاي دارويي را در مراحل حاد بيماري كه بيماري از فاز پزشكي وارد فاز رواني شديد شده و موجبات مشكلات عديده در روابط فرد شده است ، تجويز ميشوند و استفاده بدون نظر پزشك از اين داروها به دلايل ماهيت هاي اعتياد آور و شرطي كننده و گه گاه تكرر جنسي و همچنين آمار بالاي خودكشي در اثر استفاده از داروهاي ضد افسرده گي ، توصيه نميشود ، لذا در صورت تمايل به استفاده از اين روش حتما قبلا با يك متخصص سايكوتراپ يا روانكاو مشورت كنيد )


? – درمان هاي رفتاري : اين نوع درمان ها از موثر ترين و سالم و بدون عارضه ترين نوع درمانها ميباشند و بر طبق آنها فرد به جاي استفاده از دارو يا مواد مصنوعي با استفاده از روش هاي  آموزشي رفتاري ، سعي ميكند كه رفتار و احساسات جنسي خود را كنترل كند ( در بيشتر مواقع اين روشها اولين پيشنهاد براي درمان ميباشند ) ، اين روشها به هفت بخش تقسيم ميشوند كه شامل :


تكنيك ماستر و جانسون : اين روش شامل يادگيري ، تشخيص و كنترل احساسات و رفتارهايي است كه منجر ميشود فرد به اوج نقطه لذت جنسي برسد و انزال صورت گيرد ، اين روش نياز به اراده و تمرين زياد دارد ، اما از جمله موثرترين روشهاي درماني است كه تاكنون براي درمان انزال زود رس شناخته شده است ، بر طبق آن  فرد در ابتدا توسط خود يا شريك جنسي اش ، تحريك ميشود و هر بار كه به نزديكي نقطه اوج لذت جنسي ميرسند ، عمل تحريك را متوقف و بعد از چند لحظه كه احساسات فروكش كرد ، دوباره اقدام مينمايند ، بعد از چند روز تمرين اوليه ، سكس به روشي كه مرد در زير و زن در بالا قرار ميگيرد عمل تكرار ميشود به اين صورت كه  مرد در زمان نزديك شدن به اوج نقطه جنسي با آگاه كردن زن كه در اينجا كنترل عمليات جنسي را در دست گرفته ، او را باخبر ميسازد تا رابطه را كنترل كند ، بر طبق اين روش كه از جمله بهترين روشهاي درماني است ، فرد بعد از چندين هفته تمرين و ممارست ، به مرحله اي ميرسد كه كنترل رابطه جنسي برايش شرطي ميشود و ميتواند با كنترل احساسات سكسي خود ، هم زمان رابطه جنسي اش را زياد كند و هم شريك جنسي اش را ارضاء كند . ( كليه اصول اين روش بر پايه تحريك و توقف قبل از نقطه اوج لذت جنسي  ميباشد ، لذا از جمله بهترين روشها براي افزايش مهارت جنسي محسوب ميشود )


تكنيك فشار : بر طبق اين روش با فشار دادن انتها يا سر آلت تناسلي قبل از انزال ، از انزال جلوگيري ميشود كه دليل جلوگيري كردن آن اين است كه با فشار آوردن به اين نقاط فشار خون در اين نقاط كم ميشود و درنتيجه نعوظ يا اركيسون كم ميشود و انزال دير انجام مي پزيرد .


خود ارضائي قبل از انجام سكس ( اين روش به دليل منحرف كردن سكس توسط استمناء هاي غير طبيعي خيلي توصيه نميشود )


پوزسيون خوب هنگام مقاربت : روش هاي معمول ( مرد در بالا ) كمك خيلي زيادي به درمان انزال زود رس نميكند ، براي درمان ميبايست از روشهاي جنسي كه در آن مرد به پشت خوابيده و زن در رو عمليات جنسي را با فعاليت زياد كنترل ميكند از جمله بهترين روشها براي درمان ميباشند .


تعدد مقاربت : زياد كردن تعداد سكس در طول هفته و روز ميتواند به در مان زود انزالي كند به طوريكه اگر هفته اي دو بار سكس داريد و آن را تبديل به هفته اي ? الي ? بار برسانيد ، بعد از چند هفته مشكل زود انزاليتان تا حدودي رفع ميشود .


اورال سكس : سكس زباني يا به اصطلاح عامه ساك زدن قبل از مقاربت ميتواند كمك زيادي به آرام شدن آلت مردانه در هنگام سكس شود و به درمان زود انزالي كمك كند .


استفاده از كاندوم : استفاده از كاندوم و بخصوص از نوع بيحس كننده آن كه در بازار به فرواني موجود است ، ميتوان به دليل كمتر كردن ميزان تماس آلت جنسي مردانه ، باعث رفع زود انزالي شود .


? -  درمان هاي رواني – عاطفي : يكي از بهترين ها و موثرترين روشها براي رفع انزال زود رس و افزايش لذت در روابط زناشويي ، جايگزيني عشق بازي در رابطه جنسي است ، بديهي است كه در زمانيكه عشق بازي در رابطه جنسي برقرار باشد و دو طرف در حال عشق بازي بايكديگر اند ، ديگر زود انزالي معني خود را از دست ميدهد ! كارهايي مثل نوازش ، تحريك كلامي و بدني زن قبل از دخول و كارهايي مانند توجه و دادن احساس قدرت به مرد در رابطه كه در پست هاي قبلي وبلاگ نوشتم ، ميتوانند به اين مهم كمك كنند . ( به طور خلاصه اگر زن و مرد در هنگام سكس مشغول عشق بازي باشند به دليل اينكه رضايت جنسي هر دو طرف ايجاد ميشود ، زود انزالي به طور كلي برطرف ميشود )


? – درمان هاي سنتي و گياهي : دمكرده گل شقايق و دارچين و همچنين سياه دانه و بخته سنجد در روغن زيتون باعث دير انزالي يا به اصطلاح سفتي كمر ميشود ، همچنين ماليدن حنا هم در بعضي از متون قديمي آمده شده  ( صحت علمي روشهاي فوق تاييد نشده و بيشتر تجربي اند ! تا علمي ! )


جمع بندي و نتيجه گيري :


زود انزالي در اصل مشكل يا بيماري محسوب نميشود و ميتوان گفت كه اين وسواس فكري افراد و اضطراب آنها از داشتن يك رابطه با كيفيت است كه منجر بروز اين امر ميشود ، لذا كاهش اضطراب و حفظ آرامش در كنار كنترل بدن و احساسات با تمرين بيشتر بهترين راه كار براي پيشگيري و درمان اين مشكل اند و از همه بهتر و مهمتر اضافه كردن عشق بازي به رابطه جنسي است كه اگر با حركاتي چون نوازش + تحريك سينه ، لاله گوش و كليتوريس ( چوچوله ) + استفاده از كلمات عاشقانه در هنگام سكس ، همراه شوند ديگر معنايي به عنوان زود انزالي و عدم رضايت جنسي بين زوجين معني پيدا نميكند .


در پايان جا دارد به چند حديث كه در مورد زود انزالي روايت شده اند اشاره و درنهايت اطاله كلام كنم :


حضرت محمد ( ص ) ميفرمايند : « چون كسي خواهد كه با زن خود جماع كند به روش مرغان به نزد او نرود ، بلكه اول با او دستبازي و خوش طبعي كند و بعد از آن جماع كند »


تفسير حديث : حضرت (ص ) فرموده اند كه همان اول كار فوري نرويد سراغ دخول ، بلكه با نوازش كردن و تحريك لمسي و زباني همسرتان را براي دخول آماده كنيد و بعد به انجام مقاربت بپردازيد . ( اگر فقط همين حديث را اجرا كنيد و سر لوحه زندگي سكسي تان بكنيد به عالم و آدم قسم كه ديگر مشكلي به نام عدم رضايت جنسي ، تكراري شدن براي همديگر و زود انزالي دچار نمي شويد ! حال برويد و بگوييد كه اسلام ديني است خرافي و با مقتضيات زمان هماهنگ نيست ! )


حضرت علي ( ع ) ميفرمايند : « هركسي كه ميخواهد با زن خود نزديكي كند ، تعجيل نكند كه زنان را كارها ميباشد »


تفسير حديث : حضرت به مانند پيامبر بزرگوار اسلام تاكيد دارند كه عجله در سكس نادرست است و بهتر است قبل از انجام عمل دخول با عشق بازي همسر را براي انجام اين كار آماده كرد ، اين را علم روز دنيا هم ثابت كرده كه اگر سكسي اين چنين شروع و خاتمه يابد به دليل ارضاء شدن زن و ايچاد مهرو عطوفت بين زوجين ، موجبات پايداري زندگي زناشويي فراهم ميشود .


 

+ نوشته شده در  ساعت 17:16  توسط متیو  | 

آنچه بايد در باره طلاق بدانيم !

آنچه بايد در باره طلاق بدانيم !


زندگي مشترک با صيغه عقد آغاز مي شود و زن و مرد نسبت به هم متعهد مي شوند که تا آخر عمر در کنار هم به زندگي مشترک ادامه دهند، و در تمامي مراحل زندگي همراه يکديگر باشند. اما گاهي ادامه زندگي براي هر يک از طرفين يا هر دو غير ممکن و مشکل است، به طوري که به تنهايي و يا با توافق يکديگر تصميم به جدايي مي گيرند.


طلاق دايم به دو دسته تقسيم مي شود؛


1- رجعي (قابل بازگشت)


 2- بائن،(قابل بازگشت تحت شرايط خاص )


 كه هر كدام بر اساس شرع و قانون شرايط خاص خود را دارند .

نوع اول طلاق را در قانون طلاق رجعي مي نامند: به اين معنا كه پس از  اينكه طلاق بين زن و مرد صورت گرفت، مرد مي تواند بدون اينكه دوباره براي ثبت  و خواندن صيغه ازدواج  اقدامي كند ، براي شروع  دوباره زندگي  مشترك ، زن را به زندگي برگرداند .

اين رجوع به معناي همان بازگشت دوباره است، اما همين بازگشت  داراي شرايط خاصي است و به اين معنا نيست كه مرد هر زمان بخواهد مي تواند زن را به زندگي برگرداند ؛ اقدام به بازگشت زن  حتما  بايد در دوران عده زن  باشد.

عده به دوراني مي گويند كه زن بعد از طلاق يا فوت شوهر بايد  منتظر بماند و حق ازدواج دوباره ندارد، و در طلاق مدت آن سه ماه ده روز است.

اقدام به بازگشت ( رجوع )   تنها به اراده شوهر واقع مي شود و اگر زن بخواهد اقدام به بازگشت كند، اراده او هيچ تاثيري نخواهد داشت. اقدام به بازگشت زن توسط مرد ‌مي تواند  با سخن‌و كلام ‌باشد، مثل‌اينكه ‌به ‌زنش ‌بگويد من ‌به ‌تو رجوع ( بازگشت )كرده ام ‌و يا اينكه ‌با رفتار واعمالي‌باشد كه‌عرف‌ از آن‌رفتار پشيماني  مرد را  از جدايي فهم كند ، مانند رفتار محبت‌آميز مرد به‌زنش‌.

در طلاق رجعي ( طلاقي كه حق بازگشت براي مرد وجود دارد )  تا زماني كه زن در دوران عده (دوراني  كه زن بعد از طلاق يا فوت شوهر بايد  منتظر بماند و در همان دوران  حق ازدواج دوباره ندارد )به سر مي برد، به نوعي هنوز به عنوان همسر مرد شناخته شده و مرد بايد به او نفقه پرداخت كند . و در صورتي كه ( مرد ) خواهان ازدواج دوباره باشد بايد به دادگاه رفته و از وي اجازه بگيرد .

نوع دوم، را طلاق بائن (قابل بازگشت تحت شرايط خاص ) مي گويند :


طلاق بائن، طلاقي را مي گويند  كه مرد نمي تواند اقدامي براي  بازگشت (رجوع ) زنش داشته باشد، و در صورتي كه خواهان برگرداندن زنش باشد، بايد حتما او را طبق تشريفات قانوني-شرعي دوباره به عقد خود درآورد . موارد زير را جز طلاق بائن به شمار مي آورند؛1- طلاق‌زني‌كه‌يائسه‌شده‌باشد.2- طلاق‌زني‌كه‌تنها در عقد شوهرش‌بوده است.3- طلاق‌سوم‌ زني‌كه‌شوهرش‌دو مرتبه ‌قبل ‌نيز او را طلاق‌داده‌باشد .4- طلاق‌خلع‌ ، و اين طلاقي‌است‌ كه‌زن‌ به‌ هر دليل‌ از شوهرش‌ متنفر است‌ و حاضر به‌زندگي‌با او نيست‌در اين‌مورد زن‌ با بخشش‌مهر يا مال‌ديگري‌(چه‌بيشتر از مهريه  باشد يا كمتر باشد.) از شوهر خود جدا مي شود.
 


5- طلاق‌مبارات، يعني  طلاقي‌كه‌زن‌و شوهر از يكديگر متنفر هستند و حاضر به‌زندگي‌با هم‌نيستند و شوهر مالي‌ از زن‌مي‌گيرد تا حاضر به‌طلاق‌باشد و البته اين‌مال‌نبايد ازمهر بيشتر باشد و شايد در بسياري از موارد اين مبلغ ‌‌ازمهريه كمتر است و چنين‌طلاقي‌نيز جزء طلاق بائن‌است‌  .

طلاق مبارات از لحاظ ساختاري  تفاوت زيادي  با طلاق خلع ندارد ، جز اينكه در طلاق مبارات  زن و شوهر از يكديگر متنفر شده اند و به همين جهت مقدار آن مال نبايد از مهريه بيشتر باشد و اگر زيادتر باشد، باعث باطل شدن طلاق نمي گردد، اما مرد نمي تواند صاحب قسمت اضافه شود.

 طلاقي كه زن با اجازه شوهر در هنگان ثبت عقد ازدواج مي تواند درخواست و تقاضاي طلاق كرده و  به آن وكالت در طلاق نيز مي گويند، بائن‏است و  مرد  نمى‏تواند در زمان عده اقدام بازگشت زن كند; زيرا منظور طرفين از شرط وكالت زن  در طلاق در  ضمن عقد ازدواج ، طلاق‏ غير قابل بازگشت  بوده است.
 
يكي از آثار مهم طلاق بائن جدايي كامل دو همسر از يكديگر است و در اثر اين طلاق زن و شوهر به كلي از هم جدا شده و مرد مي تواند، بي اجازه دادگاه ازدواج كند. و هيچ تكليفي هم به پرداخت نفقه  به زن سابق خود  ندارد ، مگر درصورتي كه همسراش ‌باردار باشد آن هم  ‌از شوهر خود كه‌در اين‌صورت ‌تا زمان‌وضع‌حمل‌نفقه‌خواهد داشت‌، و هرگاه مرد بميرد زن سابق از او هيچ ارثي نمي برد و زن بايد خانه شوهر را ترك كند، و اگر عده نداشته باشد، مي تواند بلافاصله ازدواج كرده و اقامتگاه‌ و نام‌خانوادگي ‌واقعي  ‌خود را استفاده كند.يعني مي تواند به‌ دلخواه‌ خود زندگي‌كند. اگر شوهر در حال‌ بيماري، ‌زن‌خود را طلاق‌ دهد و در ظرف ‌يك‌ سال‌از تاريخ ‌طلاق‌به‌همان‌بيماري ‌بميرد، زن ‌از او ارث ‌مي‌برد، اگرچه ‌طلاق‌ بائن ‌باشد ، به شرط آنكه زن‌شوهر نكرده‌باشد .


+ نوشته شده در  ساعت 17:15  توسط متیو  | 

هيرسوتيسم‌ ( پرمويي در زنان )

هيرسوتيسم‌ ( پرمويي در زنان )

اين اختلال در ميان خانمهاي ايراني به علل گوناگون ارثي و هورموني فراوان يافت ميشود . به اعتقاد حقير به علت تيره تر بودن رنگ
موهاي ايراني ها نسبت به برخي اقوام ديگر اين اختلال وضوح و نماد بيشتري دارد و در حقيقت خانمهاي ايراني خيلي با توجه به فرهنگ تغذيه اي تغذيه غلط آنها زياد
پرمو نيستند بلکه اين رنگ موهاي ايشان است که موهاي آنها را بيشتر جلوه ميدهد کما اين که ميبينيد بسياري از خانمها به دکلره و بيرنگ نمودن موهاي صورت خود مي پردازند .
در هر حال پرمويي به هر صورت که باشد يکي از اسباب بيزاري جنسي در مردان محسوب ميگردد و خانمهاي بايد مرتب مراقب چند فاکتور مهم من جمله چاقي و تناسب اندام خود -مو و بوي بدن خود باشند تا
اسباب شور و شوق افزونتر جنسي مرد خود و در نتيجه زندگي زناششويي دلچسب تر را فراهم آورند :

*هيرسوتيسم‌ چيست ؟

عبارت‌ است‌ از رشد بيش‌ از حد موها در صورت‌ و بدن‌ زنان‌. اين‌ حالت‌ معمولاً به‌ تدريج‌ و در طي‌ زماني‌ طولاني‌ رخ‌ مي‌دهد.

*علايم‌ اين اختلا ل کدامند ؟

موها ضخيم‌ و تيره‌ مي‌شوند و طبق‌ الگويي‌ كه‌ در مردان‌ ديده‌ مي‌شود رشد مي‌كنند (ريش‌، سبيل‌، موي‌ روي‌ قفسه‌ سينه‌)
عادت‌ ماهانه‌ نامنظم‌ يا قطع‌ عادت‌ ماهانه‌
آكنه‌
گاهي‌ كلفت‌ شدن‌ صدا
گاهي‌ مشكلات‌ ناباروري‌

*علل‌ ايجاد کننده پرمويي چيست؟

معمولاً به‌ علت‌ توليد بيش‌ از اندازه‌ آندروژن‌ها (هورمون‌هاي‌ مردان‌) از تخمدان‌ يا غدد فوق‌كليوي‌ به‌ وجود مي‌آيد. اين‌ توليد زياد هورمون‌ مردانه‌ در اثر اختلالاتي‌ مثل‌ نشانگان‌ تخمدان‌ پلي‌كيستيك‌ يا هيپرپلازي‌ مادرزادي‌ غدد فوق‌كليوي‌ رخ‌ مي‌دهد.
تومورهاي‌ غدد فوق‌كليوي‌ يا تخمدان‌
بدون‌ دليل‌ مشخص‌ و شناخته‌ شده‌

*عوامل‌ تشديد کننده اين اختلال کدامند ؟

سابقه‌ خانوادگي‌ هيرسوتيسم‌
افراد سبزه‌ و داراي‌ موي‌ تيره‌
مصرف‌ هورمون‌هاي‌ مردانه‌ (آندروژن‌ها) يا داروهاي‌ كورتيزوني‌، قرص‌هاي‌ تنظيم‌ خانواده‌، هورمون‌ها و بعضي‌ از داروهاي‌ ضد فشار خون‌
يائسگي‌ يا عدم‌ تخمك‌گذاري‌

* عوارض‌ احتمالي‌ پرمويي کدامند ؟

بيمار ممكن‌ است‌ احساس‌ كند كه‌ جذابيت‌ كافي‌ ندارد و نتواند ارتباط‌ مناسبي‌ با افراد برقرار كند.
ناباروري‌
درمان‌ اوليه‌ هيرسوتيسم‌ ممكن‌ است‌ مؤثر واقع‌ نيافتد.

*درمان‌ اين اختلال چيست؟ چگونه؟

با تشخيص‌ و درمان‌ هرگونه‌ علت‌ زمينه‌ساز غالباً مي‌توان‌ از رشد بيشتر موها جلوگيري‌ نمود. پاسخ‌ به‌ درمان‌ ممكن‌ است‌ 12-6 ماه‌ زمان‌ ببرد.
موهاي‌ زايد را مي‌توان‌ با روش‌هاي‌ مختلف‌ حذف‌ كرد.
معاينه‌، آزمايشات‌ تشخيصي‌، و شايد هم‌ تصويربرداري‌ (سي‌تي‌ اسكن‌ يا ام‌. آر. آي‌) به‌ تشخيص‌ علت‌ زمينه‌ساز هيرسوتيسم‌ كمك‌ خواهند كرد.
نوع‌ درمان‌ بستگي‌ به‌ علت‌ هيرسوتيسم‌ دارد. در صورتي‌ كه‌ هيرسوتيسم‌ خفيف‌ باشد و عادت‌ ماهانه‌ نيز دچار بي‌نظمي‌ نشده‌ باشد، ممكن‌ است‌ درمان‌ ضرورتي‌ نداشته‌ باشد. در موارد ديگر، درمان‌ گاهي‌ بستگي‌ به‌ اين‌ دارد كه‌ بيمار مي‌خواهد در آينده‌ بچه‌دار شود يا خير.
تومورهاي‌ تخمدان‌ يا غدد فوق‌كليوي‌ را بايد با جراحي‌ در آورد.
انتخاب‌هاي‌ درماني‌ براي‌ حذف‌ موهاي‌ زايد عبارتند از تراشيدن‌، استفاده‌ از موچين‌، سفيد كردن‌
استفاده‌ از موچين‌ مي‌توانند باعث‌ بروز عفونت‌ يا ماندن‌ جاي‌ موي‌ زايد شود. روش‌ الكتروليز موهاي‌ زايد را به‌طور دايمي‌ حذف‌ مي‌كند.

هيچ‌ دارويي‌ كه‌ اختصاصاً براي‌ درمان‌ هيرسوتيسم‌ تأييد شده‌ باشد وجود ندارد.
شايع‌ترين‌ داروي‌ مورد استفاده‌ براي‌ درمان‌ هيرسوتيسم‌ يك‌ ديورتيك‌ (ادرارآور) است‌ كه‌ اثرات‌ ضد هورمون‌هاي‌ مردانه‌ را نيز دارد. به‌ نظر مي‌رسد اين‌ دارو مؤثرترين‌ دارو در كم‌كردن‌ رشد مو باشد. ساير داروهايي‌ كه‌ ممكن‌ است‌ براي‌ هيرسوتيسم‌ ناشي‌ از توليد بيش‌ از حد آندروژن‌ها توصيه‌ شوند عبارتند از دگزامتازون‌، داروهاي‌ تنظيم‌ خانواده‌، لوپرولايد و داروهاي‌ ضد آندروژن‌. تأثير اين‌ داروها تنها ممكن‌ است‌ به‌ كاهش‌ رشد موي‌ جديد كمك‌ كنند اما معمولاً مقدار مويي‌ كه‌ قبل‌ وجود داشته‌ است‌ تغييري‌ نمي‌كند.
امكان‌ دارد داروهاي‌ اضافه‌تري‌ براي‌ هرگونه‌ بيماري‌ زمينه‌اي‌ تجويز شوند.
اگر پوست‌ در اثر تراشيدن‌ تحريك‌ شود، از كرم‌ هيدروكورتيزون‌ 1% استفاده‌ كنيد.
استفاده‌ از مواد يا كرم‌هاي‌ موبر اغلب‌ توصيه‌ مي‌شود. موبرها را با احتياط‌ مصرف‌ كنيد زيرا ممكن‌ است‌ باعث‌ تحريك‌ پوست‌ شوند.
رژيم‌ خاصي‌ توصيه‌ نمي‌شود.
اگر اضافه‌ وزن‌ داريد، معمولاً توصيه‌ مي‌شود رژيم‌ لاغري‌ بگيريد.
اگر حامله‌ شويد، نياز است‌ كه‌ بعضي‌ از داروهاي‌ مورد استفاده‌ در درمان‌ هيرسوتيسم‌ قطع‌ شوند.

+ نوشته شده در  ساعت 17:14  توسط متیو  | 

آموزش تصويري استفاده از کاندوم مردانه

آموزش تصويري استفاده از کاندوم مردانه

 


 


 1.jpg


کاندوم را پيش از استفاده از حالت رول و پيچ خورده باز نکنيد !


2 - اگر شما ختنه نکرده هستيد ابتدا پوسته بالايي را عقب کشيده کاندوم را برروي آلت تا انتهاي قسمت سخت آلت بکشيد .


cond2.jpg


دقت کنيد که اگر احياناً کاندوم را برعکس بر روي آلت قرار داده ايد سعي نکنيد که مجدداً آن را برگردانيد. حتماً ازيک کاندوم جديد استفاده کنيد !


3- قسمت بالايي و نوک کاندوم داراي هوا مي باشد. با انگشتان خود آن را نگه داريد تا هواي باقي مانده تخليه شود و بعد کاندوم را برطول سخت آلت، ازحالت رول باز کنيد.


2.jpg


دقت کنيد که هواي اضافي امكان پارگي كاندوم را بيشتر ميكند !


4 - اطمينان پيدا کنيد که در قسمت نوک آن جاي خالي براي مايع مني وجود دارد و پاره نشده است. با کاندوم کشيده شده بر روي آلت آن را در نزديکي وارد کنيد.


3.jpg


5 - بعد از نزديکي پيش از شل شدن آلت تناسلي اقدام به خروج آلت نماييد و به هنگام خروج حلقه انتهايي کاندوم را با دست نگه داشته همراه با آلت به دقت خارج کنيد تا مايع داخل آن درز نکند.


4.jpg


6 - کاندوم را از روي آلت بيرون کشيده، در يک دستمال کاغذي پيچيده در سطل زباله بيندازيد.
از دفع و انداختن آن در توالت خودداري نماييد !


5.jpg


 

+ نوشته شده در  ساعت 17:13  توسط متیو  | 

7 دليل دلزدگي خانمها از رابطه جنسي!7 دليل دلزدگي خانمها از رابطه جنسي!

 

من مطمئن هستم که هيچ کدام از شما دوست ندارد با يک "عاشق خسته کننده" ارتباط برقرار کند. براي اينکه به شما کمک کنيم تا اين تقدير وحشتناک را برگردانيد، ليستي از 7 موردي که به نظر خانم ها در روابط جنسي ملال آور است را جمع آوري کرده ام. پس اگر مي خواهيد همسرتان را در حالتي نگه داريد که همواره تقاضاي بيشتري از شما داشته باشد، اين مقاله را بخوانيد.
 


1- اجازه گرفتن
هيچ چيز شهواني در مورد مردي كه براي برقراري رابطه جنسي از همسر خود اجازه مي گيرد، وجود ندارد. يك عاشق واقعي به درستي مي داند كه چگونه با رفتار خود مي تواند به خانمش بفهماند كه در موقع بخصوص آماده انجام آن كار است و به هيچ وجه نيازي به سوال پرسيدن ندارد. براي شروع، يك نگاه عميق و عاشقانه و يا لمس كردن محل بخصوصي مي تواند گوياي همه چيز باشد.


2- قابل پيش بيني بودن
اگر مدتي است كه با هم رابطه داريد، پس اين گزينه شايد حالا به صورت يكي از مشكلات شما در آمده باشد. يكي از دلايلي كه در ابتداي رابطه، شما و همسرتان احساس نياز شديدي به هم مي كرديد تنها به اين خاطر بوده كه از چگونگي روحيات و تمايلات يكديگر آگاه نبوديد. اگر شما براي ساليان دراز همان روش هاي جذب كردن قديمي را به كار بگيريد، ديگر هيچ جذابيتي براي او نخواهيد داشت.


از امتحان كردن روش هاي جديدي كه ممكن است هر دوي شما از آن لذت ببريد، ترس و واهمه نداشته باشيد. هيچ گاه اجازه ندهيد رابطه شما به جايي برسد كه همسرتان بتواند به راحتي حركات شما را پيش بيني كند. به عنوان مثال اگر هميشه 5 دقيقه صرف پيش نوازي مي كرديد اين بار 15 دقيقه اين كار را انجام دهيد، و او را بيش از پيش به وجد بياوريد. از اين طريق او ديگر نمي تواند حركات بعدي شما را پيش بيني كند و خيلي زود خودتان هم متوجه آنها نخواهيد شد.


3- سكس مكانيزه
امروزه اكثريت خانم ها معتقدند كه سكس بدون احساس، خسته كننده و بيهوده است. هيچ خانمي دوست ندارد كه به او مثل يك بازيچه نگاه شود. البته منظور من اين نيست كه شما مجبوريد تمام خواست ها و تمايلات خود را كنار بگذاريد، اما او هر چقدر هم كه خونسرد باشد باز هم يك زن است و هيچ چيز را بيشتر از اين دوست ندارد كه مانند يك خانم با او رفتار شود. بنابراين سعي كنيد كه مرد رويايي او باشيد و هر چند وقت يكبار با او معاشقه كنيد.


4- فرا نرفتن از مرزها
هرچند بسياري از خانم ها ( و همچنين آقايون) احساس مي كنند كه بايد نسبت به هر نوع عمل جنسي كه با شريك زندگي شان انجام مي دهند، در آخر به رضايت دست پيدا كنند؛ اما حقيقت اين است كه بالاخره يك روز از روال عادي امور خسته ميشوند و به اين فكر مي افتند كه به دنبال يك كيس جديد بگردند. پس اگر نميخواهيد كه او هيچ وقت از دست شما خسته شود، هر چند وقت يكبار تلاش خود را بيشتر كنيد و پايتان را فراتر از مرزها بگذاريد.


اين جاست كه صحبت از كلمه ترسناك "ر" مي آيد. بله درست حدس زديد: رمانتيك. خانم ها به هيچ وجه دوست ندارند كه فضاي رمانتيك موجود در رابطه از بين برود، آقايون هم مي توانند از اين مسئله به نفع خود استفاده كنند و هر چند وقت يكبار تبديل به يك مرد رمانتيك بشوند. به من اعتماد كنيد، مطمئن باشيد كه او تعجب ميكند و به فكر فرو مي رود كه شما از كدام سياره پاي خود را بر روي زمين گذاشتيد.


به عنوان مثال براي او نامه هاي عاشقانه بنويسيد و در آنها بگوييد كه دوست داريد: او برايتان چه كارهايي انجام دهد، شما چه كارهاي دوست داريد با او انجام دهيد، و زماني كه منتظر ورود شماست چه كارهايي انجام دهد و يا ندهد. براي او يك شام دونفره رمانتيك درست كنيد، موسيقي آرام بگذاريد و با حركات خود او را به وسوسه نماييد. سعي كنيد كه او را به آخرين درجه رضايت و خشنودي برسانيد آنوقت او نه تنها از دستتان خسته نمي شود، بلكه تمام تلاش خود را نيز به كار مي گيرد تا  شما را راضي نگه دارد.


5- مكان هميشگي
اگر همسرتان شكاف هاي روي سقف اتاق خواب را از حفظ شود، آنگاه شما در دردسر بزرگي افتاده ايد. اما نگران نباشيد راه حل شما تغيير مكان است. مي توانيد اين كار را در حمام، اتاقهاي ديگر، هنگام مسافرت و... انجام دهيد. مكان هاي متفاوت بيشماري وجود دارند. از قوه تخيل خود استفاده كنيد و سعي كنيد كه جايي نرويد كه شما را دستگير كنند.


6- صداي بيش از اندازه يا بي صدا بودن
به همان اندازه كه بي صدا بودن آزار دهنده است، ناليدن بيش از اندازه و يا تكرار كلمات بخصوصي موجب رنجش مي شود. بنابراين سعي كنيد هميشه حد تعادل را حفظ كنيد، تا هم او متوجه شود كه شما در حال لذت بردن هستيد و هم اينكه تمام محله خبر نشوند. انتخاب كلمات مناسب، حرارت و اشتياق همسرتان را افزايش مي دهد. و لزوما هم نبايد حرف زدن را به آخرين مرحله موكول كنيد.


به او بگوييد كه كارهايش موجب لذت بردن شماست، چهره جذابي دارد، چه كارهايي دوست داريد در قبال او انجام دهيد و اينكه او از شما چه انتظاراتي دارد. همه و همه موجب مي شود كه شما هيچ گاه از در كنار هم بودن خسته نشويد.


7- كارهاي تجربه نشده
اگر مدت زماني از رابطه شما با همسرتان مي گذرد و همچنان تمايل داريد كه احساسات يكديگر را پر حرارت نگه داريد، بهتر است چند وضعيت جديد را امتحان كنيد، آرزوهايتان را جامه عمل بپوشانيد، براي هم نقش بازي كنيد و هر عملي را كه فكر ميكنيد باعث تحريك پذيري بيشتري مي شود انجام دهيد؛ چرا كه در غير اينصورت محكوم به ملالت و خستگي در اتاق خواب خواهيد شد.


براي خودتان يكي دو ليوان نوشيدني بريزيد و در مورد چيزهايي كه شما را تحريك ميكنند با هم صحبت كنيد. آنوقت متوجه مي شويد كه شما خيلي زودتر از آنچه كه تصورش را مي كنيد به آرزوهايتان خواهيد رسيد.


عاشق رويايي
اين موارد 7 نمونه از بدترين خطاهاي ممكنه در زمينه رابطه جنسي بودند. اما اصلا نترسيد. همسرتان انتظارات جنون آميزي از شما ندارد، بلكه فقط دوست دارند كه شما هر چند وقت يكبار تلاش بيشتري در اين زمينه از خود نشان بدهيد.


به خاطر داشته باشيد كه چاره مبارزه با خستگي و ملال، انجام كارهاي برانگيزنده و غير قابل پيش بيني است. بنابراين اگر گاهي اوقات دومي را امتحان كنيد، او هيچ گاه از دست شما خسته نخواهد شد. فقط مطمئن شويد كه با خانمي ارتباط برقرار مي كنيد كه هيچ چيز جز خشنود كردن و ايجاد رضايت در شما برايش مهم نيست.


 

+ نوشته شده در  ساعت 17:11  توسط متیو  | 

روش اورژانسی پيشگيري از بارداري

روش اورژانسی پيشگيري از بارداري


             «قابل توجه استفاده كنندگان از كاندوم، روش‌هاي منقطع و يا طبيعي»


   خانم گرامي، چنانچه براي پيشگيري از بارداري از كاندوم، روش‌هاي منقطع و يا طبيعي استفاده مي‌كنيد و پس از نزديكي متوجه شديد كه كاندوم استفاده شده سوراخ يا پاره شده است و يا به هر دليل احساس كرديد كه نزديكي شما مشكوك به وقوع حاملگي است با استفاده از روش اورژانس پيشگيري از بارداري به شكل زير مي‌توانيد از وقوع يك حاملگي ناخواسته جلوگيري نماييد.
تعريف:
  
در اين روش با استفاده از قرص‌هاي تركيبي پيشگيري از بارداري به صورت زير از حاملگي در موارد مشكوك جلوگيري خواهد شد.
زمان و نحوه مصرف :
  
بلافاصله و يا حداكثر تا 72 ساعت پس از نزديكي مشكوك به حاملگي ناخواسته فرصت داريد كه استفاده از اين روش را شروع نماييد.
   2 عدد قرص پيشگيري از بارداري نوع HD (سفيدرنگ) را همزمان ميل نموده و 12 ساعت بعد 2 عدد قرص HD ديگر را نيز با هم بخوريد.
ميزان تاثير:
  
گرچه اين روش اكثراً‌ از بارداري ناخواسته جلوگيري مي‌كند ولي تاثير آن صد در صد نيست.
   به خاطر داشته باشيد كه هرچه خوردن قرص‌ها را سريع‌تر شروع نماييد امكان موفقيت اين روش بيشتر است.
عوارض جانبي:
  
شايع‌ترين عارضه مصرف قرصها به اين روش حالت تهوع است كه گاهي استفراغ هم به دنبال دارد ممكن است در بعضي از موارد باعث سرگيجه شود. اين عوارض معمولاً‌ در عرض 24 ساعت از بين مي‌رود.
نكات مهم:
1- در صورت عدم وقوع قاعدگي پس از 3 هفته و يا بروز هرگونه مشكل به پزشك و يا مراكز بهداشتي درماني مراجعه نماييد.
2- روش فوق نبايد جايگزين يكي از روش‌هاي پيشگيري از بارداري شود و فقط در مواقع اضطراري و حداكثر يك‌بار در هر سيكل قاعدگي قابل استفاده است.
3- زوجيني كه مكرراً‌ ناگزير به استفاده از اين روش مي‌شوند بهتر است پس از مشاوره مجدد تنظيم خانواده روش پيشگيري از بارداري مطمئن ديگري را انتخاب كنند.
4- چنانچه قرص HD دردسترس نباشد مي‌توانيد به جاي آن 4 عدد قرص LD (كرم رنگ) را يكجا ميل كرده و 12 ساعت بعد 4 قرص LD ديگر را با هم بخوريد (جمعاً‌ 8 قرص)
بنابراين:
  
چنانچه استفاده كننده هريك از روش‌هاي كاندوم، منقطع و يا طبيعي هستيد، هميشه 4 قرص HD در منزل داشته باشيد.


وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي - دفتر سلامت خانواده و جمعيت - اداره جمعيت و تنظيم خانواده


+ نوشته شده در  ساعت 17:10  توسط متیو  | 

آمار تكان دهنده تعرض جنسى در جهان

 

آمار تكان دهنده تعرض جنسى در جهان

در سال 2005 بيش از 200 هزار کودک و نوجوان در آمريکا مورد آزارجنسى قرار گرفتند که 44 درصد آن‏ها نوجوانان بين سنين 12 تا 18 سال‏هستند.گزارش ديگرى هم نشان مى‏دهد که سالانه 60 هزار مورد تجاوز جنسى در اين کشور آفريقايى صورت مى‏گيرد که 40 درصد آن افراد زير 18سال هستند.
 بنابر آمارى كه سازمان بهداشت جهانى (WHO) ارائه داده سوءاستفاده جنسى از كودكان در كنار كار اجبارى و خشونت فيزيكى عليه كودكان‏افزايش چشمگيرى داشته و به يكى از اصلى‏ترين نگرانى‏هاى سلامت جهانى تبديل شده است.به گزارش آريا، كشور آفريقاى جنوبى در ميان كشورهايى كه نرخ بسيار بالاى سوءاستفاده جنسى از كودكان در آن‏ها ثبت شده در رده‏هاى بالا قرار دارد و اين‏موضوع به يكى از اصلى‏ترين بحران‏هاى اين كشور تبديل شده است. بنابر تحقيقى كه سازمان بهداشت جهانى انجام داده سالانه حدود 20هزار گزارش سوءاستفاده جنسى به پليس آفريقاى جنوبى مخابره مى‏شود كه يك پنجم آن مربوط به كودكان زير 18 سال است. اين آمار طى10 سال گذشته افزايش چشمگيرى داشته و البته جداى از اين آمار، تعداد بسيار زيادى سوءاستفاده جنسى از كودكان در اين كشور صورت‏مى‏گيرد كه هيچ گزارش و اطلاعاتى از آن به پليس اين كشور ارائه نمى‏شود.شبكه تلويزيونى BBC آمار نگران‏كننده‏ترى از اين بحران ارائه مى‏دهد، سوءاستفاده جنسى از كودكان طى دهه گذشته 400 درصد افزايش‏داشته است. براساس تحقيقى كه صورت گرفته، دخترى كه در آفريقاى جنوبى به دنيا مى‏آيد بيشتر از آن‏كه احتمال به مدرسه رفتنش وجودداشته باشد احتمال دارد كه مورد سوءاستفاده جنسى قرار گيرد. معمولاً اين كودكان هم از طبقه فقير جامعه هستند.در سال 1994 سالانه بيش از 18 هزار سوءاستفاده جنسى از كودكان به پليس آفريقاى جنوبى گزارش مى‏شد كه اين آمار در سال 2005 به 30هزار مورد افزايش يافته است.گزارش ديگرى هم نشان مى‏دهد كه سالانه 60 هزار مورد تجاوز جنسى در اين كشور آفريقايى صورت مى‏گيرد كه 40 درصد آن افراد زير 18سال هستند.از سوى ديگر دانشگاه آفريقاى جنوبى هم اعلام كرده كه سالانه يك ميليون زن و كودك در اين كشور مورد تجاوز قرار مى‏گيرند.سال گذشته نوزادى نه ماهه مورد تعرض شش مرد قرار گرفت كه سن‏شان بين 24 تا 66 سال بود. مادر اين نوزاد پس از تولدش او را در خيابان‏رها كرده بود.دختر چهار ساله‏اى پس از آن‏كه توسط پدرش مورد تعرض قرار گرفت، جان داد.نوزادى 14 ماهه پس از آن‏كه توسط دو عموى خود مورد سوءاستفاده جنسى قرار گرفت، جان داد.نوزادى هشت ماهه توسط چهار مرد مورد تعرض قرار گرفت كه يكى از آن‏ها بعدها در دادگاه به حبس ابد محكوم شد.اين تنها چهار نمونه از سوءاستفاده‏هاى جنسى وحشتناكى است كه روزانه نسبت به كودكان آفريقاى جنوبى صورت مى‏گيرد.اين آمار زمانى بيشتر نگران‏كننده مى‏شود كه توجه داشته باشيم 70 درصد بزرگسالان و 80 درصد كودكان مبتلا به ويروس HIV دنيا درآفريقاى جنوبى زندگى مى‏كنند.يكى از عواملى كه باعث افزايش سوءاستفاده جنسى از كودكان در آفريقاى جنوبى شده اين ديدگاه است كه تجاوز به كودكان باعث جلوگيرى ازايدز يا درمان آن خواهد شد. اين ديدگاه نه تنها در آفريقاى جنوبى بلكه در ديگر كشورهاى آفريقايى از جمله ليبريا هم وجود دارد. اين كشور هم‏يكى از بالاترين آمارهاى سوءاستفاده جنسى را در ميان كشورهاى جهان دارا است. همين چند هفته پيش بود كه در ليبريا كشيشى 64 ساله‏پسرى هشت ساله را مورد آزار جنسى قرار داده بود. اين اتفاق رسوايى بزرگى در كليساى اين كشور برپا كرد.اين پديده تنها شامل كشورهاى فقير و آفريقايى نمى‏شود بلكه در آمريكا كه ثروتمندترين كشور دنيا است هم آمار نگران كننده‏اى در اين موردوجود دارد. دانشگاه كلرادو چندى پيش آمارى از سوءاستفاده جنسى به‏خصوص در ميان كودكان اين كشور منتشر كرد.در هر دو دقيقه يك كودك در آمريكا مورد سوءاستفاده جنسى قرار مى‏گيرد.يك زن از هر شش زن آمريكايى در كودكى مورد سوءاستفاده جنسى قرار گرفته است و يك مرد از هر 33 مرد.در سال 2005 بيش از 200 هزار كودك و نوجوان در آمريكا مورد آزارجنسى قرار گرفتند كه 44 درصد آن‏ها نوجوانان بين سنين 12 تا 18 سال‏هستند.در آمريكا تنها 41 درصد موارد سوءاستفاده جنسى از كودكان به پليس گزارش مى‏شود و 59 درصد اين تجاوز به پليس گزارش نمى‏شود.
 
تنها در ايالت كلرادو سالانه بيش از 50 كودك در اثر سوءاستفاده جنسى جان خود را از دست مى‏دهند كه 75 درصد آن‏ها را كودكان زير 4 سال‏تشكيل مى‏دهند.
 
سالانه حدود دو هزار كودك در ايالت كلرادو پس از سوءاستفاده جنسى به بخش مراقبت‏هاى ويژه مراكز درمانى منتقل مى‏شوند.


 

+ نوشته شده در  ساعت 17:7  توسط متیو  | 

روش هاي جماع در اسلام

روش هاي جماع در اسلام


بازي كردن و بوسيدن
طب النبي : روايت شده است كه پيامبر اكرم (ص)با همسران خود در وقت جماع بازي مي كرد و آنان را مي بوسيد .
جابر بن عبدالله هم نقل كرده است كه رسول الله (ص)نزديكي كردن قبل از بازي كردن با زن را نهي فرمود .

خواص معجزه آساي دخول
هنگامي كه دخول صورت مي گيرد ، خستگي بدن زن و عقده هاي روحي و رواني او از بين مي‍رود ، به شرط آن كه حدود ده دقيقه فرج با دست تحريك شده باشد . حتي درد كشاله ران ها و كليه زن كه سرما خورده و عفونت كرده باشد زايل شده و براي سستي كمر زن نافع است . براي نتيجه مؤثرتر ، بهتر است اين كارها حدود سي الي چهل دقيقه طول بكشد .
ناگفته نماند با اين عمل دردهايي كه مربوط به مرد هم باشد ، از بدن وي خارج مي شود ؛ مانند خستگي ، كسالت ، بي حوصلگي ، دلهره ، سرماخوردگي ، سردرد ، كوفتگي ، سردي اعضاي بدن ، صعف معده ، بي خوابي و پرخوابي و بسياري از دردها و امراض ديگر .

ملاعبه با حرص و ولع
فروع كافي : امام صادق (ع) فرمود : « چيزي نيست كه ملائكه را حاضر كند ، مگر آن كه مرد با حرص و ولع با همسر خويش بازي و خوش طبعي نمايد . » يعني در اين وقت است كه ملائكه حضور پيدا مي كنند . )

از نگاه كردن به . . . پرهيز نماييد !
خصال صدوق : اميرالمؤمنين علي(ع) فرمود : « كسي نبايد به اندرون عضو جنسي همسر خود نگاه كند كه شايد در اثر نگاه كردن چيزي ببيند كه خوشش نيايد و دلزده شود و ممكن است باعث كوري فرزند گردد . »

ياد خدا و دوستي اهل بيت (ع)
فروع كافي : امام صادق (ع) فرمود : « مردي كه وقت نزديكي با همسرش مي ترسد كه شيطان در اين كار با او شركت كند ، بايد بگويد : « بِسْمِ الله الرَّحْمنِ الرَّحيمِ وَ اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيطانِ الرَّجيمِ » .
امام صادق (ع)در روايت ديگري فرمود : « اگر هنگام جماع نام خدا را ببرد ، شيطان دور مي شود و اگر خدا را ياد نكنيد شيطان الت خود را با آلت مرد داخل مي كند و در جماع و نطفه او شريك مي شود . »
از امام (ع)سئوال شد : از چه طريق مي توان پي برد كه شيطان در نطفه كسي شريك شده است ؟ حضرت در پاسخ فرمود : « كسي كه ما را دوست دارد ، شيطان از او دور مي شود و آن كسي كه دشمن ماست ، شيطان با او شريك شده است . »

شتاب نكنيد !
خصال صدوق : اميرالمؤمنين (ع)مي فرمايد : « چون يكي از شما خواست با همسر خويش اميزش كند ، از شتاب كردن در اين كار پرهيز نمايد كه زنان نيز نيازهايي دارند . »

به روش پرندگان جماع نكنيد !
فروع كافي : رسول اكرم(ص)فرمود « چون كسي مي خواهد با زن خود جماع كند ، به روش پرندگان و مرغان به نزد او نرود ؛ بلكه در ابتدا با او بازي ( با سينه ها و لب ها) و خوش طبعي كند ، سپس جماع نمايد . »


 

+ نوشته شده در  ساعت 17:5  توسط متیو  | 

عوارض چاقي چيست؟


عوارض چاقي چيست؟

 
به راستي عوارض چاقي چيست؟ و كاهش وزن با تحمل اين همه مرارت و سختي، چه منافعي دارد؟


در قسمت زير به بعضي از عوارض مهم چاقي اشاره مي شود:
- پُر فشاري خون


هرچه وزن شما بيشتر شود، بافت چربي شما نيز بيشتر مي شود. اين بافت براي زنده ماندن نياز به اكسيژن و ساير مواد غذايي دارد كه بايد توسط جريان خون تأمين شود.


هر چه نياز به اكسيژن و مواد مغذي بيشتر شود، حجم خون و مقدار فشاري كه روي سيستم گردش خون وارد مي شود، افزايش مي يابد و هر چه حركت خون در سيستم گردش خون بيشتر شود، فشار بيشتري بر ديواره ي سرخرگ هاي شما وارد مي شود.


علاوه بر اين، چاقي باعث افزايش سطح هورمون انسولين در خون مي گردد كه اين هورمون علاوه بر كنترل قند خون، باعث نگه داشتن آب و نمك در رگ ها مي شود كه اين خود باعث افزايش حجم خون مي گردد.


همچنين چاقي باعث افزايش تعداد ضربان قلب و كاهش ظرفيت عروق براي جابجايي خون مي شود كه تمام اين عوامل باعث پرفشاري خون مي گردد.
- ديابت


چاقي عامل اصلي ايجاد ديابت نوع 2 مي باشد، زيرا افزايش چربي باعث افزايش مقاومت بدن به اثر هورمون انسولين مي شود. لذا اين هورمون نمي تواند با مقادير نرمال قبلي، وظيفه ي خود را كه كنترل قند خون است، به درستي انجام دهد و قند خون بالا مي رود كه خود يكي از عوامل مهم خطر براي سلامتي فرد است.
- اختلال در چربي هاي خون


رژيم هاي غذايي كه داراي مقدار زيادي چربي هاي اشباع شده مثل گوشت قرمز يا غذاهاي سرخ شده هستند، مي توانند علاوه بر ايجاد چاقي باعث بالا رفتن كلسترول بد  خون (به نام LDL) شوند. چاقي همچنين باعث پايين آمدن سطح كلسترول خوب  خون (به نام HDL) و بالا رفتن سطح تري گليسيريد خون مي شود.


تري گليسيريدها بيشترين ميزان چربي در غذاهاي شما و همچنين بيشترين درصد چربي در بدن شما را شامل مي شوند، و در طولاني مدت اختلال در سطح چربي هاي خون، باعث تصلب شرائين مي شود، زيرا چربي هاي اضافه در جدار رگ ها رسوب مي كنند. تصلب شرائين خود باعث افزايش خطر ابتلا به بيماري عروق كرونر و سكته ي مغزي مي شود.
- بيماري عروق كرونر


اين بيماري يكي از اشكال بيماري هاي قلبي – عروقي است كه از رسوب چربي در جدار سرخرگ هاي كرونر(سرخرگ هايي كه به قلب خون رساني مي كنند) ايجاد مي شود. پس از مدتي، رسوب اين چربي ها باعث تنگ تر شدن ديواره ي داخلي عروق شده و خون كمتري به بافت قلب مي رسد. كاهش خون رساني به قلب، باعث آنژين صدري (درد قفسه ي سينه) مي شود. انسداد كامل عروق قلبي مي تواند باعث سكته ي قلبي شود.
- سكته ي مغزي


چاقي باعث تصلب شرائين و رسوب چربي در جدار سرخرگ ها مي شود كه مي تواند سرخرگ هاي مغزي را نيز درگير كند و باعث تنگ شدن عروق مغزي شود. حالا اگر لخته ي خوني  در اين عروق باريك ايجاد شود، مي تواند به طور ناگهاني باعث انسداد جريان خون به منطقه اي از مغز شما شده و منجر به سكته ي مغزي  گردد.
- سايش مفاصل (استئوآرتريت)


در افراد چاق به علت افزايش فشار وارده بر مفاصل(خصوصاً مفاصل زانو،  ران و مهره هاي پايين كمري)، غضروف مفصلي تخريب شده و باعث ايجاد درد مفصل  و سفتي آنها مي شود.
- توقف تنفس در خواب


توقف تنفس در خواب، خصوصاً در افراد چاقي كه زياد  خور خور  مي كنند، ديده مي شود.


اين افراد به هنگام خواب شبانه، به علت انسداد مسيرهاي هوايي ريه ها، براي مدت كوتاهي دچار توقف تنفس شده و مكررا در طول شب بيدار مي شوند. در نتيجه خواب با كيفيتي در شب ندارند و در طول روز نيز به علت اختلال در خواب شبانه ي خود، دچار گيجي بوده و مرتب چرت مي زنند.


تحقيقات نشان داده، بيشتر افرادي كه دچار وقفه ي تنفسي در خواب مي شوند، داراي اضافه وزن بوده و گردني بزرگ و راه هوايي باريكي دارند.
- سرطان


انواعي از سرطان ها با اضافه وزن همراه هستند كه در زنان مي توان به سرطان پستان،  سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان گردن رحم و سرطان كيسه ي صفرا اشاره كرد. مردان چاق نيز نسبتاً در معرض خطر بالاتري براي ابتلا به سرطان هاي كولون، ركتوم و پروستات  هستند.
- بيماري كبد چرب


در اثر چاقي، چربي بيشتري در ساختار كبد وارد مي شود كه اين تجمع چربي در كبد، مي تواند باعث ايجاد التهاب و حتي تخريب بافت كبد شود و نهايتاً به بيماري نارسايي كبدي (سيروز) منجر شود، حتي اگر فرد هم زمان از مشروبات الكلي  استفاده نكند( زيرا كبد چرب و سيروز كبدي بيشتر در افرادي كه مقادير زيادي الكل مصرف مي كنند، بروز مي كند).
- بيماري كيسه ي صفرا


به علت تجمع چربي اضافي در بدن افراد چاق، كلسترول بيشتري نيز در بدن آنها وجود دارد كه اين كلسترول اضافي مي تواند در كيسه ي صفرا رسوب كند و باعث سنگ كيسه ي صفرا  شود.


همچنين كاهش وزن سريع( يعني بيش از 5/1 كيلو گرم در هفته) نيز باعث ايجاد سنگ كيسه ي صفرا مي شود.

+ نوشته شده در  ساعت 17:4  توسط متیو  | 

روش سفيد كردن دندان ها

روش سفيد كردن دندان ها

 


 

آيا ميدانستيد كه سفيد كردن دندانها اوليـن خـدمات بـهداشتي و آرايشــي اسـت كـه امـروزه افراد به دنبال آنند و اين محبوبيت روز به روي هــم بيشترو بيشتر مي شود؟
يـك تحقـيق جـديد نشان داده اسـت كه %80 از امريكايـي هـاي بين 18 تا 49 سال به دنبال سفيد كـردن دنـدان هـايشــان هسـتـنـد و ايـن آمـار بـراي خـانـم ها حتي به %85 نيز مـيرسد.
6 نـفر از هـر 10 نفر، به ويژه افراد بين
18 تا 24 سال، عقيده دارند كه اگر هنگام لبخند زدن دندانهايشان سفيدتر و زيباتر باشد، اعتماد به نفس آنها تاحد زيادي بالا خواد رفت.


 

طبق آكادمي آرايش دندان در امريكا، امريكايي ها بيش از 1.4 بيليون دلار را سال گذشته صرف خريد محصولات سفيد كننده دندان موجود در بازار كرده اند.


 

يكي از اولين چيزهايي كه افراد در ملاقات با افراد جديد به آن دقت مي كنند، لبخند آنهاست. سفيد كردن دندان يكي از ساده ترين و در دسترس ترين راه ها براي بهبود ظاهر، ايجاد تاثير مثبت و به دست آوردن ظاهري جوانتر و زيباتر مي باشد. دندان به مرور زمان تغيير رنگ داده و زرد مي شوند. سفيد كننده دندان، عملياتي پزشكي نيست كه روي دندانهايتان انجام شود، و باعث بالا بردن سلامت دندانهايتان نمي شود اما مي تواند آنها را سفيدتر كند.


 

علت تغيير رنگ دندانها چيست؟


 

عوامل مختلفي مي تواند در تغيير رنگ دندان ها تاثير داشته باشد كه از جمله آن ميتوان به بالا رفتن سن، كشيدن سيگار، عوامل وراثتي، مصرف غذاها و نوشيدني هاي رنگدار، رنگ باقي مانده از داروها، و تخريب هاي شيميايي دندان اشاره كرد. برخي از متداولترين دلايل عوض شدن رنگ دندان مصرف دارو، قهوه، چاي، و سيگار است. افرادي هم كه عادت به مصرف بيش از اندازه نوشابه دارند هم با چنين مشكلي مواجه خواهند شد.


 

جدا از رنگ گرفتن دندانها، سه عامل مهم وجود دارد كه مي تواند بر رنگ دندان هر فرد تاثير داشته باشد. ژنتيك در اين زمينه نقش موثري دارد. بعضي افراد به طور طبيعي نسبت به بقيه دندانهاي سفيدتري دارند. بيماري ها هم مي توانند عامل موثري در اين رابطه باشند و برخي داروها ممكن است باعث تغيير رنگ دندانها شود. اگر احتمال ميدهيد كه تغيير رنگ دندانهايتان به خاطر مصرف يك داروي خاص است، مي توانيد اين مسئله را با دندانپزشكتان مطرح كنيد.


 

سيگار كشيدن هم مي تواند باعث زرد شدن دندانها شود. از بين رفتن اين لكه ها زمان بيشتري مي برد. لكه هاي ناشي از نيكوتين 1 تا 3 ماه طول مي كشد تا با مصرف مواد سفيدكننده، به حالت اول برگردند. استفاده از تنباكو نيز از دست رفتن سفيدي دندان ها و تغيير رنگ آنها را تسريع مي كند.


 

بالا رفتن سن نيز با زرد شدن دندانها در ارتباط است. ميناي دندان، كه بخش سخت خارجي دندان است، به مرور زمان نازك تر شده و باعث مي شود لايه زرد داخلي نمودار شود. اكثر اين موارد، لكه هاي زرد و قهوه اي هستند كه ممكن است از جمع شدن پلاك دندان، لكه هاي ناشي از غذا، و بهداشت ضعيف دندان ها، ناشي شود. تغيير رنگ دندان مربوط به بالا رفتن سن و وراثت معمولاً در هر 9 نفر از 10 نفر ايجاد ميشود. از بين بردن اين نوع لكه ها با جرم گيري خيلي راحت و سريع انجام مي گيرد و بين 1 تا 6 هفته صورت مي گيرد.


 

قانون كلي اين است كه هر چيزي كه ممكن است لباس شما، دستمال سفره تان يا فرشتان را لكه دار كند، مي تواند روي دندانهايتان هم لكه بيندازد. مثلاً سس گوجه فرنگي، كيك زغال اخته، شراب قرمز و ….


 

سفيدكننده هاي دندان سه دسته هستند:


 

1. جرم گيري دندانها براي تغيير دادن رنگ آنها. دندانپزشك شما مي تواند كار جرم گيري دندانهايتان را در مطب خود انجام دهد. محلولي كه براي اينكار مورد استفاده قرار مي گيرد پروكسيدي غليظ درحدود %35 دارد. طي يك جلسه، رنگ دندانها را مي توان 12 تا 14 درجه سفيدتر كرد.


 

2. خودتان هم مي توانيد با استفاده از ابزاري كه از دندانپزشك تان خريداري مي كنيد، اينكار را انجام دهيد. دندانپزشك ژلي برايتان تهيه مي كند كه بايد به مدت دو هفته هر شب چهار ساعت روي دندانهايتان بماليد. اين ژل ها بين 10 تا 15 درصد پروكسيد در خود دارند و مي توانند رنگ دندانها را تا 8 درجه سفيدتر كنند.


 

3. استفاده از خميردندانهاي ارزان كه در بازار موجود است. اين خميردندانها كه حاوي 4 درصد پروكسيد هستند مي تواند 2 تا 3 درجه رنگ دندانهايتان را سفيدتر كنند.


 

جرم گيري هميشه هم جواب نمي دهد


 

اگر در دندانهاي جلويي خود، پر كردگي همرنگ يا معمولي داشته باشيد، جرم گيري جواب نخواهد دارد. محلول جرم گيري نمي تواند رنگ اين مواد را تغيير دهد. به اين ترتيب با جرم گيري فقط زردي اين قسمت را نمايانتر مي كنيد. بنابراين بهتر است قبل ازاستفاده از هر روش سفيد كردن دندان حتماً با دندانپزشكتان مشورت كنيد.


 

عوارض جانبي جرم گيري دندان


 

جرم گيري كردن دندانها مي تواند تاثيرات حانبي هم داشته باشد. دندان ها ممكن است حساس شوند (حساسيت گرم و سرد) و همچنين وقتي از محلول جرم گيري استفاده مي كنيد، ممكن است لثه هايتان اسيب ببينند. از جمله ساير عوارض مي توان به گلو درد، درد دندانها، سوزش يا خارش بافت ها و سردرد اشاره كرد.


 

مردم دندان آبي


 

در مورد سفيد كردن دندانها هم نبايد افراط كرد. رنگ ناشي از بسياري از درمان ها غيرطبيعي است. بايد اجازه دهيد دندانهايتان مرواريدگونه سفيد شوند. متاسفانه بعضي افراد بيش از اندازه از جرم گيري استفاده مي كنند. من اين دسته از افراد را مردم دندان آبي ناميده ام. همه شما حتماً آنها را ديده ايد. دندانهاي آنها يك سايه آبي رنگ دارد. اين افراد بايد درحدي جرم گيري كنند كه سفيدي دندانهايشان با سفيدي چشم هايشان هماهنگي داشته باشد.


 

تاثير جرم گيري چه مدت زمان باقي مي ماند؟


 

يادتان باشد سفيد كردن دندانها هميشگي نيست، چون دندانهايتان دوباره به مرور زمان تغيير رنگ خواهند داد. افراديكه بيش از اندازه از موادغذايي و نوشيدني هايي استفاده مي كنند كه باعث تغيير رنگ دندانها مي شود، در كمتر از يك ماه، دندانهايشان دوباره تغيير رنگ مي دهد. اما آندسته از افراديكه سعي مي كنند كمتر از اين مواد غذايي و نوشيدني ها استفاده كنند، ممكن است بتوانند آن سفيدي را تا يك سال يا بيشتر هم نگه دارند.


 

مسئله اي كه بايد به خاطر داشته باشيد اين است كه پس از استفاده از اينگونه مواد، سريعاً دندانهايتان را شستشو داده و مسواك بزنيد.


 

بهداشت دندانهايتان بايد در راس مسائل بهداشتي شما قرار گيرد. حداقل روزي دو مرتبه دندانهايتان را مسواك كنيد و يكبار در روز از نخ دندان استفاده كنيد. براي از بين بردن لكه ها روي سطح دندان و زردي دندانها از خميردندانهاي سفيد كننده (يك يا دو بار در هفته) استفاده كنيد. در ساير زمانها از خميردندان معمولي استفاده كنيد.


 

برحسب روشي كه براي سفيد كردن دندانهايتان به كار مي گريد، ممكن است هر 6 ماه يكبار بعد از يك تا دو سال، نياز به بازبيني دوباره دندانهايتان باشد. اگر سيگار مي كشيد يا بيش از حد از نوشيدني هايي كه ممكن است باعث تغيير رنگ دندانها شود استفاده مي كنيد، احتمالاً اين بازبيني بايد زودتر انجام گيرد

+ نوشته شده در  ساعت 17:3  توسط متیو  | 

مستحبات و مکروهات غذا خوردن در اسلام

 

 


مستحبات و مکروهات غذا خوردن در اسلام

آداب غذا خوردن در اسلام به چند بخش، تقسيم مي شود:


بخش اوّل: مواردي که بايد هنگام خوردن غذا رعايت شوند و آنها عبارتند از:


الف. تدبّر در اين که انواع خوراکي هاي مورد نياز انسان، چگونه در نظام آفرينش پديد آمده اند؟ و چه عواملي دست به دست هم داده اند تا آنچه در سفره نهاده شده، آماده گردد که اکنون مي توان با ميل و اشتها از آن استفاده نمود.


ب. آغاز کردن خوردن غذا با نام و ياد آفريدگار مهربان که انواع غذاهاي مفيد را براي تامين نيازهاي انسان، در نظام آفرينش قرار داد. نيز تکرار نام خدا به هنگام خوردن هر نوع غذا و تکرار آن هرگاه که در ميان غذا خوردن، سخن گفته شود و همچنين شکرگزاري فراوان در هنگام خوردن.
ج. آغاز کردن غذا با نمک، البته در صورتي که خوردن نمک براي انسان ضرر نداشته باشد.


د. آغاز کردن از سبک ترين غذاها.


ه. نخوردن غذاي داغ و خوردن غذاي نيم گرم، پيش از آن که سرد شود.


و. خوردن با دست راست.


ز. کوچک گرفتن لقمه.


ح. خوب جويدن غذا.


ط. طولاني کردن نشستن بر سر سفره.


ي. گرامي داشتن نان و نگذاشتن آن زير ظرف غذا.


ک. استفاده کردن از آنچه از سفره مي ريزد. اين براي وقتي است که غذا در منزل ميل مي شود، آن هم در صورتي که آلوده نشده باشد؛ ولي اگر کسي دربيرون از منزل غذا ميل نمود، بهتر است که آنچه را از سفره مي ريزد، براي حيوانات بگذارد.


ل.دست کشيدن از خوردن غذا، پيش از سير شدنِ کامل و در حالي که مقداري از اشتها باقي است.


بخش دوم: اموري که هنگام غذا خوردن، ترک آنها شايسته است، و آنها عبارتند از:


الف. زياده روي در کيفيت و کميت خوراک.


ب. نکوهش غذايي که نسبت به آن بي ميل است.


ج. دميدن در غذا.


د. خوردن با دست چپ.


ه. خوردن با يک انگشت يا دو انگشت.


و. بلند آروغ زدن.


ز. پاک کردن کامل استخوان هاي موجود در غذا.


ح. آب خوردن در بين غذا.


ط. آب خوردن پس از خوردن گوشت.


ي. خوردن در حال سيري.


بخش سوم: حالاتي که غذا خوردن در آنها نکوهش شده است:


در اسلام، به طور کلي، ميل کردن غذا در حالات غير بهداشتي، يا به شيوه غير اخلاقي، مانند غذا خوردن به شيوه متکبران و يا به گونه اي که عرف جامعه برنمي تابد، نکوهيده است.


بخش چهارم: توصيه به هم غذا شدن با ديگران.


در روايات اسلامي، غذا خوردن به تنهايي، مذموم شناخته شده و توصيه شده که انسان هر قدر مي تواند، ديگران را در غذاي خود سهيم نمايد. نيز غذا خوردن با خانواده، خدمتگزاران و يتيمان، مورد تاکيد قرار گرفته است.


آدابي که رعايت آنها به هنگام غذا خوردن با ديگران ضروري است، عبارتند از:الف. خوردن از قسمت جلوي خود.
ب. خوردن از اطراف ظرف و نه از وسط آن، در جايي که غذا براي همگان آماده شده است.


ج. نگاه نکردن به لقمه ديگران.


د. رعايت حقوق ديگران در آنچه بر سر سفره است.


ه. آغاز شدن غذا خوردن به وسيله صاحب سفره يا بهترين شخص حاضر بر سر سفره.


و. ادامه دادن صاحب سفره به خوردن تا سيرشدن همه کساني که بر سر سفره نشسته اند.


ز. بلند شدن از سر سفره، قبل از برچيدن آن.


آداب پايان غذا و برچيدن سفره


پايان غذا خوردن همانند آغاز آن، آدابي دارد که رعايت آنها براي سلامت جسم و جان، سودمند است. اين آداب رابه آداب عرفاني، اجتماعي و بهداشتي مي توان تقسيم کرد:


الف. آداب عرفاني عبارتند از: سپاسگزاري از ولي نعمت حقيقي که خداوند متعال است و دعا کردن براي برکت يافتن روزي.


ب. آداب اجتماعي عبارتند از: يادآوري گرسنگان و مسئوليتي که افراد سير در برابر آنان دارند و اقدام جهت کاستن فقر و گرسنگي از جامعه در حد توان.


ج. آداب بهداشتي عبارتند از: شستن دست ها، خلال کردن و مسواک زدن دندان ها، جارو کردن آنچه زير سفره ريخته است، مقداري استراحت بر پشت و نخوابيدن بلافاصله پس از خوردن غذا.

+ نوشته شده در  ساعت 17:1  توسط متیو  | 

درمان چين و چروك پوست

درمان چين و چروك پوست

 
درمان چين و چروك پوست از مواد موضعي گرفته تا جراحي قابل انجام است. مناسب ترين روش براي هر كس با توجه به وضعيت پوست او، بودجه و نتيجه ي دلخواهي كه مايل است به دست آورد تعيين مي شود:


• ترتينوئين


• تزريقي


• كلاژن تزريقي


• پيلينگ


• برداشتن سطحي پوست


• برداشت پوست توسط ليزر


ترتينوئين A Retin (رتينوئيك اسيد يا اسيد ويتامين A)


Tretinoin يا  Renova دسته اي از ترتينوئين و ماده اي است وابسته، اما جدا از ويتامين. ترتينوئين پاسخ سلول هاي پوستي به فاكتور رشد را افزايش مي دهد. ترتينوئين موضعي يكي از چند ماده اي است كه اثرات ضد پيري روي پوست دارد و سبب كاهش چين و چروك و خشكي پوست مي شود. ضخامت اپيدرمي پوست را افزايش داده و رسوب كلاژن را تحريك مي كند.


معمول ترين اثرات جانبي ترتينوئين روي پوست، تحريك پوست است كه مي توان با استفاده صحيح از آن و غلظتي مناسب از فرآورده، آن را به حداقل رساند.


Botox


اين روش همچنين به عنوان عصب برداري آرايشي شناخته شده است و تزريق Botox براي بهبود و برطرف كردن خط هاي نگراني (اخم )، خط هاي خنده و ديگر خطوط و چروك هاي وابسته مي باشد.


Botox واقعاً سم بوتولينيوم است و اساساً توسط چشم پزشك براي درمان انقباض عصبي پلك چشم به كار مي رود. اين ماده يك انتخاب عالي براي خط هاي پيشاني و اخم است (مخصوصا كه عمودي بين ابروها ايجاد شده باشد) كه با يك سوزن باريك به ناحيه مورد نظر تزريق مي شود. اين كار فعاليت عضلات پرتنش را كه سبب چروك پوست شده اند، در حدود 5 روز كاهش مي دهد و پوست را نرم مي كند. اثر آن معمولاً حدود 6 تا 9 ماه طول مي كشد، سپس مي تواند تكرار شود.


واكنش آلرژيك به اين ماده بسيار نادر است. در مورد خطر فلج عضلات مجاور كه ممكن است سبب اختلال موقت بينايي شود و يا اثرات آرايشي ناخواسته داشته باشد، بايد با يك متخصص پوست صحبت شود. ميزان كمي از پايين افتادن ابرو نيز ممكن است، اتفاق بيفتد، اما اين نيز با عدم درمان ناحيه اي كه درست بالاي قسمت ابرو وجود دارد، قابل پرهيز است. اين روش به بيهوشي احتياج ندارد.


پُركننده هاي قابل تزريق : 


پركننده هاي قابل تزريق كلاژن براي چين هاي دور لب استفاده مي شود. جايي كه Botox نتواند استفاده شود، براي تضعيف عضلات دهان يا گونه ها به كار مي رود كه اين تأثير را روي لبخند مي گذارد. بنابراين بهترين درمان چروك هاي زير پلك چشم (براي صحبت كردن) با پر كردن آنها توسط پر كننده هاي بافت هاي نرم (كلاژن معمولي) مي باشد. اين پركننده ها ممكن است به تنهايي يا در تركيب با روش هاي سطحي پوست نظير درمان ليزري يا روش هاي ديگر استفاده شوند.


اثرات جانبي شامل واكنش آلرژيك به كلاژن مي باشد. بنابراين يك تست پوستي كوچك و يك انتظار 4 هفته اي الزامي است. اگر هيچ واكنشي اتفاق نيفتد، تزريق كلاژن مي تواند انجام شود.


پيلينگ


كندن پوست به طور شيميايي (پيلينگ) چين و چروك ها را برطرف كرده و رنگدانه ها را تغيير مي دهد. خفيف ترين شكل، پيل هاي شيميايي، گليكوليك اسيد (آلفا هيدروكسي) است كه اغلب براي درمان مشكلات خفيف پوستي در اثر آفتاب استفاده مي شود. در حالي كه چين و چروك هاي عميق تر و تيره تر و دانه هاي ناشي از تابش آفتاب با يك پيل شيميايي TCA درمان مي شوند. هر دوي اين روش ها با به كار بردن يك ماده شيميايي بر روي سطح پوست قابل انجام است. پيل هاي گليكوليك، اغلب براي دستيابي به نتايج دلخواه احتياج به استفاده مكرر دارند. فاليوهاي اصلي اسيدهاي گليكوليك به خاطر توانايي شان براي پوسته پوسته كردن پوست است.


برطرف كردن لايه خارجي پوست، سلول ها را در لايه هاي پاييني (براي رشد و تقسيم) تحريك مي كند، بنابراين بي نظمي هاي پوست را كم مي كند. از اين رو هر چه بيشتر، شما پوستتان پوسته پوسته شود، تقسيمات سلولي بيشتر در لايه هاي پاييني پوست اتفاق مي افتد. هر چند كه سلول هاي انسان طبيعي نمي تواند بي اندازه و نامحدود تقسيم شود. قرار گرفتن ناحيه تحت مداوا در معرض خورشيد در چند هفته اول بعد از يك پيل شيميايي، ممكن است سبب تغييرات پيگمانتاسيون براي پوست شود و پوست روشن تر يا تيره تر گردد. اغلب برداشتن پوست مي تواند نتايج مشابهي با پيل هاي شيميايي فراهم كند و در بعضي موارد درمان با برداشتن سطحي پوست توسط ليزر مناسب تر است.


برداشتن سطحي پوست


برداشتن سطحي پوست مي تواند براي درمان چين و چروك ، جاي جوش هاي سطحي و لكه هاي صورت به خوبي استفاده شود. در اين روش از كريستال هاي كوچك آلومينيوم اكسيد براي پاك كردن پوست و برطرف كردن لايه هاي سطحي و بي نظمي هاي سطحي پوست استفاده مي شود. اين روش هيچ دردي ندارد و حداقل قرمزي بعد از اين روش معمولاً در عرض چند دقيقه يا ساعت ظاهر مي شود.


برداشتن پوست توسط ليزر


برداشتن پوست به روش ليزري معمولاً به نام "ليزر پيل" ناميده مي شود و يك ليزر كربن دي اكسيد براي برطرف كردن نواحي آسيب ديده با لايه هاي پوست چروكيده استفاده مي شود. اين روش معمولاً روشي است كه براي به حداقل رساندن ظهور خطوط، مخصوصاً خطوط نواحي دهان و چشم به كار برده مي شود. برطرف كردن چروك ها با ليزرها معمولاً از 7 تا 10 سال به طول مي انجامد، البته اگر از نور آفتاب پرهيز شود. اثرات جانبي شامل تورم و ناراحتي موقت مي باشد. همچنين ممكن است حساسيت به نور، صورتي شدن پوست خطراتي شامل سوختگي يا جراحات جاي جوش و عفونت ويروسي و ديگر عفونت ها ايجاد شود.


روش هاي ديگر :


روش هاي ديگر براي كاهش چروك پوست كه رايج هستند شامل استفاده از استروژن ها، مصرف ويتامين C و انجام ورزش هاي صورت مي باشد.


+ نوشته شده در  ساعت 16:55  توسط متیو  | 

بخار آب؛ارزانترين ماسك زيبائي

بخار آب؛ارزانترين ماسك زيبائي

 
انسان از دوران باستان همواره در پي تحقيق و تلاش براي رسيدن زيبائي بوده است ، اين را از بررسي فعاليت هاي مردم عهد باستان مي يابيم به عنوان مثال تاريخچه استفاده از بخار آب به منظور تميز كردن بدن به زمان روم باستان بر مي گردد. در حمام هائي كه توسط توسط روميان اشغال شده بود تركيبي از بخار، مواد شوينده، و ماساژور ها مشاهده شده است .


  در دنياي مدرن امروز ازبخار آب (بخور) در سالن هاي آرايشي و زيبايي پوست صورت استفاده مي شود.بخار آب (بخور دادن پوست صورت)  داراي مزاياي چند ازجمله موارد زير است:


   • منافذ و روزنه هاي پوست را باز مي كند.  
   • سلولهاي پوستي مرده را مي زدايد.
   • امكان پاك كردن كامل و عميق پوست را مهيا مي سازد.
   • براي جوش ها ي سر سياه و همچنين آكنه يا غرورجواني مفيد است.


بخوردادن به عنوان يك نظافت جهت زيبايي صورت هفته اي يك بار انجام مي شود و به عنوان يك پيش زمينه عالي جهت استفاده از ماسك هاي صورت است.
برخورداري از مزاياي بخورپوست بدون پرداخت هزينه هاي سنگين سالنهاي زيبايي به راحتي در خانه نيز امكان پذير است.
همه آنچه براي اجراي اين نظافت نيازمنديد شامل مواد پاكننده، كتري آب، حوله بلند و صورت خودتان است. براي شروع مراحل زير را دنبال كنيد.


ابتدا آرايش صورت خود را به كمك آب و صابون يا مواد پاكننده مورد استفاده خود به طور كامل بزداييد.
كتري را تقريبا با سه ليوان آب پر كنيد و بجوشانيد.
آب كتري را بعد از جوشاندن در يك كاسه با سطح مقطع وسيع بريزيد.
فاصله صورت خود را تا ظرف آب جوش مقابلتان حداقل به ميزان نيم متر حفظ كنيد. سپس حوله را روي سر خود انداخته به طوري كه دور سر شما و ظرف آب جوش حايلي ايجاد كند. بخار آب بايد به صورت گرم و ملايم و آرامش بخش احساس شود نه خيلي داغ و غير قابل تحمل .
اگر چنانچه بخار آب خيلي داغ  و آزاردهنده بود فورا عمل بخور دادن را متوقف كنيد.
به مدت 5 الي 10 دقيقه در زير حوله باقي بمانيد سپس صورت خود را با آب سرد شست وشو دهيد. اين امر باعث بسته شدن و جمع شدن منافذ پوست مي گردد.
سپس از يك ماسك صورت يا مرطوب كننده ساده استفاده كنيد.
اگر چنانچه مايل به استفاده از داروهاي گياهي پوست همچون چاي سبز، بابونه، اسطوخودوس يا قرص نعناع هستيد بسته گياهي مورد نظر را در فنجان آب فرو كرده و داخل ظرف  آب جوش مقابل صورت خود كنيد. فقط توجه داشته باشد كه قبل از استفاده از هر نوع گياه دارويي براي پوست خود از عدم حساسيت پوست خود نسبت به اين گياهان مطمئن شويد.
يكي ديگر از روشهاي بخوردادن صورت شامل مراحل زير است:
صورت خود را ازمواد آرايشي پاك كنيد
ليف حمام يا پارچه تميزي را به طور كامل در ظرف آب گرم فرو كنيد سپس آب آن را گرفته و روي صورت خود قرار دهيد
زمانيكه پارچه يا ليف سرد شد(معمولا در كمتر از يك دقيقه)مجددا آن را در آب گرم فرو برده و دستور شماره دو را مجددا تكرار كنيد. براي اينكه نتيجه بهتري از اين روش بدست آوريد اين كار را براي 5 الي 10 بار تكرار كنيد.
سپس صورت خود را با آب سرد شست و شو داده و از يك ماسك صورت يا مرطوب كننده ساده استفاده كنيد.
به خاطر داشته باشيد كه استفاده از آب با حرارت بسيار بالا در هر دو روش ذكر شده در بالا بيش از آنكه مفيد باشد مي تواند آسيب رسان نيز باشد.زيرا بخار شديد پوست را مي سوزاند. بنابر اين بسيار مراقب بوده كه در هر دو روش شما در شرايط كاملا راحتي باشيد.
چنانچه داراي پوست حساس يا شرايط پوستي خاصي هستيد قبل از استفاده از بخور حتما با پزشك خود مشورت كنيد.
بدليل اينكه بخار آب باعث خارج شدن ناپاكي ها ي پوست مي گردد بنابر اين طبيعي است كه لكه ها و بعضي نقايص پوست يا لكه ها برجسته تر و نمايان تر از قبل جلوه كند.
در هر حال براي پوستهاي عادي و نرمال در صورتي كه در حين بخور دادن يا بعد از آن دچار التهاب يا لك شود بعد از مدتي اين نقصها از بين رفته و در چندين مرتبه استفاده از بخار كمتر مي شود.
ظاهر پوست شما در صورت اجراي منظم اين روش بهبود مي يابد.


+ نوشته شده در  ساعت 16:52  توسط متیو  | 

انواع پرده بکارت (Hymen)

انواع پرده بکارت (Hymen)

 

انواع رايج پرده بکارت (هايمن) عبارتند از:
الف) حلقوي: در اين نوع ، پرده به صورت حلقه اي دور ورودي واژن را مي پوشاند.
ب) ارتجاعي: پرده اي که به اندازه کافي انعطاف پذير و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلي پاره نمي شود و يا اينکه به طور جزئي پاره مي شود و معمولاً هيچ خونريزي ندارد.
ج) تيغه اي: پرده تيغه اي يا دو سوراخي، پرده اي است که يک تيغه ممتد در طول واژن دارد.
د) غربالي: پرده غربالي يا سوراخ سوراخ، پرده اي است که به طور کامل در عرض مهبل کشيده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است.
ھ) پرده بسته: پرده بسته يا پرده بدون سوراخ، پرده اي است که تنها با خروج نوزاد پاره مي شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتي پيرامون ورودي واژن باقي مي ماند. در دختراني که به سن بلوغ مي رسند. در صورتي که داراي پرده بسته باشند، خون قاعدگي پشت آن جمع شده و نمي تواند خارج شود و در نتيجه باعث بروز درد مي شود. اينگونه افراد بايد به پزشک مراجعه نمايند تا طي عمل جراحي و ايجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگي از آن خارج شود. 
* چرا برخي از زنان در اوّلين تجربه جنسي خونريزي ندارند و برخي ديگر دارند؟


 

گذشته از فقدان مادرزادي پرده بکارت در بعضي از زنان، در صورتي که در هنگام مقاربت، آرام و بدون تنش بوده زمان کافي براي عشق ورزي داشته باشد. با طرف مقابل خود احساس راحتي کند و دهانه واژنش به اندازه کافي مرطوب باشد، آلت تناسلي وارد واژن او مي شود و به اين ترتيب در اولين ارتباط خونريزي نخواهد داشت. امّا اگر همسر مضطرب باشد يا بترسد و يا اينکه پاهايش را جمع کند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونريزي و درد خواهد داشت.
* آيا پاره شدن پرده بکارت واقعاً درد زيادي دارد؟
رشته هاي عصبي در پرده کم مي باشد و به همين دليل در صورت آرامش جسمي و رواني، پارگي آن معمولاً بدون درد خواهد بود. بنابراين براي عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زماني که بدن آرم است و هيچ اضطراب و خستگي وجود ندارد انجام شود. بنابراين نزديکي در اوّلين شب ازدواج و پس از مراسم عروسي هرگز توصيه نمي شود.
در صورت تنگي دهانه واژن بهتر است از کرم و ژلهاي تسهيل کننده و يا اسپري بي حس کننده استفاده کرد. گاهي اوقات پرده بکارت با يک يا دوبار نزديکي کاملاً پاره نمي شود و هر دفعه قسمتي از آن پاره مي شود و کمي خونريزي مي کند. بدون پارگي پرده، مايع اسپرم ريخته شده بر روي آن مي تواند موجب بارداري شود زيرا اسپروماتوزوئيد موجود در اسپرم مي تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و در نتيجه آبستني ايجاد گردد. در اين موارد است که زن با پرده سالم حامله مي شود.


 

+ نوشته شده در  ساعت 16:50  توسط متیو  | 

مراحل هيجان جنسي

مراحل هيجان جنسي

 

 

ايجاد هيجان جنسي در زن و مرد طبق پژوهش هاي Masters و Johnson به ? بخش تقسيم ميشود:
?ـ مرحله تحريک
?ـ مرحله اوج
?ـ مرحله ارضاء
?ـ مرحله بازگشت


فاز تحريک بر اثر تحريک رواني نيز به وجود مي آيد. مثلا رنگ چشم، مدل مو، کل شکل ظاهــري، بوسه، نوازش و يا دست زدن مستقيم به دستگاه تناسلي، يک صدا، يک حرکت لطيف و رمانتيک تصويري يا جسمي.
در آمريکا پژوهشي صورت گرفته که طبق آن ?? درصد از زنان بر اثــر نگاه مرد تحريک ميشوند. اين رقم براي مردان ?? درصد است. ?? درصد زنان و ?? درصــد مردان بر اثر نگاه کردن به تصـوير لخت جنس مخالف تحريک ميشوند. به همين دليل در تبليغات از زنان برهنه استفاده ميشود.يک چهارم زنان و يک سوم مردان بر اثر ديدن عمل جنسي تحريک ميشوند. اما زنان و مردان به يک اندازه بـه وسيله ديدن فيلم و کتاب تحريک ميشوند. نتيجه اين که عکس العمل زن آهسته، آهستــه است. ديدن يک عکس سکسي، زن را شـوکه ميکند تا تحريک. اما کتاب يا فيلـــم او را آهسته، آهستــه تحريک ميکند.
همان طور که روياهاي جنسي در مورد مردان منجـر به ميل جنسي ميشود در مورد زنان نيز ميل جنســي ايجاد ميکنـد. ميل جنسي احتمالا به همان اندازه تحريک فيزيولوژي به سابقه آموزشي شخص وابستگي دارد.ميل جنسي متناسب باميزان ترشح هورمونهاي جنسي افزايش مي يابد. ميل جنسي در جريان دوره عادت ماهانه تغيير ميکند و در نزديکي زمان تخمک گذاري به حداکثــر خود ميرسد. اين امــر احتمالا ناشـي از زياد بــودن ترشــح استــروژن در جـريان مرحلــــه قبــل از تخمک گذاري است. تحـريک جنســي موضعــي در اندام هاي جنسي و مجراي ادرار موجب بـروز احساس هاي جنسي ميشود. اين علايم از طريق عصب به نخاع و از آن جا به مغزانتقال مي يابد.
وقتي زن از نظر جنسي تحريک ميشود، جريان گردش خون درپوست شدت مي يابد،قسمت هاي مشخصي از پوست قرمز ميشود، پستان ها بزرگ و نوک آنها برجسته ميشوند، غددي که در زيــر لبهاي کوچک آلت تناسلي هستنــد موجـب ترشـح مايـع لزجــي به نام «موکوس» در مدخـل واژن ميگردند. موکوس عامل اصلي عمل لغزنده سازي در جريان عمل جنسي است. اين لغزنده سازي به نوبه خود براي برقراري يک احساس مالش دهنده لذتبخش به جاي يک احساس ناراحت کننده که ممکن است براثر يک واژن خشک به وجود آيد،ضروري است.يک احساس مالش دهنده بهترين احساس را براي توليد رفلکس هاي مناسب که منجر به اوج لذت جنسي ميشوند، ايجاد ميکند. ?? تا ?? ثانيه پس از تحريک، مـاده لزجــي در واژن ترشح ميشود و بر اثــر ترشــح ماده لـزج، واژن مرطوب ميگردد. به اين عمل Lubrication ميگويند.دستگاه تناسلي قرمز و واژن بزرگ ميشود.
1)در مرحله تحريک:
?) انقباض عضلات شدت ميگيرد. ماهيچه هاي دستگاه تناسلي و لگن خاصره بدون اراده منقبض ميشوند.
2) باعث جمع شدن مقدار زياد خون در لگن خاصره و دستگاه تناسلي ميگردد. فشار خون افزايش مي يابد، ضربان قلب شدت ميگيرد و حرکت تنفسي بالا ميرود. در واقع در تحريک جنسي کل بدن دخالت ميکند.
?ـ مرحله اوج
تغييرات فوق باقي ميماند. اعصاب پاراسمپاتيک، شريان هاي بافت واژن را گشاد و وريدهاي آن را تنگ ميکند و موجب تجمع سريع خون ميشود به طوري که مدخــل واژن تنگ ميگردد. واژن بـر اثــر ازدياد خون به نصف تقليل مي يابد و به دور پنيس حلقه ميزند. اين امر به برقراري تحريک جنسـي کافي در مرد کمک ميکند و تحريک را افزايش ميدهد. کليتوريس براي ايجاد احساس هاي جنسي حساسيت دارد. کليتوريس بزرگ نميشود بلکه به اطراف استخوان شـرم گاه کشيــده و به عقـب رانـده ميشود، به طوري که لمس مستقيم آن مشکل ميگردد.
اين فاز بسته به تحريک رواني و يا فيزيکي ميتوان کم و بيش طول بکشد و يا به مرحله بالاتــر که ارضاء جنسي است برسد، يا آرام آرام پايين آمده و پايان يابد.
?ـ مرحله ارضاء
اين مرحله در مقايسه با مراحل ? و ? بسيار کوتاه است و در چند ثانيه انجام ميگيرد. در يک ارضاء ساده ? تا ? و در يک ارضاء شديدتر ? تا ?? انقباض عضلات ميتواند انجام گيرد. ارضاء تشکيل شده است از انقباض ريتميـک عضلانــي خارج واژن در مقابل بافت هاي وريـدي به دور واژن و بافت هاي جلويي لب هاي کوچک.درواقع انقباض موزوني عضلات مختلف بايکديگرارگاسم رابه وجودمي آورد. به عبارت ديگردرجريان ارگاسم عضلات پرينه زن به طورهماهنگ منقبض ميشود.هماهنگي کشش عضلات باعث فشار و جاري شدن خون در رگ ها و باعث ارضاء ميشود.
در کتاب پزشکي منتشره در ايران چنين آمده است:«هنگامـي که تحريک جنسي موضعـي به اوج شدت ميرسد و بويژه هنگامي که احساس هاي موضعي به وسيله سيگنال هاي شرطي ـ رواني مناسب از مغز تقويت ميشوند، رفلکس هايي بروز ميکننـد که موجب اوج لذت جنسي يا ارگاســم ميشوند.»
زنان در تحريک کامل ميتوانند چند بار پشت سر هم ارضاء شوند. از طريق مقاربت واژني اين عمل ميتواند ? بار يا بيشتر باشد. اگر کليتوريس به صورت مستقيم تحريک شود و زن آن را هدايت کند، در مدت يک ساعت زنان ميتوانند تا چند بار ارضاء شوند.
تفاوتي بين ارضاء جنسي از طريق واژن و ارضاء از طريق کليتوريس وجود ندارد. به نظر Masters و Johnson وجود ارضاء جنسي بدون وابستگي به محل تحريک که باعث آن شده باقي ميماند.
فرويد معتقد بود اگر تحريک کليتوريس به روي واژن منتقل شود، زن به تکامل زنانگي خود رسيده است. امروز اين تئوري ها رد شده است، ما امروز از ارضاء واژني، ارضاء از طريق کليتوريس، و يا از طريق رويا صحبت ميکنيم. از نظر فيزيولوژي همه اين ها به هم شبيه هستند.


?ـ مرحله بازگشت
در مرحله بازگشت، کل تحريک به حالت اوليه برميگردد. فشار خون، ضربان قلب و تنفس به حالت اوليه برميگـردد، عضلات دوبـــاره منبسط ميشــود. کليتـــوريس به حالت قبل باز ميگــردد. سرعت بازگشت بستگــي به ارضاء شدن دارد. اگر زن ارضـاء شود در عرض چند دقيقه همه چيز به حالت اول برميگردد. در غير اين صورت خون مدت طولاني در واژن ميماند و ميتواند احساس نامطبوعـــي ايجاد کند که تا يک ساعت به طول بيانجامد. البته اين حالت،به شکلــي که فرد به طورآگاهانــه در ايجاد آن تلاش کند، نيست.
کل سيستم دريافت در مرحله بازگشت محدود ميشود. زن در برخي دقايق بي حال و بي هوش ميشود.
دو دانشمند مذکور در سال ???? ثابت کردند که جمع شدن خون پس از اوج جنسي در عرض چند دقيقه به حالت اول برميگردد وگرنه ساعت ها طول ميکشد تا به حالت اول برگردد. يک سوم زنان دست به خودارضائي ميزنند تا اين گرفتگي جنسي را که نتيجه عشق بازي است به حالت اول برگردانند.
مرد در مجموع قدري زودتر به ارضاء ميرسد. ارضاء جنسي زن طولاني تر از مرد است. زن بلافاصله پس از ارضاء ميتواند به يک نقطه اوج ديگر برسد، در حالي که مردان در مجموع پس از سپري شدن مدت زماني، به تحريک تازه پاسخ ميدهند.
توانايي عکس العمل جنسي زن نه به طور کمي و نه کيفي ضعيف تر از مرد نيست. اين که زن در رفتار جنسي خجالتي و کم روست به مسئله فيزيولوژي وي برنميگردد. اين نظر که زن در توانايي، حساسيت جنسي پايين تر از مرد دارد، در واقع به پيشداوري جامعه مردسالار برميگردد.
Masters و Johnson به اين نتيجه رسيدند که در مدت حاملگي و پس از زايمان بعد از بهبود زخم ها دليلي براي عدم روابط جنسي وجود ندارد.
حتي بين ? تا ? ماهگي بسياري از زنان خواست تمايل جنسي شان افزايش مي يابد و ارضــاء جنسي شديدتري را تجربه ميکننــد. در سه ماه آخــر حاملگي تمايل جنســي کم ميشود. اگــر احتمال سقط جنين وجود نداشته باشد،زن تاچندهفته قبل ازوضع حمل هم ميتواندروابط جنسي داشته باشد.

+ نوشته شده در  ساعت 16:49  توسط متیو  | 

مراحل هيجان جنسي

مراحل هيجان جنسي

 

 

+ نوشته شده در  ساعت 16:48  توسط متیو  | 

عوامل ايجاد چين و چروك پوست

 

 


عوامل ايجاد چين و چروك پوست

هنگامي كه پير مي شويم، پوست ما ممكن است خشك يا چروكيده شود و در بعضي موارد حتي نواحي قهوه اي كه به نام خال مي ناميم، منتشر و پهن شود.


مردم تمام دنيا، همه ساله، بيليون ها دلار براي ِكِرم هاي ضد چروك و لوسيون هاي پوستي خرج مي كنند تا پوستشان نرم و سالم بماند.


چه عواملي پوست ما را چروك مي كند و چه چيزي مي تواند علايم پيري را به تأخير اندازد يا كاهش دهد؟


فيبرهاي كلاژن ساختمان اصلي پروتئين در پوست هستند و فيبرهاي الاستين به خاطر قابليت ارتجاعي خود (توانايي براي كشيدگي و قابليت بازگشت به شكل اوليه) به پوست جواني و طراوت مي دهند. پوست خوب، پيامد طبيعي سلول هاي پوستي جديد است كه در محيط مطلوب، مواد ساختماني اساسي نظير آمينو اسيدها، ويتامين ها و مواد معدني ايجاد مي شود.


به نظر مي رسد كه چگونگي محكم ماندن پوست شما مستقيماً با سلامت فيبرهاي كلاژن ارتباط دارد. بعضي عقيده دارند كه سلول هاي پوستي نمي توانند بدون حمايت كافي از جانب ويتامين C ، به طور سالم فيبرهاي كلاژن را بسازند.


به دليل اينكه پوست در معرض عوامل محيطي نظير آفتاب و استرس قرار دارد، افزايش سن سبب مي شود پوست چروكيده و ضعيف شود، زيرا كه قادر نيست دوباره به طور صحيح ترميم شود.


همچنين با پير شدن، غشاء مياني پوست( لايه داخلي پوست كه زير قسمت سطحي خارجي ترين قسمت اپيدرم قرار دارد) شروع به كم چربي شدن مي كند.


بعضي مردم گمان مي كنند كه خرابي پوست بر اثر آفتاب، عامل 90 درصد پيري پوست است. البته قرار گرفتن طولاني مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشيد، منجر به انهدام فيبرهاي الاستين در پوست شده و سبب ضعيف شدن پوست، كشيدگي و از دست دادن قابليت ارتجاعي آن مي شود. همچنين پوست آسان تر گسسته و كوفته مي شود و به زمان بيشتري براي التيام نياز پيدا مي كند.


پوست سيگاري ها بيشتر از غير سيگاري ها، گرايش به چروك شدن دارد. دليل اين تفاوت، شناخته نشده است، اما ممكن است به خاطر اين حقيقت باشد كه سيگار گردش خون را در پوست كاهش مي دهد.


ديگر آلوده كننده هاي هوا مخصوصاً اُزُن هميشه در اين كار دخيل هستند. اين باور وجود دارد كه راديكال هاي آزاد اكسيژن ، به غشاهاي سلولي آسيب مي رسانند، حتي با مواد ژنتيكي فعل و انفعال داشته و پيري پوست را تسريع مي كنند.


كاهش وزن سريع نيز ممكن است سبب چين و چروك شود، همان طور كه سلول هاي چربي زيرين پوست احتياج به لايه سطحي دارند، كاهش اين سلول هاي چربي سبب مي شود كه شخص لاغر و ضعيف به نظر بيايد.

پيشگيري :


انستيتو ملي سالخوردگان (آمريكا) معتقد است راه هاي ذيل براي نگهداري پوست سالم با پرهيز از قرار گرفتن در معرض آفتاب به آساني در زندگي امكان پذير است:


- حمام آفتاب نگيريد و سعي كنيد كه بين ساعت 10 صبح تا 3 بعدازظهر از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهيز كنيد.


- اگر در بين ساعت 10 صبح تا 3 بعدازظهر مجبوريد كه در معرض آفتاب باشيد ، هميشه از لباس هاي محافظ ،نظير يك كلاه يا پيراهن آستين بلند و عينك آفتابي استفاده كنيد.


- قبل از اين كه در معرض آفتاب قرار بگيريد، از لوسيون هاي ضد آفتاب براي كمك به پوست خود جهت محافظت از اشعه ماوراء  بنفش استفاده كنيد.


- به ياد داشته باشيد كه دوباره هر زمان كه لازم بود، لوسيون را به كار ببريد. هميشه از محصولاتي استفاده كنيد كه داراي SPF (فاكتور محافظت از آفتاب) 15 يا بالاتر باشند.


- پوست خود را از نظر علايم سرطان پوست چك كنيد. اگر تغييراتي وجود داشت كه باعث نگراني شما شد، حتماً با يك پزشك مشورت كنيد.


نكات مفيد ديگر:


*به پشت بخوابيد، وقتي كه به صورت طاق باز مي خوابيد، اثرات كشيدگي جاذبه روي پوست شما به حداقل مي رسد.


*از نوشيدن الكل مخصوصاً هنگام غروب پرهيز كنيد.


*صورت خود را زياد نشوييد (دو بار در روز كافي است) و از صابون هاي خشن و زبر پرهيز كنيد، زيرا شستن زياد باعث كم شدن چربي و رطوبت پوست مي شود.


+ نوشته شده در  ساعت 16:47  توسط متیو  | 

شكستگي آلت تناسلي در مردان

شكستگي آلت تناسلي در مردان 

 


 

شايد در تصور اوليه افراد شکسته شدن آلت قابل توجيه نباشد ولي يکي از اورژانسهاي ارولوژي شکستگي آلت مي باشد. جهت درک و توضيح اين حالت ابتدا لازم است ساختمان و عملکرد آلت را در حالت عادي و نعوظ توضيح دهيم تا مفهوم و مکانيسم شکستگي آلت مشخص گردد.
آلت تناسلي مردان اندامي است بدون استخوان و غضروف، ولي بافت نعوظي آن از سه سيلندر به طولي حدود 20 سانتيمتر و قطر حدود 5/2 سانتيمتر تشکيل شده ( بنامCorpus cavernosum و Corpus Spongiosum ) .
اين سيلندرها که در کنار هم قرار گرفته در قسمت داخلي متصل به استخوانهاي لگن خاصره و قسمت خارجي آن توسط پوست پوشانيده که نماي اندام تناسلي ظاهري را تشکيل مي دهد.
قسمت بيروني بافت نعوظي را اگر از داخل به خارج توضيح دهيم در داخلي ترين قسمت گفتــه شد که از سه سيلندر طولي ( 2 عدد بافت اصلي نعوظ کورپوس کاورنوزوم و سومي بنام کورپوس اسپانژيوزوم که حاوي مجراي ادراري است و در زير 2 سيلندر قبلي قرار گرفته ).
داخل سيلندرهاي نعوظي بافت اسفنجي قرار گرفته که فضاي زيــادي را هنگام نعوظ جهت ورود خون ايجاد مي کند و ديواره آن از بافت بسيـار قوي و ضخيــم بنام تونيکا آلبوژينــه تشکيــل شده است.
سيلندرها توسط بافت قوي ديگري بنام فاسياي باکس ( Bucks fasia ) در کنار هم قرار مي گيرند تا خود شکل سيلندري واحدي را تشکيل دهـد و روي آن را بافتهاي نرم و لغـــزنده زيـر جلـــدي و پوست است که قابليـت حرکت و لغزندگي بين پوست و بافت نعوظـي را ايجاد مي کنــد تا بـدون کشش وفشار بر روي پوست، سايز آلت در حالت نعوظ چند برابر بزرگتر شود.
مکانيسم نعوظ بدين شرح است که هنگام تحريک جنسي و يا فعال شدن مکانيسم نعوظي به هر دليل، جريان خون بداخل بافت اسفنجــي اين سيلنــدرها به سرعت و شدت افزايش يافتــه بطوري که خون ورودي، فرصت خارج شدن از طريق سياهرگها را ندارد. سيلندرها افزايـــش بارز حجم پيدا کرده و همچون بادکنکي که بطور کامل پر باد شده باشد حجيم و سفت مي گردد.


 

مکانيسم نعوظ و شکستگي آلت
مکانيسم نعوظ بدين شرح است که هنگام تحريک جنسي و يا فعال شدن مکـانيسم نعوظــي به هر دليل، جريان خون بداخل بافت اسفنجـتي اين سيلنــدرها به سرعـت و شدت افــزايش يافتــه بطوري که خون ورودي، فرصت خارج شدن از طريق سياهـرگهــا را ندارد. سيلنــدرها افزايش بارز حجم پيدا کرده و همچون بادکنکي که بطور کامل پر باد شده باشد حجيم و سفت مي گردد.
سفتي ديواره سيلندرها باعث بسته شدن 90% قابليت خروج خون از سيلندرها مي گردد تا بافت آلت پر خون باقي بماند. اين فشار به بالاتر از حد متوسط فشار خون فرد، يعني حدود 120 ميليمتر جيوه مي رسد و باتوجـه به محصـور بودن خون با دو بافت قوي تونيــکاآلبوژينه ديواره سيلنــدرها و فاسياي باکس پوشاننده آنها منجر به قوام سخت و شبيه به استخواني بافت آلت تناسلي مردان درحالت نعوظ ميگردد.
اگر در حالت نعوظ کامل و سفت، فشار زيادي جهت خم کردن اين سيلندرهاي پرخون انجام گيرد، همانند بادکنک پربادي که در اثر فشار پاره مي گردد، بافت سيلندرهاي آلت نيز از محل خميدگي پاره شده و خونريزي شديد در زير پوست ايجاد مـي کند که باعث ايجـاد درد شديد و تورم شديـد آلت مي شود که ادامه خونريزي در زير پوست حتي تا ناحيه سينه و زير گــردن نيز ممکــن است ادامه يابد.


 

پس از گذشت زمان حاد شکستگي آلت، اگر فرد مراجعه ننمايد و بافت تخريب شده ترميم نشود، در نعوظ بعـــدي، خون در داخل سيلندرها محصور نمي گردد و همچون بادکنـک سوراخ، از همـــان محل آسيب خون خارج شده ودر نتيجه تشديدخونريزي زيرپوستي وعدم توانايي درنعوظ مي گردد که مي تواند باعث ناتواني جنسي نيز گردد.
درصورتيکه بافت به مرور زمان خودبخود ترميم شود، محـل پارگـي بصورت ناهمگــون و غيريکنواخت ترميم شد که خود باعث عدم توانايي در نعوظ در آينده و يااگر ضايعه شديد نباشداين غيريکنواختي بافت منجر به کجي آلت، هنگام نعوظ در آينده مي گردد.
با درک مکانيسم نعوظ و شکستگي آلت پس مشخص است که اين حادثه زماني رخ مي دهد که آلت در نعوظ کامل باشد و فشار بصورت خم کردن آلت وارد گردد.
درمان شکستگي آلت:
ترميم به روش جراحي و بصورت اورژانسي مــي باشد که اين ترميــم هرچه سريعتــر انجام گيرد احتمال عوارض کمتر است.
و عوارض عدم ترميم يا ترميم ديررسي ناتواني جنسي، خميدگي و کجي آلت هنگام نعوظ، تغيير شکل آلت به شکل ساعت شنــي ( نازک شدن قسمت کوچکي از تنه آلت ) که حين نزديکـــي باعث کج شدن مکرر آلت از همان قسمت باريک و ضعيف خواهد شد.
شکستگي آلت تناسلي مردان ( تجربيات جالب )
توضيح اينکه ذکر موارد زير جهت افزايش اطلاعات ، براي پرهيز از حوادثـي است که ممکــن است حتي به ذهن نيز راه نيابد، نه براي خنده و تفريح خواننده مطلب.
شايعترين حالت ايجاد شکستگي آلت تناسلي مردان حين نزديکي و زماني است که زن به حالت نشسته بر روي آلت مرد اقدام به نزديکي مي کند ولي موارد نادرتر که در کلينيک ديده شد را ذکر مي کنيم:
برخي مردان در هنگام نعوظ آلت تناسلي عادت به خم کردن آلت، درحدي که ايجاد صدايي کند دارند و به اصطلاح قولنج آلت را مي شکنند که موارد متعددي منجر به شکستگي آلت شده، اين عادت در نقاطي از ايران بخصوص کردستان و هموطنان کرد بطور شايعتر مشاهده مي گردد.
موارد متعددي در جوانها ديده شده که بدليل شديد و طولاني بودن نعوظ صبحگاهي خود بدليل حجب و حيا، قبل از خروج از بستر، اقدام به خم کردن شديد آلت مي کنند که باعث شکستگي آن شده است.


 

+ نوشته شده در  ساعت 16:45  توسط متیو  | 

نکاتي در مورد خودارضائي masturbation و ارتباط آن با انزال زودرس

 نکاتي در مورد خودارضائي masturbation و ارتباط آن با انزال زودرس

 

 


 

خودارضائي با نام علمي (masturbation ) به معناي انجام عملي توسط خود فرد جهت رسيدن به اوج لذت جنسي يا ارضاي جنسي (orgasm ) بدون عمل نزديکي (intercourse ).البته اين تعريف کامل نميباشد چون ممکن است اين عمل توسط همسر و زوج جنسي بدون عمل نزذيکي صورت گيرد. لذا اصطلاح (masturbation ) طيف گستردهاي را شامل ميگردد که بسته به مذهب و فرهنگ و شرايط روحي و جسمي فرد متفاوت است وممکن است در فردي بعنوان اقدام درماني يا بعنوان قسمتي از نزديکي قلمداد گردد.
خودارضائي مردان يا استمناء غالبا در پسران نوجوان و جوان انجام ميگيرد و در تمامي آمارهاي ارائه شده درصد بالائي از پسران حداقل يکبار تجربه استمناء را در طول زندگي خود دارند ( متاسفانه هيچ آمار رسمي در ايران وجود ندارد) و در اروپا شيوع آن را در قشر در حال تحصيل و دانشجويان بيشتربوده است.
تا سالهاي حدود 1965 توسط اکثر پزشکان عمل خودارضاعي شديدا نکوهيده ميشد ولي پس از آن بتدريج توسط گروه متعددي از پزشکان نظر مثبت تري به آن داده شده است و گاهي نيز بعنوان درمان توصيه شده است.دلايل پزشکاني که نظر مثبت بر عمل (masturbation) دارند, خودارضائي را بعنوان راه جلوگيري از شيوع بيماريهاي مقاربتي و افزايش تعداد حاملگي غيرقانوني ناشي از ارتباط جنسي جوانان ميدانند و يا بعنوان قسمتي از رفتار جنسي طبيعي قلمداد کرده اند و شايد صرفا مضرات آن را در حد دفع مقداري از مايع مني (semen) يعني دفع مقادير ناچيزي پروتئين و ويتامين و مواد قندي ميدانند (نظر مولف) و همچنين با عمل خودارضائي از فشارهاي عصبي ناشي از تحريکات جنسي خواهد شد.
براي درک مضرات استمناء ابتدا مسير عصبي يک تحريک جنسي تا انزال را طي عمل نزديکي بطور ساده مرور ميکنيم. ابتدا نعوظ با تحريکات دو مسير, يکي مسير رفلکسي (reflexogenic) که ناشي ازتحريک حس پنجگانه بخصوص لامسه و بينائي , و ديگري مسير ذهني (psychogenic) که ناشي از تحريکات ذهني است.
از طريق اين دو مسير مراکز نخاعي و فوق نخاعي (supraspinal) و سيستم عصبي مرکزي و هيپوتالاموس , ابتدا منجر به بروز نعوظ و سپس ادامه و استمرار تحريکات مراکز جنسي مغز, شدت تحريکات به حدي بالا ميرود که به حد آستانه ارضاي جنسي فرد برسد و عمل انزال صورت گيرد . اين مسير طبيعي تا انزال, با عمل نزديکي ميتواند رخ دهد و يا طي مرحله REM خواب (rapid eye movment) انجام شود. (خواب شامل چندين مرحله سطحي تا عمقي ميباشد.
در يکي از اين مراحل , حرکت سريع کره چشم وجود دارد که به اين مرحله REM گقته ميشود). در اين مرحله در افراد سالم نعوظ آلت تناسلي ايجاد شده و خواب ديدن و رويا نيز رخ ميدهد. طي نعوظ ممکن است همراه با تحريکات جنسي ناشي از روياي شبانه, ميزان تحريکات به حد آستانه انزال رسيده و منجر به ارضاي جنسي و انزال طبيعي گردد (محتلم شدن يا جنابت ).
آنچه توضيح داده شد مسير طبيعي ارضاي جنسي و انزال بود ولي طي عمل استمناء مسير تحريکات رفلکسي ناشي از حس هاي پنج گانه, بجاي حس لمس تمامي بدن, محدود به حس لمس موضعي ناحيه محدودي از آلت تناسلي ميباشد. همچنين تحريک ساير احساس مانند بينائي, شنوائي و حتي بويائي که طي عمل نزديکي اهميت دارد در حد صفر خواهد بود. لذا جهت رسيدن به آستانه ارضاي جنسي, لازم است مسير ذهني (psychogenic) جبران کمبود تحريکات مسير رفلکسي و حسي را بنمايد, لذا با فشار ذهني و عصبي مضاعف, مغز مسير را به سمت رسيدن به حد آستانه انزال طي ميکند.
که اين فشار مضاعف ميتواند با تکرار, عوارض عصبي ببار آورد. و همچنين بتدريج مرکز عصبي تحريکات جنسي با کاهش آستانه ارضاي جنسي وانزال, سعي در جبران اين کمبود تحريکات حسي را خواهد کرد تا مغز فشار کمتري را متحمل گردد. و در نتيجه با کاهش آستانه ارضاي جنسي بتدريج فرد مبتلا به زود انزالي (premature ejaculation) خواهد شد. که عارضه شايع ناشي از استمناء ميباشد. بدين معني که زماني که فرد تحت تاثير تحريکات اندک جنسي قرار ميگيرد حتي زماني که تصميم به عمل نزديکي ميگيرد, مسيرهاي عصبي مرکزي جنسي فعال شده و با سرعت بيشتر, مدت زمان کمتر و با تحريکات جنسي کمتر, و با توجه به کاهش آستانه انزال, در مدت زماني کمتري فرد را به مرحله انزال و ارضاي جنسي ميرساند.
گاهي حتي قبل از نعوظ کامل آلت تناسلي واقدام به عمل نزديکي و دخول آلت تناسلي, فرد ارضاي جنسي ميگردد و آنچه را که سالها با آرزو و ذهنيت آن اقدام به استمناء ميکرده پس از ازدواج قادر به انجام آن و يا لذت بردن از آن نخواهد بود.(اينجانب طي مشاوره با بيماران مبتلا به زودانزالي شديد, در درصد بالائي سابقه استمناء زياد را دوران جواني آنها ديده ام).
همانگونه که گفته شد يکي از عوارض مهم استمناء زودانزالي است
در باره عوارض جسمي روحي و حتي خانوادگي زودانزالي مطالب بسيار ميتوان گفت که اين خود امروزه يکي از مشکلات بزرگ تعداد زيادي از مردان و بصورت ثانويه بسياري از زنان متاهل جامعه ما ميباشد.
حتي درصدي از بيماران که بدليل ناباروري به پزشک مراجعه ميکنند پس از گرفتن شرح حال دقيق مشخص ميگردد علت اصلي عدم باروري در واقع عدم توانائي در نزديکي ناشي از زودانزالي شديد است. بدين معني که قبل از انجام عمل دخول آلت تناسلي فرد به حالت ارضاي جنسي و انزال ميرسد لذا مايع مني و اسپرم داخل مهبل زن وارد نميگردد تا بتواند منجر به حاملگي گردد. وحتي شخصا چندين مورد بيماراني داشته ام که حتي چندين سال پس از ازدواج هنوز پرده بکارت زن سالم بوده. بدين معني که حتي يک نزديکي موفق نيز نداشته اند. و يا يکي از علل مهم عدم ثبات زندگي زناشوئي و حتي انحراف اخلاقي در زن ممکن است زودانزالي همسر وي باشد.
در اثر استمناء زياد و کاهش شديد آستانه تحريک منجر به انزال با کوچکترين محرک جنسي و يا عصبي و روحي ميگردد و دفع مکرر ودائم ترشحات غدد پارايورترال و غدد فرعي جنسي و پروستات منجر به ترشح مکرر و گاهي مداوم از مجرا ميگردد که اصطلاحا به آن سيلان مني گويند.
افرادي که استمناء به تعداد بسيار زياد انجام ميدهند منجر به عوارض شديد عصبي بدني مثل لاغري لرزش و افسردگي و اضطراب ميگردد. البته جاي بحث دارد که آيا مشکلات عصبي و اضطراب و زمينه مشکل روحي، منجر به استمناء به مقدار زياد ميگردد و يا استمناء زياد، منجر به افسردگي و اضطراب ميگردد؟ ولي به هرحال شيوع استمناء، در بيماران روحي و بستري بخش رواني بسيار بالاست.
عارضه ديگر استمناء ممکن است ناشي از روش انجام آن باشد. بدين معني که روشي که فرد جهت ارضاي جنسي انتخاب و يا ابداع ميکند ممکن است مضر و حتي خطرناک باشد. ويا منجر به آسيب به خود گردد.
با توجه به زياده طلبي و تنوع طلبي ذاتي انسان فرد جهت ارضاي بيشتر به روشهاي ديگر ممکن است روي آورد که فوق العاده خطرناک و زيانبار و غير قابل جبران ميباشند.
با مطالعه مطالب ارائه شده فوق ، ممکن است اين تصور بوجود آيد که استمناء به مقدار کم نه تنها مضر نيست که شايد با کاهش فشار جنسي سودمند هم باشد.(حتي گروه متعددي از پزشکان، بخصوص در مقالات غربي چنين عقيدهاي را ارائه کرده اند).
من هنگام جمع آوري اين مطالب بياد آوردم که شرب الکل در دين اسلام حرام ميباشد، حتي به مقدار کم. ولي انسان پس از درک لذت آن، بدليل زياده طلبي ، به مقادير کم راضي نيست. به همين صورت عمل استمناء و خودارضائي جنسي نيز بتدريج با زياده طلبي در لذت جنسي و ارضاء ، و بتدريج با افزايش و استمرار آن تبديل به اعتياد روحي ميگردد. بطوري که بسياري از جوانان با علم به مضرات آن و تمايل شديد به ترک، وحتي پشيماني شديد و انزجار پس از انجام استمناء، قادر به ترک آن نيستند.
لذا من نيز استمناء را به هر ميزان مضر ميدانم. (البته استمناء را نشانه انحراف جنسي، بلوغ زودرس يا مشکلات روحي و اخلاقي نميدانم که توسط گروهي ابراز شده است، مگر به ميزان بسيار زياد باشد).
چرا در بسياري مطالعات و مقالات غربي، عارضه ثابت شده را براي استمناء نمي پذيرند؟
بايستي در نظر داشت مطالعات غربي در شرايط و جوامعي انجام شده که جوانان از نظر روابط جنسي با جنس مخالف محدوديتي ندارند، امکانات تفريحي و ورزشي بسيار بيشتر از جامعه ما در دسترس، و عمومي ميباشد،در چنين شرايطي فرد کمتر به استمناء روي مي آورد. و شيوع و شدت استمناء، بسيار کمتر از جامعه ماست که بسياري از جوانان شرايط مشاهده رفتارهاي جنسي را از طريق فيلم و عکس و ماهواره دارند ولي امکان داشتن روابط جنسي را ندارند. و تمامي رفتار جنسي و تخليه ارضاي جنسي آنها از طريق استمناء ميباشد.


 

+ نوشته شده در  ساعت 16:43  توسط متیو  | 

همه چيز در مورد زايمان سزارين

همه چيز در مورد زايمان سزارين

 


سزارين يک جراحي بزرگ است که با شکافتن پوست روي شکم ، عضلات زير آن و جدار رحم همراه است به طورمتوسط، ?? درصد زايمان ها در جهان به روش سزارين انجام مي شود،طبق آمار رسمي در ايران حدود ?? تا ?? درصد زايمانها به صورت عمل جراحي يعني سزارين صورت مي گيرند، در حالي که طبق آمار غير رسمي در ايران سزارين ? برابر ساير نقاط جهان است.  امروزه در برخي از بيمارستان هاي ايران اين آمار حتي  ??? در صد نيز گزارش شده است برخي متخصصين علت افزايش گرايش زنان به انتخاب سزارين، فرار از درد زايمان است. اما عمل سزارين خود با درد فراوان همراه است و عواقب منفي متعددي نيز به همراه دارد

?????.jpg


 

چرا در ايران آمار ميزان سزارين ابخ طور غير متعارف بالا رفته است؟


 

علل زيادي براي اين سوال وجود دارد و به گفته برخي متخصصين بارزترين علت آن پيشرفت پزشكي و تكنولوژي مي باشد كه در مواقع خطر براي مادر و جنين مفيد واقع مي شود


 

براي مثال خطرات عمل جراحي براي مادر خيلي كاهش يافته است (به علت امكانات بيهوشي، انتقال خون و آنتي بيوتيكها). مراقبتهاي نوزادي نيز پيشرفت كرده و خطرات سزارين براي نوزاد نيز كاهش يافته است. همچنين روشهاي بهتري براي تعيين سلامت جنين در حين دردهاي زايماني وجود دارند. بنابراين بامشاهده علايم خطر براي جنين ويا مادر در حين دردهاي زايماني  مي توان فوراً او را سزارين نمود، در حالي كه اين امكانات در?? سال پيش وجود نداشت.يك علت ديگر از منشاء پزشكان مي باشد. متأسفانه برخي از پزشكان به خاطر اينكه ريسك يك زايمان مثلاً با دستگاه (واكيوم و يا فورسپس) را متحمل نشوند فوراً بيمار را سزارين مي كنند و البته هزينه بيشتري نيز صورت مي كنند.


 

?- انتخاب مادران و تفکر اشتباه زنان


 

علت ديگر افزايش تعداد سزارين، خود بيماران هستند. متأسفانه برخي از خانمها سزارين را مثل يك پديده مد مي پندارند و فكر مي كنند كه هر كس مدرن تر و يا امروزي تر است بايد سزارين شود و حتي اصطلاحاتي مانند اين كه زايمان طبيعي يك نوع ((توحش)) است نيز گفته شده است. برخي هم فكر مي كنند سزارين براي نوزادشان بهتر است، چرا كه ((فشار)) برروي سر بچه وارد نمي شود. بايد به چنين خانمهايي تذكر داد كه همين فشاري كه جنين تحمل مي كند براي او حتي مفيد هم هست چرا كه با حالت مكشي كه ايجاد مي كند ريه هاي او راپاك مي نمايد. به همين علت است كه نوزادان زايمان طبيعي مشكلات تنفسي كمتري نسبت به سزاريني ها دارند. از بابت فشار بر روي سر جنين نيز نبايد نگران باشند چون استخوانهاي سراو به نحوي هستند كه اين فشار را به خوبي تحمل مي كنند و هيچ عارضه اي براي نوزاد پيش نمي آورد، مگر در مواردي كه سر جنين نسبت به لگن مادر بزرگ باشد كه دراين مواقع سزارين براي مادر و جنين مفيد و ضروري مي باشد. حتي در يك تحقيق روشن شد بچه هايي كه با روش طبيعي به دنيا آمده اند، بهره هوشي بالاتردارند (باهوشترند). از نظر مد و مدرني بايد بدانند که امروزه در کشورهاي پيشرفته زايمان طبيعي را يک موفقيت بزرگ براي زنان مي دانند و سزارين را يک شکست تلقي مي کنند بطوري که کلوپهاي حمايت از سزاريني ها تشکيل مي شود تا آنها را از نظر روحي حمايت کنند چرا که معتقدند قادر به کسب يک موفقيت بزرگ نشده اند.


 

 از نظر پيشرفته بودن هم بايد تذکر داد که با اين که سزارين يک عمل  پيشرفته مي باشد ولي يک عمل جراحي بزرگي است که در صورتي که براي  بيمار واجب نباشد اصلاً عاقلانه نيست. امروزه در آمريكا هيچ پزشکي نمي تواند بدون يک علت پزشکي قابل قبولي اقدام به سزارين بيمار کند و چيزي بعنوان سزارين اختياري که ما در ايران داريم، وجود ندارد. يعني  اگر چنين کاري را انجام دهند از نظر قوانين پزشکي توبيخ مي شوند!


 

دلايل مورد قبول براي اجراي يک سزارين


 

?.  عدم تطابق سرجنين بالگن مادر:


 

اغلب اينگونه موارد درموقع دردهاي زايماني مشخص مي شوند.به اين ترتيب که با وجود انقباضات زايماني،پيشرفت زايمان خوب نيست ويا اين که در معاينه داخلي متوجه اين عدم تطابق مي شوند.البته موارد تنگي ويا اختلاف اندازه بسيار فاحش،قبل از دردها ودر يک معاينه دقيق داخلي که توسط مامايا پزشکتان در ماه آخر صورت مي گيرد مشخص مي شود.


 

?.  زجرجنين:


 

زجر جنين به معناي تغييرات بارزدر تعداد ضربان قلب جنين است که نشان دهنده اين موضوع مي باشد که ميزان اکسيژن خون او کافي نيست و مواد زايد خونش بيش از اندازه است . در اين صورت معمولاً عمل سزارين بطور اورژانس انجام مي شود .


 

?????.jpg


 

?.  طرز قرار گرفتن غير عادي جنين :


 

وضعيت طبيعي قرار گرفتن جنين به صورت سر به پايين وداخل لگن مادر است. اگر مثلاً جنين به صورت عرضي قرار گيرد امکان زايمان طبيعي وجود ندارد. در صورتي که پاهاي جنين داخل لگن مادر باشد (سراو بالا باشد) در برخي موارد امکان زايمان طبيعي وجود دارد ولي اغلب مواقع سزارين راه انتخابي است.


 

?.  مشکلات مربوط به جفت و بند ناف:


 

 اگر جدا شدن زودرس جفت صورت گيرد و يا جفت بجاي اين که در قسمت فوقاني رحم واقع شود، بر روي دهانه رحم قرار گيرد (جفت سرراهي)، بهترين روش زايمان همان سزارين مي باشد. ممکن است در حين يک دوره دردهاي طبيعي، ناگهان بند ناف جنين به داخل مجراي زايماني و جلوي سر جنين ليز بخورد. در چنين حالتي بند ناف بين سر جنين و لگن مادر تحت فشار قرار مي گيرد و جريان خون و اکسيژن به جنين قطع مي گردد. اين مورد نيزاز موارد سزارين اورژانس مي باشد.


 

?.  سزارين قبلي :


 

قبلاً اعتقاد براين بود که اگر يک بار سزارين شد، بايد هميشه سزارين شود. البته در برخي بيماران اين قانون هنوز هم حاکم است ولي امروزه اعتقاد بر اينست که اگر علت سزارين قبلي در اين حاملگي وجود ندارد (مثلاًحاملگي قبلي جنين بطور عرضي قرار داشته ولي دراين حاملگي جنين با باسر قرار دارد) و بيمار در يک بيمارستان مجهز قرار دارد مي تواند تحت نظر يک متخصص زنان و زايمان، زايماني طبيعي انجام دهد. بايد بيماران تفهيم شوند که در صورتي که مورد منعي براي اين اقدام وجود نداشته باشد، زايمان طبيعي بسيار مطمئن تر و بي خطرتر از يک عمل جراحي بزرگي مثل سزارين مي باشد. عوارض مربوط به مادر و جنين کاهش مي يابد و يک فاکتور مهم ديگر يعني هزينه نيز کاهش مي يابد . هزينه يک زايمان طبيعي حدود يک چهارم عمل سزارين مي باشد . البته خانمهايي که قبلاًسزارين شده اند و برش روي رحمشان به صورت طولي انجام شده نمي توانند زايمان طبيعي داشته باشند. فقط خانمهايي که برش روي رحمشان عرضي بوده و مورد منعي براي زايمان طبيعي ندارند، مي توانند به اين فيض برسند. (معمولاًبرش روي شکم بابرش روي رحم مطابقت دارد اما گاهي اينطور نيست، بنابراين داشتن پرونده پزشکي باقيد نوع برش روي رحم الزامي است).


 

?.  دخالتهاي پزشکي بيش از اندازه در دوره دردهاي زايماني:


 

 مصرف داروهاي مسکن زودتر از موقع و يا داروهاي محرک انقباضات (بيش از حد مجاز) مي تواند پيشرفت زايمان را کند نمايد و به علت زايمان طول کشيده، سزارين انجام شود. آمار نشان داده است که بيماران تحت نظر ماماها کمتر سزارين مي شوند. يکي از دلايل آن اينست که ماماها کمتر از پزشکان از داروهاي مختلف استفاده مي کنند و علت ديگر اينست که چون خود ماما نمي تواند عمل سزارين را انجام دهد، سعي مي کند تا جايي که براي بيمار و جنين ضرري نداشته باشد، زايمان او رابه صورت طبيعي انجام دهد.


 

?.  جنينهاي نارس و ديررس:


 

 (کمتر از ?? هفته و بيشتر از ?? هفته ). چون جنينهاي نارس احتمالاً تحمل فشار زايمان طبيعي رانخواهند داشت و جنينهاي ديررس به علت درشتي و اشکال در خون رساني آنها نيز دچار مشکل در زايمان طبيعي مي شوند .


 

?.  جنينهاي داراي مشکلات RH  خون:


 

جنينهايي هم که مشکلات ناشي از RH خون دارند بهتر است با روش سزارين متولد شوند چون به اندازه کافي قوي نيستند که زايمان طبيعي را تحمل کنند.


 

?.  چند قلويي :


 

گاهي زايمان دو قلوها به صورت طبيعي صورت مي گيرد اما در اغلب موارد سزارين به عنوان بهترين راه انتخاب مي شود. حاملگيهاي بيش از دو قلو يي حتماً به صورت سزارين خاتمه مي يابند .


 

?????.jpg


 

??. موارد متفرقه:


 

مانند عفونت هرپسي در ناحيه تناسلي (نوعي عارضه تبخال مانند بسيار مسري که براي جنين خطرناک است). فشارخون بالا، تومورهاي فيبروييدي، بيماري قند، ايدز مادر و دوره دردهاي زايماني که بسيار طول کشيده باشد از موارد ديگر سزارين مي باشند. سابقه مرگ نوزاد‏، سابقه ي نازايي و شکم اوّل مسن (بيش از ?? سال) نيز قابل ذکر هستند.


 

 عوارض سزارين


 

باوجود پيشرفتهاي پزشکي و افزايش امنيت عمل جراحي، بااين حال يک سزارين، خالي از خطر  و عوارض نمي باشد.


 

عوارض مربوط به مادر عبارتنداز:


 

خونريزيهاي پس از عمل، لخته هاي خوني (که در برخي از موارد بسيار خطرناک و حتي کشنده هستند)، عفونت و چسبندگيهايي در رحم و لوله ها و حتي روده ها، عوارض بيهوشي و دردهاي مربوط به بخيه ها (در مقايسه با زايمان طبيعي که معمو لاً فرد زايمان کرده، از فرداي زايمان مي تواند راه رفتن و فعاليت عادي رااز سر بگيرد در حالي که خانمي که سزارين شده تا چندين روزاز دردهاي شکمي و محل بخيه ها شاکي است).


 

پس بايد بخاطر سپرد که :


 

?-روزهاي بستري در سزارين براي بيمار بيشتر است،


 

?- احتمال خونريزي بعد از زايمان بيشتر است .


 

 ?-دردهاي لگني و چسبندگي بيشتر است،


 

 ?-مدت زماني كه فرد بتواند به روال عادي زندگي برگردد بيشترست


 

 ?- احتمال نازايي بعد از سزارين وجود دارد.


 

عوارض مربوط به جنين :


 

عبارتند از يرقان و مشکلات تنفسي.


 

البته منظور اينست که احتمال بروز اين مشکلات در نوزادان سزاريني بيشتر از نوزادان زايمان طبيعي است نه اين که حتماً در هر نوزادي که با روش سزارين به دنيا مي آيد اين مشکلات نيز پيش مي آيد.


 

فشاري که در حين زايمان طبيعي به قفسه سينه نوزاد وارد مي آيد کمک زيادي به تميز کردن ريه هاي او از ترشحات و مايعات مي کند که بر قراري يک فعاليت تنفسي عادي را براي نوزاد ايجاد مي کند. البته باز هم بايد تأکيد نمود در صورتي که ماما يا پزشکتان تشخيص دهد که عمل سزارين براي شما و نوزادتان مفيدتر است بايد سزارين انجام شود و عوارض آن با عوارض مربوط به يک زايمان طبيعي مشکل بايد سنجيده شود و هرکدام براي شما مفيدتر است انتخاب گردد .


 

يکي ديگر از عوارض سزارين، عوارض مادي آن است. همانطور که قبلاً ذکر شد هزينه يک عمل سزارين و مدت بستري پس از آن حدود ? برابر و يا بيشتر از يک زايمان طبيعي است.


 

عمل سزارين عمل جراحي بزرگ است و بعد از سزارين انتظار بروز اين رويدادها را داشته باشيد و موارد زير را رعايت کنيد:


 

?- دردي که معمولا در روز اول پس از جراحي  شديدتر است و بعد از آن بايد فروکش کند.
?- ترشح از دستگاه تناسلي که طبيعي است.
?- هر روز مقدار فراواني آب بنوشيد - بين ? تا ?? ليوان.
?- از بلندکردن اشياي سنگين و از بالارفتن از پله‌ها خودداري کنيد.
?- رانندگي نکنيد تا زماني که بتوانيد به راحتي کمربند ايمني را ببنديد.
?- در صورتي که محل برش جراحي قرمز و متورم شد، به دکترتان اطلاع دهيد.


 

چه اتفاقاتي در حين سزارين رخ مي دهد ؟


 

عمل سزارين يک عمل جراحي بزرگ است. قبل از عمل شکم شما شسته مي شود و موهاي روي آن اصلاح مي شود و يک سوند ادراري در مثانه شما کار گذاشته مي شود (تا که مثانه خالي بماند) و يک سرم به شما وصل مي شود تا مايعات و داروهاي لازمه از آن طريق بشما رسانده شود. روي تخت اطاق عمل مي خوابيد و بيهوشتان مي کنند. قبل از بيهوشي، پارچه هاي استريل مخصوصي روي شکمتان پهن مي شود و شکمتان با مواد ضد عفوني کننده شسته مي شود. البته در برخي از بيمارستانها و بعضي از پزشکان، بيهوشي کامل نمي دهند و نوعي بي حسي ايجاد مي کنند که از کمر به پايين بي حس مي شويد بدون اين که بخوا ب رويد. در اين صورت مي توانيد به دنيا آمدن نوزادتان راهم  ببينيد!


 

عوارض و فوايد اين دو نوع بيهوشي و اين که امکان اجراي آن هست يانه را از پزشکتان سوال کنيد. البته اغلب موارد به همان صورت بيهوشي عمومي صورت مي گيرد. سپس يک برش بر روي جدار شکم (همه لايه هاي آن) و يک برش هم بر روي رحم ايجاد مي شود. معمولاً هر دو اين برشها به صورت عرضي صورت مي گيرد که هم زودتر ترميم مي شود و  هم خونريزي کمتري دارد. مرحله بعد، تولد نوزاد است که معمولاً در همان دقايق اوّل جراحي صورت مي گيرد. سپس خارج نمودن جفت که از همان شکاف صورت مي گيرد و در نهايت شکافهاي ايجاد شده بخيه زده مي شود که اين مرحله طولاني ترين بخش عمل مي باشد. بخيه هاي داخلي کشيدني نيستند ولي بخيه هاي روي پوست معمولاً از نوع کشيدني هستند که از يک تا دو هفته پس از زايمان بايد آنها راکشيد (البته گاهي هم از نوع جذب شدني مي باشند).  


 

 پس از عمل جراحي، شما را به قسمت ديگري در همان بخش اطاق عمل منتقل مي کنند. در اينجا ممکن است چند ساعتي بمانيد و فشارخون، نبض، درجه حرارت و خونريزي رحمي شما مرتب کنترل مي شود. داروهاي لازم براي جمع شدن رحمتان و آنتي بيوتيک از طريق همان سرمي که در ابتدا بشما وصل شد تجويز مي گردد. درصورتي که درد شديدي داريد حتماً به پرستار آن قسمت اطلاع دهيد تا در صورت امکان به شما مسکن تزريق کنند (که معمولاً صورت مي گيرد). پس از چند ساعت به بخش منتقل مي شويد ولي حداقل زودتر از ? ساعت نبايد از تختتان خارج شويد، که البته خودتان هم احتمالاً تمايل و توانايي آنرا هم نداريد، چرا که نشستن تنها هم زحمت زيادي برايتان دارد، چه برسد به بلند شدن و راه  رفتن. با اين حال بايد بالاخره دردها راتحمل کنيد و راه برويد، چرا که راه رفتن عمل ترميم راتسريع مي کند و از تجمع گاز در روده هايتان جلو گيري مي نمايد.


 

سوند ادراري شما معمولاً تا روز بعد خارج مي گردد (شايد هم همان روز)، ولي سرمتان ممکن است ? يا ? روزي باقي بماند. يکي دو روز پس از سزارين، عمل روده هايتان بطور عادي برمي گردند و حرکات آنها و توليد گاز مي تواند براي شما ناراحت کننده باشد . اگر اين مشکل راداشتيد به  پزشکتان اطلاع دهيد تا با تجويز برخي داروها و يا حتي تنقيه به شما کمک کند.


 

پس از ?-? روز، بسته به نظر جراحتان، احتمالاً مرخص مي شويد (مگر آنکه خداي ناکرده مشکلي داشته باشيد). پزشکتان به شما توصيه مي کند که براي مدتي کارهاي سنگين انجام ندهيد، از پله زيادي بالاو پايين نرويد و رويهم رفته مراقب خودتان باشيد. البته شما هم مانند خانمهايي که به شکل طبيعي زايمان نموده اند مي توانيد از همان روز اوّل به نوزادتان شير دهيد. تنها تفاوت اينست که شما ازهمان لحظه اوّل نمي توانيد به اين فيض برسيد و بايد چند ساعتي صبر کنيد تا اثر داروها ي بيهوشي از بدنتان خارج شده باشد. معمولاً براي شير دادن، شما بيشتر از آنها احتياج به کمک ديگران داريد چرا که نشستن و نگه داشتن طفل برايتان مشکل تر است. ولي نگران نباشيد، چند روز بعد شما هم مانند آنها مشکلي نخواهيد داشت.        


 

       ?????.jpg                  


 

 چرا ايران ركورد دار عمل سزارين است؟


 

?- ترس از زايمان طبيعي 


 

طرفداري از سزارين اين روزها هم از جانب بيماران صورت مي‌گيرد و هم پزشكان كه دو جنبه اصلي در يك زايمان را شامل مي‌شود. شايد اولين علت تمايل بيماران به سزارين ترس از زايمان طبيعي و درد ناشي از آن باشد و عامل مهمي كه موجبات اين ترس را فراهم مي‌كند كمبود امكانات در زايمان طبيعي، تسهيلات كمتر بيمه و روش نادرست زايمان طبيعي در شرايط فعلي باشد.


 

در حقيقت زايمان مادر، در محيطي آرام و امن كه شخص، كادر مامايي آن را غمخوار خود بداند و به طور كلي از زايمان طبيعي خود خاطره خوبي در ذهنش بماند مي‌تواند اهرمي براي تبليغ اين زايمان باشد.


 

مادر بايد مطمئن باشد كه در هر ساعتي كه وقت زايمانش فرا برسد شرايط كادر مامايي يكسان است و او مي‌تواند در فضايي مناسب زايمان كند.


 

مسئله مهم ديگر طرفداري پزشكان از سزارين است و معمولا علل مختلفي را شامل مي‌شود. يكي از اين عوامل قابل پيش‌بيني بودن سزارين و مشخص بودن برنامه پزشك است كه در نتيجه دغدغه كمتري را به او تحميل مي‌كند و چون تمام كادر مامايي با مسؤوليت وي و تحت اختيار پزشك اداره مي‌شود مطمئن‌تر است و پزشك ترجيح مي‌دهد با خاطري آسوه‌تر عمل خود را انجام دهد.


 

?- مشكل تعرفه‌ها و انتخاب پزشکان بخاطر سود مالي


 

از نظر پزشكان زايمان طبيعي ? تا ? برابر سزارين دردسر ساز است ولي تعرفه‌هايي كه به آن اختصاص داده شده خيلي كمتر از سزارين است كه اين موضوع نيز بر افزايش سزارين در ايران دامن مي‌زند در حالي كه در كشورهاي پيشرفته دنيا تسهيلات ويژه‌اي را براي زايمان طبيعي اختصاص داده‌اند كه افراد را به آن ترغيب مي‌كند.


 

 ?- علل علمي که پزشک را مجبور به انتخاب سزارين مي کند


 

هر زايمان طبيعي ممكن است به سزارين بكشد به هر حال به اين نكته هم بايد توجه كرد كه يكي از شرايط زايمان طبيعي اورژانسي شدن و اضطرار سزارين در حين زايمان است.


 

با توجه به اين كه ? تا ?? درصد زايمان‌ها نياز ضروري به سزارين پيدا مي‌كند هر زايمان طبيعي ممكن است به سزارين ختم شود و اين شرايط قابل پيش‌بيني نيست. 


 

افت قلب نوزاد،كنده شدن جفت و حوادث اورژانسي ديگر ممكن است زايمان طبيعي را به سزارين بكشد اما نبايد اين حوادث را عارضه زايمان بدانيم و مهم است بدانيم در خيلي از موارد اگر سزارين صورت نگيرد جان مادر و نوزاد در خطر مي‌افتد.


 

ورزش مناسب در دوران حاملگي


 

راه حل اصولي و مهمي كه كمتر مادران از آن اطلاع دارند و كمتر توصيه مي‌شود ورزش مناسب در دوران حاملگي است كه شرايط راحت‌تري را در زايمان طبيعي براي فرد به همراه دارد و مي‌تواند عامل روي آوردن بيشتر مادران به زايمان طبيعي باشد.


 

به جاي اين كه اولين راه زايمان كم درد را سزارين بدانيم و آن را توصيه كنيم به مادرانمان آموزش ورزش مناسب اين دوران را بدهيم كه آنها را ترغيب به زايمان طبيعي كند.


 

در زايمان طبيعي اگر در دوران بارداري اصول راه رفتن صحيح و ورزش‌هاي مناسب اين دوران انجام شود هم درد زايمان و هم عوارض بعد از آن كمتر مي‌شود. از طرفي نوزاد هم وقتي اين شرايط به دنيا بيايد تنفسش طبيعي‌تر است.


 

بعضي زنان افتادگي رحم را به طبيعي يا سزارين شدن فرد نسبت مي‌دهند در حالي كه در بيشتر موارد علت آن غلط راه رفتن، غلط نشستن و گودي كمر فرد است.


 

بهتر است زايمان طبيعي به دست ماماها سپرده شود و آنها را طوري آموزش دهيم كه از عهده اين كار به درستي برآيند و فقط در موارد حاد و اضطراري از پزشكان كمك بگيرند.


 

عوارض روش زايماني سزارين به مراتب دشوارتر و نگران کننده تر از روش طبيعي زايمان است.
تحقيقات نشان داده است که مرگ و مير نوزادان در ايران بين ? تا ?? برابر کشورهاي پيشرفته و برابر ? در هر ???? تولد زنده است.


 

مطابق بيانيه سازمان بهداشت جهاني WHO ، در سال ???? کشورهايي که از کمترين ميزان مرگ و مير در حوالي تولد برخوردارند ، همزمان ميزان سزارين زير ?? درصد را دارند.


 

انتخاب روش سزارين از طرف پزشک عمدتا ناشي از فاکتورهاي غير مامايي شامل موارد زير است :


 

?????.jpg


 

 ?- استفاده از تکنولوژي در انجام زايمان


 

?- ترس از شکايت بيماران 


 

?- محرک هاي مالي مانند تعرفه بيشتر


 

?- ترجيح پزشکان به انجام زايمان در زمان کمتر


 

 ?- سيستم  آموزش پزشکي و نگرش پاتولوژيک نسبت به زايمان در دانشگاه ها


 

تحقيقات نشان داده است در کشورهايي که آمار سزارين پايين است ، مادران تمايل بيشتري به انجام زايمان طبيعي دارند و عامل اين تمايل ، رضايت آنان از انجام زايمان واژينال است.


 

ميزان کلي سزارين در غرب که طي ???? به ?? درصد رسيده بود ، با راهکارهاي دولت ها بسيار کاهش يافت و هم اکنون در بعضي کشورها به کمتر از ?? درصد رسيده است. ميانگين اين آمار در غرب هم اکنون چيزي نزديک به ?? درصد است ، حال آنکه در ايران اين رقم به ?? درصد ( ?? درصد در شهرها و ??? درصد در بعضي از بيمارستانهاي خصوصي تهران ) رسيده است.


 

آمارها نشان مي دهد ?? درصد زايمان هايي که در بيمارستانهاي خصوصي و ?? درصد در بيمارستانهاي دولتي صورت مي گيرد ، به عمل جراحي سزارين مي انجامد.


 

سزارين باعث کاهش عوارض زايمان براي نوزاد نمي گردد


 

برخي زوجين براي مصون ماندن نوزاد از خطر زايمان ، روش سزارين را انتخاب مي کنند که بر اساس اظهارات پزشکان متخصص ، چنين روشي به هيچ وجه از بروز آسيب به نوزادان جلوگيري نمي کند.


 

نتايج تحقيقات انجام شده در دنيا در ميان دو گروه از نوزاداني که با روش هاي طبيعي و سزارين متولد شده اند ، نشان داده که با افزايش سزارين ميزان آسيب هاي ناشي از زايمان کاهش نيافته است.


 

 ?? درصد سزارين هايي که در کشور ايران  انجام شده ، غير ضروري و به صورت انتخابي بوده است.


 

ميزان بالاي سزارين هاي غير ضروري در کشور ايران زنگ خطر براي متوليان بهداشت و درمان است  اين وضعيت نشان مي دهد که مادران به ميزان بيشتري به انجام مشاوره هاي دقيق براي آگاهي از عوارض زايمان سزارين نياز دارند.


 

در اتاق زايمان با مادران باردار رابطه خوبي برقرار نمي شود و زنان باردار ممکن است ساعتها درد را تحمل کنند.


 

مهم ترين علت روي آوردن زنان باردار به سزارين ، عدم استفاده از روش هاي بي دردي زايمان و همچنين برخورد بد با زنان باردار است.ماماها در انجام اين روش ها تبحر ندارند و انجام اين روش ها اساسا در ايران معمول نيست. متاسفانه در بيمارستان با مادران باردار رابطه خوبي برقرار نمي شود و زنان باردار ممکن است ساعتها درد را تحمل کنند. در حالي که مادر طي عمل سزارين بيهوش است و دردي حس نمي کند و پس از زايمان هم مادراني که نوزاد خود را به صورت سزارين به دنيا آورده اند ، حس بهتري دارند. با اينکه همين مادر باردار ممکن است براي انجام يک جراحي بسيار کوچک به چند پزشک مراجعه کند و از نظر همه مطلع شود يا براي يک جراحي لثه مدت ها تعلل کند اما با اختيار به انجام عمل جراحي سزارين تن مي دهد. طبيعي است در صورتي که فرد از انجام زايمان طبيعي رضايت نداشته باشد ، اين تجربه به بقيه منتقل مي شود و مي تواند عده بسياري را به زايمان طبيعي بدبين کند. اين يکي از بزرگترين دلايل کاهش آمار زايمان طبيعي در ايران است… 


 

 مشاوره زنان پيش از زايمان و ارائه آموزشهاي لازم در دوران بارداري عامل فراموش شده در ايران است


 

تحقيقات انجام شده در ايران نشان مي دهد سزارين به عنوان مهم ترين خطر جدي افسردگي پس از زايمان تلقي مي شود. بنابراين مشاوره زنان پيش از زايمان و ارائه آموزشهاي لازم در دوران بارداري به آنان به ميزان زيادي موثر خواهد بود ، چون مادران را در انتخاب روش صحيح زايمان راهنمايي مي کند.


 

ميزان سزارين در ايران بيش از  ?  برابر نرخ جهاني است.


 

بر اساس شاخص هاي بهداشت جهاني ميزان سزارين بين ? تا ?? درصد از کل زايمانها را شامل مي شود که در ايران اين وضعيت ?? تا ?? درصد است و در بعضي نقاط کشور ايران اين ميزان به بيش از ?? درصد رسيده است.


 

در حال حاضر ?? درصد زايمان ها به سزارين منجر مي شود و بر خلاف ديگر کشورها که در اين زمينه تبليغات مناسب دارند ، در ايران ترويج زايمان طبيعي نيز صورت نمي گيرد.


 

بالا رفتن آمار عمل سزارين ، نشان دهنده دو واقعيت تلخ در جامعه ايران است. نخست اينکه عده اي به دنبال منافع مالي خود ، حاضر هستند جان مادر و نوزادش را به خطر بيندازند و دوم اينکه سطح آگاهي جامعه در مسائل پزشکي ، هنوز در حدي قرار نگرفته که بتواند معايب و مزاياي شيوه علم نوين پزشکي را از يکديگر تشخيص دهد


 

????????.jpg


 

مزاياي زايمان طبيعي


 

مدت بستري شدن و  توانايي بازگشت به کارهاي عادي و روزمره بعد از زايمان طبيعي خيلي کمتر از سزارين است و مادراني که زايمان طبيعي داشته اند زودتر به خانواده خود ملحق مي شوند.


 

حجم خوني که مادر طي زايمان طبيعي از دست مي دهد تقريباً نصف يک عمل سزارين است لذا خطر خونريزي و کم خوني، در يک زايمان طبيعي خيلي کمتر از زايمان به طريق  سزارين مي باشد.


 

خطرات و ريسک بيهوشي براي زايمان طبيعي وجود ندارد، درحاليکه براي مادراني که به روش سزارين زايمان مي نمايند اين خطرات اجتناب ناپذير است .


 

از نظر اقتصادي زايمان طبيعي به نفع مادر، بيمارستان و جامعه مي باشد.


 

درصد ابتلاء به عفونت در بين مادران سزارين شده بيشتر از مادراني است که زايمان طبيعي نموده اند.


 

مادراني که زايمان طبيعي داشته اند در دادن آغوز به نوزاد خود موفق تر هستند چرا که خوردن آغوز يا کلستروم  به عنوان اولين واکسن براي  کودک منافع  بسياري دارد.


 

مادراني که زايمان طبيعي نموده اند در امر شيردهي به نوزاد خود موفق تر از مادراني مي باشند که بطريقه سزارين نوزاد خود را بدنيا آورده اند.


 

پس از زايمان طبيعي، مادران با انجام ورزشهاي مناسب ، به مراتب سريعتر از زماني که سزارين مي شوند، مي توانند تناسب  اندام خود را بدست آورند.


 

بطور متوسط  مدت اقامت مادران سزاريني در بيمارستان دو برابرو نيم  مادراني است که زايمان طبيعي داشته اند .


 

بعضي از خانمها دوست دارند در طول مدت زايمان خود کاملاً هوشيار بوده و بطور کامل در جريان روند زايمان قرار گيرند. درمدت انجام عمل سزارين ممکن  است  از بيهوشي عمومي استفاده شود ، در نتيجه  تماس اوليه نوزاد با مادر و شروع شيردهي به نوزاد به تاخير مي افتد.


 

untitled.bmp


 

توصيه هاي ما مادران باردار:


 

ترس و هراس بي مورد از زايمان  را از خود دور  کنيد .


 

به منظور کسب اطلاعات بيشتر در مورد حاملگي و زايمان و حل مشکلات خود به افراد مجرب و آموزش ديده در مراکز بهداشتي درماني مراجعه کنيد . آنها قادر خواهند بود شما را راهنمائي کنند.


 

براي اطمينان از سير طبيعي حاملگي و تامين سلامتي خود و نوزادتان  حتماً بطور مستمر در دوران بارداري به مراکز بهداشتي درماني ، ماما و يا پزشک مراجعه و به توصيه هاي بهداشتي آنان، عمل نمائيد.


 

انجام معاينه داخلي ( توسط پزشک ) در سه ماهه آخر دوران بارداري مي تواند به آنها کمک کند تا درمورد نحوه زايمان شما آسانتر تصميم بگيرند.


 

رعايت برنامه تنظيم خانواده و فاصله گذاري مناسب بين حاملگيها از نکات حائز اهميتي است که مي تواند در داشتن زايمان ايمن موثر باشد.


 

استفاده از تکنيکهاي پيشرفته مانند سونوگرافي براي ارزيابي وضعيت جنيني و مادر گاهي ضروري است لذا طبق توصيه پزشک حتماً آنرا انجام دهد.


 

به پزشک يا ماماي خود اعتماد کنيد و به او اجازه دهيد در مورد نحوه زايمان شما تصميم بگيرد . هرگز به دليل ترس از درد زايمان که يک امر طبيعي است . سزارين را به زايمان طبيعي ترجيح ندهيد.


 

بخاطر داشته باشيد در صورتي بايد زايمان شما بوسيله سزارين انجام شود که امکان زايمان طبيعي برايتان وجود نداشته باشد.


 

ترويج زايمان طبيعي به جاي سزارين فقط با بخشنامه و درگيري و زور و تنبيه حل نمي شود
در انتها لازم به تاکيد است ترويج زايمان طبيعي به جاي سزارين فقط با بخشنامه و درگيري و زور و تنبيه حل نمي شود بايد موانع مختلف بر سر راه کاهش سزارين در کشور نظير رفتارها و باورهاي غلط ، نبود امکانات براي انتخاب بهتر افراد، برداشته شوند تا با ايجاد تسهيلات و امکانات مناسب براي همه زنان ، تمامي مادران باردار  بتوانند از زايمان هاي ايمن بدون درد و روشهاي ديگر نظير زايمان در آب استفاده کنند. بايد زايمان طبيعي نيز همانند سزارين براي متخصصين زنان و زايمان داري جذابيت مالي باشد


 

+ نوشته شده در  ساعت 16:41  توسط متیو  | 

انواع انحرافات جنسي

انواع انحرافات جنسي

 


در مورد اينکه انحراف جنسي چيست؟ و منحرف جنسي کيست؟ در کشورهاي غربي تحقيقات و پژوهشهاي بسياري صورت گرفته و مي گيرد و نتايج اين پژوهشها در محافل علمي و رسانه هاي غربي به طور گسترده اي مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد.

اما متاسفانه در ايران به خاطر پيشينه تاريخي و فرهنگي و ممنوعيت هاي مذهبي و شرعي، عرصه جنسيت و رفتار جنسي به صورت يک تابو درآمده است که صحبت کردن و نوشتن در مورد آن کار چندان ساده اي نيست. اما به دليل اهميت موضوع و نقش تعيين کننده اي که ويژگي هاي جنسي و رفتار جنسي سالم در زندگي انسان بر جاي مي گذارد در اين مقاله برآنيم که ابعاد و جنبه هاي رفتار جنسي منحرفانه، انحراف جنسي، تعريف انحراف و منحرف جنسي از ديدگاههاي مختلف، تاريخچه و بحث نظرات صاحبنظران، کارشناسان انحرافات و مسائل اجتماعي را شرح مي دهيم:


 

 تاريخچه تحقيقات :
نخستين تحقيق عمده در مورد رفتار جنسي توسط آلفرت کينسي در دهه هاي ???? و ???? در آمريکا صورت گرفت. در اين تحقيق کينسي و پژوهشگران همکارش با مخالفت از سوي بسياري از سازمانهاي مذهبي روبرو گرديدند. ولي وي همچنان بر مطالعات خود پافشاري نمود. عمل وي در روزنامه ها و کنگره هاي مختلف به عنوان کاري غيراخلاقي محکوم گشت وي سرانجام توانست تاريخچه زندگي جنسي ????? نفر را که نمونه نسبتاً گويايي از جمعيت سفيدپوستان آمريکا بود به دست آورد. نتايج مطالعات کينسي براي اکثر مردم شگفت آور و تکان دهنده بود زيرا تفاوت زيادي را ميان انتظارات عموم مردم در مورد رفتار جنسي رايج در آن زمان و رفتار جنسي واقعي آشکار ساخت.
در واقع زماني که مرحله آزادسازي روابط جنسي در دهه ???? آغاز گرديد و بسياري از جوانان خود را از قوانين سخت اخلاقي که بر نسلهاي پيشين حاکم بود، آزاد احساس کردند، به همين دليل رفتار جنسي تا حد زيادي تغيير کرد اما مسائل مربوط به تمايلات به گونه اي که اکنون معمول گرديده است علنا مورد بحث قرار نمي گرفت و افرادي که در فعاليتهاي جنسي که هنوز، از نظر عموم به شدت ناپسند شمرده مي شدند شرکت داشتند آنها را پنهان مي کردند بي آنکه کاملا آگاه باشند ديگران تا چه اندازه به اعمال مشابهي مشغول هستند. اما در واقع مي شود گفت که دوران آزادمنشانه تر دهه ???? نگرشهاي اعلام شده را با واقعيتهاي رفتار جنسي نزديکتر کرد. تحقيقات کنسي آخرين تحقيق گسترده در اين زمينه است. اما آنگونه که پيداست و تحقيقات پراکنده ديگر نشان مي دهند بيشتر جوامع غربي و بعضاً شرقي دير يا زود به نقطه اي خواهند رسيد که سوئد در اوائل دهه ???? به آن رسيد. هنگامي که حدود ?? درصد مردان و زنان در آن کشور داراي تجربه آميزش جنسي قبل از ازدواج بوده اند.


 

در اينجا لازم مي دانم براي درک بهتر مفهوم انحراف جنسي به تعريف رابطه جنسي و انحراف جسمي بپردازيم.
الف- روابط جنسي
?- تعريف اخلاقي: علاقه دو جنس مخالف به يکديگر بر طبق اصول و موازين صحيح اجتماعي – بر اساس سن، نژاد، طبقه اجتماعي، تحصيلات (ازدواج)
?- تعريف علمي، علاقه جنسي دو جنس مخالف به يکديگر بدون اينکه اين علاقه با هيچ گونه خصوصايت غيرعادي و ناموزون همراه باشد.
ب- انحراف جنسي از ديدگاههاي مختلف
?- فرويد انحراف جنسي را عمل مي داند که به منظور ارضاي ميل جنسي انجام مي گيرد اما هدف از آن عمل توليد و تناسل نيست.
?- ولي روانشناسان با انتقاد از اين تعريف مي گويند تعريف مذکور بسيار وسيع بوده و بسياري از افرادي را نيز که منحرف نيستند در بر مي گيرد.
آنها اعتقاد دارند انحراف جنسي عبارتست از عملي که به  منظور ارضاي تمايلات جنسي انجام مي گيرد ولي عمل مذکور برخلاف عرف معمول بوده و اکثريت مردم به انجام آن عمل همگاهي ندارند و منحرف جنسي به عمل انحرافي اعتياد پيدا مي کند. در واقع مي توان گفت:
منحرف جنسي شخصي است که تحت تاثير بد آموزيهاي محيط قرار گرفته بدون اينکه هدف توالد و تناسل داشته باشند و بدون توجه به هنجارهاي موجود به اعمالي دست مي زند که يک نوع عمل جنسي است پس به طور کلي هر گاه عمل جنسي از معيار و مقياس عادي خارج شود اصطلاح انحراف جنسي مطرح است.
به طور کلي روانشناسان براي منحرفين جنسي ويژگي يکساني را بر شمرده اند که عبارتند از:
?- منحرفين جنسي اشخاصي هستند که هدف آنها از زندگي جنسي بهره برداري و احساس لذت مانند افراد عادي مردم نيست و عشق جنسي آنها از نوع (عشق هتروسکشول) نبوده و به عبارت ديگر هدف از لذت جنسي آنها با اهداف ساير افراد عادي مردم در اين خصوص اختلاف دارند.
?- اين اشخاص داراي اختلالات و ناراحتيهاي عصبي هستند و اين عوامل تا حدي در دگرگون کردن شخصيت آنها نيز تاثير خواهد گذاشت.
?- ارتکاب انحرافات و جرايم جنسي به ندرت تابع اراده بوده و زيادتر تابع فعل و انفعالات شديد رواني است.
?- با وصف موارد فوق کمتر ديده شده است که منحرفين جنسي مرتکب اعمال شديد و خطرناک جنسي شده باشند. با توجه به مطالب فوق بايد گفت، مجرمين جنسي نمونه اي از توده عظيمي از اشخاص هستند که داراي اعمال و رفتار و عادات ناموزون و غيرعادي و يا به عبارت ديگر انحرافات جنسي هستند و قسمت اعظم اين توده عظيم در اجتماعات هيچگاه شناخته نمي شوند و اعمال آنها براي پليس کشف نمي شود و علل انحراف عده اي از اين اشخاص که شايد تعدادشان بسيار قليل و يا شايد هم زياد باشد بيماري هاي عصبي و رواني است.
جنس و طبقه منحرفين جنس
اما مسئله مهم ديگري که کمابيش مورد بحث قرار دارد بحث بر سر اين است که منحرفين جنسي از چه جنس و طبقه اي هستند. هر چند پاسخ به اين سوال نسبتا مشکل، و نمي توان جواب قطعي داد اما آنچه که در اين تحقيق با توجه به مطالعات و ارقام و آمار موجود در اين زمينه وجود دارد مطالب زير را به طور نسبي مي توان بيان کرد.
?- بيشتر انحرافات و جرائم جنسي به مردها نسبت داده شده است و دانشمندان مربوطه معتقدند آنقدر که مردها مرتکب اين انحرافات و جرائم مي شوند، زنان کمتر دامن خود را به اين اعمال مي آلايند. دليل اين امر آنست که اولا احساسات و سلوک جنسي زن و مرد کاملا متفاوت است و زنان بهتر از مردان مي توانند خود را کنترل و محافظت کند، اين انحرافات در خفا و پنهاني محفوظ مي ماند. و ابراز نمي شوند ولي معهذا بايد دانست که اگر زن مبتلا به انحرافات جنسي باشد، اعمال و آثار انحرافي او فوق العاده از مردها شديدتر و خطرناکتر است.
اما مسئله بعدي مربوط به طبقه است. متاسفانه به علت عدم دسترسي به آمار و ارقام گوناگون که به اين مسئله ربط داشته باشد نتوانستم جامعه خودمان را از اين نظر بررسي کنم و مسئله ديگر اينکه اصطلاح انحراف جنسي مقوله بسيار وسيعي است که هر کدام از اجزا اين مقوله در ميان قشر و طبقه بخصوصي نمايان تر است. بعنوان مثال بسياري از انحرافات اخلاقي و جنسي در ميان طبقات بالاي جامعه و بسياري نيز متعلق به طبقات پايين جامعه مي باشد. اگر رويه ديگري که يکي از مقوله هاي مهم و بغرنج انحراف جنسي است را مورد بررسي و تجزيه و تحليل علمي و اجتماعي قرار دهيم متوجه خواهيم شد که فقر اقتصادي از عوامل مهم و موثر اين پديده است. اما حالا که بحث انحراف جنسي و نوع طبقه مورد بحث است مراجعه مي کنيم به تحقيقات دکتر برونر که علل انحرافات جنسي را نسبت به امکانات مادي شان به طريق زير بررسي مي کند.
?- تنگدستي ?% عادي     متوسط الحال بودن ??% 
?- فقر نداشتن ??%  مرفه بودن ??%   زندگي تجملي ?% حال اين سوال پيش مي آيد چه عاملي در به وجود آمدن انحراف جنسي موثر است و چه چيزي باعث به وجود آمدن انحراف جنسي مي شود در اين مورد نظرات گوناگون وجود دارد که به مرور آنها مي تواند ما را در يافتن پاسخ ياري دهد.
?- بعضي از ما عوامل بيولوژي را مرجع و منشا انحرافات جنسي دانسته، و اعتقاد دارند که انحرافات جنسي نتيجه امراض عقلي، التهابات مغزي و پسيکوباتي جنسي است
?- برخي ديگر انحراف جنسي را در اثر عوامل جسمي قبل از دوران بلوغ از قبيل اختلال در وظايف غدد مي دانند
?- عده اي انحرافات جنسي را اکتسابي دانسته آن را نتيجه عوامل خارجي محيط مي دانند که معلول ناتواني و عدم هماهنگي مجرم با مقتضيات و شرايط اجتماعي است.
?- روانکاوان تاکيد کرده اند که منشا انحرافات جنسي عوامل اکتسابي است بدين ترتيب که فرد در زمان کودکي به رفتار جنسي غيرعادي گرفتار مي شود و به عللي آن را ادامه مي دهد.
?- فرويد عقيده دارد عقده اوديپ منشا بسياري از انحرافات جنسي است.
ژان ژاک روسو در کتاب قراردادهاي اجتماعي، رابطه جرائم و انحرافات جنسي عنوان کرده است که انسان ذاتاً خوب است و اگر فردي فاسد مي شود اين فساد ناشي از شرايط اجتماعي است.
کارتل چمن جنايت کار معروف آمريکايي مهمترين انگيزه هاي جرم را قدرت طلبي، غريزه جنسي و انحراف جنسي و ماجراجويي مي داند و از اين طريق به انگيزه هاي جنسي که به طرق مختلف در ساختمان و عناصر متشکله آن موثرند پي برد. البته بايد دانست که روانکاوان مکتب فرويد زيادتر از ساير دانشمندان به اصول عقايد فوق متکي بوده و معتقدند که جرائم غير جنسي در بسياري از مواقع از انگيزه ها و اهداف غير مرئي و پنهاني جنسي افراد شروع مي شوند. عده اي ديگر از دانشمندان معتقدند که گرچه نمي توان تاثير عوامل و انگيزه هاي جنسي را در جرائم غير جنسي در وقوع جرائم غير جنسي هميشگي و ثابت نبوده بلکه وجه تصادفي و اتفاقي دارد. استدلال اين گروه اين است هر گاه چگونگي و کيفيت وقوع جرم غير جنسي مورد بررسي قرار دهيم به تجربه خواهيم ديد که اين جرائم و جنايات با وضع عصبي و رواني مرتکبين رابطه مستقيم دارد.
به عبارت ديگر وقوع اين جرائم مولد کيفيت عصبي مرتکبين آن جرم است. همچنين مي افزايند اگر ما به صورت دقيق جرائم غير جنسي را مورد مطالعه قرار دهيم خواهيم ديد که آن جرم از نوع جرائم غيرجنسي به شمار خواهد آمد ولي هر گاه به انگيزه مجرم زيادتر از روش ارتکاب و چگونگي عمل او توجه کنيم يقيناً آن جرم در زمره جرائم جنسي طبقه بندي خواهد شد.
انتقاد و نقد ادعاهاي گروه دوم که علل جرم را تشريح کرده اند. اما در مورد نظريه تصادفي بودن انگيزه جنسي در وقوع جرايم غير جنسي بايد گفت اولا اصولا بسياري از جرائم به طور ناگهاني و تصادفي به وقوع مي پيوندد و تعداد جرائم از پيش تعيين شده بسيار اندک است. حتي اگر جرمهاي تصادفي از جرمهاي از پيش تعيين شده بيشتر نباشد کمتر نخواهد بود.
ثانيا هر گاه ما روش ارتکاب جرم را در بسياري از جرائم غيرجنسي مورد مطالعه قرار دهيم آن جرم در زمره جرائم غيرجنسي و اگر هدف و انگيزه جرم را مورد توجه قرار دهيم آن جرم را جز جرائم جنسي طبقه بندي خواهد شد. رابعاً گر چه تاثير وضع غيرعادي عسبي را در وقوع جرائم نمي توان انکار کرد ولي اين مطلب دليل آن نيست که انگيزه ها و عوامل جنسي نتوانند از راه مختل کردن اعصاب در وقوع جرائم غيرجنسي عرض اندام کنند.
خامساً اگر علل وقوع جرائم را از لحاظ عوامل محيطي مطالعه کنيم، فقر به عنوان عاملي مهم توجه ما را جلب مي کند. بنابراين اگر فقر به عنوان يک محروميت اجتماعي بعلت نداشتن وسيله براي رفع احتياجات مادي علت پيدايش جرم محسوب شود مي توان گفت که هر گاه اهميت نيازهاي جنسي پيش از احتياجات مادي نباشد حداقل در عرض آن قرار دارد. و هر گاه فقر به عنوان يک محروميت اجتماعي باعث پيدايش جرم شود محروميت جنسي نيز به تبع آن باعث پيدايش جرم مي شود.
سادساً جرائم جنسي هر گاه به فرض بعيد در وقوع ساير جرائم تاثير نداشته باشند لااقل در مطالعه آمار جرائم مي بينيم که اين جرم از لحاظ کميت در درجات اول اهميت قرار خواهد داشت و از نظر کيفيت نيز شايد بعد از قتل نفس هيچ جرمي از لحاظ ضرر اجتماعي و هتک حيثيت و شرف قابل قياس با اين نوع جرم نباشد.
سابعاً: احتياجات جنسي افراد بشر يکي از مهمترين معضلات و مسائل اجتماعي را به وجود مي آورد که هرگاه دولتها توجه کافي به آن نکنند يقيناً جرائم و جنايات ديگري را به طور غيرمستقيم بوجود خواهد آورد.
اما سوالي که مطرح است اين است آيا انحرافات جنسي درماني خواهد داشت يا خير. آيا تاکنون پيشنهادي در اين زمينه داده شده است و اگر چنين پيشنهادي وجود دارد و مسئولين امر راه را از چاه باز مي شناسند پس علت چيست که اين معزل بزرگ، همچنان عرض اندام مي کند. جواب اين سوالات و سوالاتي از اين قبيل در حيطه مقاله ما نيست. ولي به ذکر نظرات بول دوريو دانشمند و کارشناس امور جنسي آمريکا مي پردازيم. وي معتقد است که يگانه و بهترين راه مبارزه با جرائم جنسي فقط آموزش و پرورش و تعليم و تربيت است. وي مي افزايد اين تعليم تربيت در بدايت امر در مورد والدين اطفال اعمال شود تا آنها به رموز پرورش فرزندان خود آشنا شوند و در مرحله دوم اطفال بايد مورد آموزش و پرورش قرار بگيرند تا بتوانند بوسيله تعليم و تربيت بر عادات ناپسند خود فائق آيند. و در مرحله سوم بايد منحرفين جنسي مورد آموزش و پرورش قرار بگيرند تا ضمن تعليم و تربيت به آنها فرصت داده شود به معالجه خويش بپردازند و پس از تزکيه کامل اعمال و رفتار خود به عنوان افراد مفيدي به اجتماع ملحق شوند. انحرافات جنسي انواع گوناگون دارد ولي در اينجا با توجه به اهميت آنها به چند مورد اشاره مي کنيم.
?- فحشا: برآوردن خواهشهاي جنسي در برابر پول است. فحشاي مردان، زنان، کودکان و فحشاي قانوني که توسط حکومتهاي ملي و محلي در بعضي کشورها پذيرفته شده است. در اين آميزش جنسي تنها رابطه ميان، که دليل اصلي او براي ارزاني داشتن دسترسي جنسي به حامي اش است پولي است که به امر پرداخت مي شود.


 

انواع روسپي:
لازم به ذکر است که روسپيگري با فروپاشي اجتماعات کوچک محلي توسعه نواحي شهري بزرگ و غير شخصي و تجاري شدن روابط اجتماعي ارتباط مستقيم دارند. روسپيان اساسا از زمينه اجتماعي فقيرتر برمي خيزند اما تعدادي از زنان طبقه متوسط نيز در ميان آنها وجود دارند.
پل.ج. گلداستن انواع روسپيگري را بر حسب تعهد شغلي و زمينه شغلي طبقه بندي کرده است.
?- روسپيگري  موقتي : بسياري از زنان فقط به طور موقتي به روسپيگري اشتغال دارند و چند باري پيش از آنکه روسپيگري را براي مدتي طولاني يا براي هميشه ترک کنند به خودفروشي مي پردازند.
?- روسپيان اتفاقي – کساني هستند که غالباً در مقابل در اختيار گذاشتن خود پول قبول مي کنند اما به طور نامنظم و براي کمک به درآمدشان از ساير منابع!
?-فاحشه ها :  و دسته آخر که به طور منظم و مستمر به روسپيگري اشتغال دارند و منبع اصلي درآمدشان را روسپيگري تشکيل مي دهد. که عبارتند از زنان خياباني، زنان تلفني، زنان خانگي، زنان فاحشه خانه، 


 

 لازم به ذکر است که بيشتر زنان مورد مطالعه گلدستين به طور منظم به معامله پاياپاي جنسي اشتغال داشتند مانند: ارائه خدمات جنسي در عوض تلويزيون – پوشاک – وسايل الکتريکي – تعميرات ماشين.
?- آزار جنسي :در محل کار زنان بسيار معمول است. آزار جنسي در محل کار مي تواند به عنوان استفاده از اقتدار شغلي يا قدرت به منظور تحميل خواسته هاي جنسي تعريف شود. و ممکن است شکلهاي خشني به خود بگيرد، مانند هنگامي که به يک کارمند زن گفته مي شود که با يک برخورد جنسي رضايت دهد يا اخراج خواهد شد: اين موضوع در اکثر جوامع وجود دارد به گونه اي که از هر ده زن در انگلستان هفت زن در دوره زندگي شغلي خود به مدتي طولاني دچار آزار جنسي قرار گرفته است. البته آزار جنسي تا اندازه اي زيرکانه تر است براي مثال فهماندن به زن که پذيرفتن خواهشهاي جنسي پاداشهاي ديگري به همراه خواهد آورد. و يا عدم پذيرفتن اين خواهشها نوعي مجازات مانند جلوگيري از ترفيع يا اخراج را به دنبال خواهد داشت.
تصميم در مورد اينکه کجا و با چه کسي روابط جنسي داشته باشيم از اعمال کنترل بر زندگي خودمان است و آزار جنسي اين حق انتخاب را سلب مي کند.
?- ساديسم: در محاوره عمومي اصطلاح ساديسم به عنوان زجر و ظلم اطلاق ميگردد در جرم شناسي و روانشناسي، فردي که از راه آزار دادن شريک جنسي لذت برده و جنون آزار دارد ساديسم ناميده ميشود. آزار ممکن است بدني مانند گاز گرفتن، شلاق زدن، کتک زدن، زخمي نمودن و يا به صورت شفاهي مانند فحش دادن، تحقير کردن و غيره مي باشد.
?- مازوشيسم:  شخص وقتي آزار مي بيند لذت جنسي به او دست مي دهد. فعاليت هاي مازوشيستي ممکن است به صورت خيال آزار ديدن و يا به صورت اعمال زجرآور مختلف از قبيل فرو کردن سنجاق و يا سوزن به بدن، سوزاندن دست با آتش – زخمي کردن بدن و مشاهده خون و شفاهي مانند فحش و تحقير باشد. مازوشيسم در زنان بيشتر از مردان است.
?- فتيشيسم – بت پرستي جنسي – مبتلايان به انحراف جنسي بت پرستي به جاي آنکه با جنس مخالف خود عشق ورزند و با خود او تماس عادي و طبيعي حاصل کند يکي از اعضاي بدن مانند مو، گوش، دست و غيره و يا با شيئي که به معشوق تعلق دارد مانند لباس زير، کفش، دستمال، عطر و چيزهاي ديگر تهيج جنسي ميشود، انحراف فتيشيسم در مردان بيش از زنان است.

 

+ نوشته شده در  ساعت 16:39  توسط متیو  | 

همه چيز درمورد داشتن پستان هاي زيبا

همه چيز درمورد داشتن پستان هاي زيبا

 


 

?????.jpg


 

طبق آمار، بسياري از زنان دنيا از شکل و اندازه پستان هاي خود راضي نيستند. دليل اين امر تهاجم همه جانبه تصاوير رسانه اي است که با غالب کردن پستان هاي عمل شده به جاي پستان هاي طبيعي، تلاش مي کنند نشان دهند که پستان هاي طبيعي نبايد بزرگ، کوچک، آويزان، نامتقارن يا داراي هاله يا نوک بزرگ باشند.واقعيت خلاف اين است. پستان از اعضايي است که مي تواند هر شکل و هر جنسي داشته باشد.
در حقيقت دو پستان يک انسان، تقريبا هيچ وقت با يکديگر مشابه نيستند. در عين حال اندازه ها هم در افراد مختلف بسيار متفاوت است. بر اساس تحقيقات Journal For Sex Reserch (شماره ?? صص???-???) تقريبا ??% زنان سينه هاي با سايزهاي A يا B دارند (نسبتا کوچک).
متاسفانه در جامعه جهاني ( و در ايران بدتر )، نوجوانان تقريبا هيچ گاه با شکل واقعي پستان ها آشنا نمي شوند و در نتيجه مردها تصوري نادرست از آن دارند و بنا به آمار سالانه حدود ربع ميليون زن (فقط در آمريکا) سينه هاي خود را جراحي مي کنند تا “درست” شوند.
 


 

در چنين جامعه‌اي، الگوي زيبايي براي مردها آفروديت نيست بلکه هنرپيشگان هاليود است. مردها در چنين جامعه اي حق ندارند بدانند که سينه هاي بزرگ تقريبا در همه حرکات زنان (از سکس گرفته تا راه رفتن و خوابيدن) مشکل ساز است و به همين دليل نسبت عمل کوچک کردن سينه در زناني با سينه هاي بزرگ بيشتر از نسبت عمل بزرگ کردن سينه در زنان با پستان هاي کوچک است.


 

اصولاً پستانهاي زن را نمي توان جزئي از اندام جنسي او به شمار آورد. مهمترين نقش آنها در شيردهي است ولي از طرفي نمي توان نقش بسزاي پستانها در تحريکات جنسي و لذت شهواني را ناديده گرفت. فرايند ظهور و رشد سينه هاي زن در دوره بلوغ جنسي اش رخ مي دهد و اين رشد توسط هورمونهاي جنسي از جمله استروژن و پروژسترون کنترل مي شود.


 

????????.jpg


 

پستانها و زيباييشان


 

اصولاً پستانهاي زن را نمي توان جزئي از اندام جنسي او به شمار آورد. مهمترين نقش آنها در شيردهي است ولي از طرفي نمي توان نقش بسزاي پستانها در تحريکات جنسي و لذت شهواني را ناديده گرفت. فرايند ظهور و رشد سينه هاي زن در دوره بلوغ جنسي اش رخ مي دهد و اين رشد توسط هورمونهاي جنسي از جمله استروژن و پروژسترون کنترل مي شود.


 

ساختار پستانها
غدد پستاني بجز دوران بارداري و شيردهي در يک مرحله غير فعال به سر مي برند. ساختار اصلي آنها بافت چربي و همينطور بافت کشي متشکل از رشته هاي الاستيک مي باشد. هر پستان از ??-?? بخش به نام «لوب» تشکيل شده است که مانند گلبرگهاي گل مينا در کنار هم قرار دارند. هر لوب بنوبه خود از لوبولهاي کوچکتر و در نهايت هزاران لوبول ريز تشکيل يافته است که در آنها شير توليد مي شود. در بين اين اجزا شيارهايي به نام مجرا وجود دارد که به مرکز نوک پستان در ناحيه تيره پوست که «آراُلا» نام دارد منتهي مي شود. فضاي باقيمانده ميان مجراها و لوبولها را چربي پر مي کند.


 

هر کدام از اين غدد مولد در سطح رويي قفسه سينه و در بالاي ماهيچه پکتوراليس قرار دارند. زمان حاملگي حجم اجزاي خوشه مانند داخل لوبها افزايش يافته و طي دوره توليد شير، سلولها مواد تشکيل دهنده شير از جمله پروتئين و چربي توليد مي کنند. اين سلولها همچنين به هنگام شيردهي منقبض شده و باعث خروج آن از پستانها مي شوند.


 

داخل پستانها هيچ ماهيچه اي وجود ندارد، بلکه ماهيچه «پکتوراليس» درست زير آنها قرار گرفته و دنده ها را مي پوشاند. علاوه بر بافت چربي و فيبرهاي الاستيک مي توان به رگهاي خوني و همچنين رگهاي لنفاوي در سينه اشاره نمود. رگهاي لنفاوي در مسير خود به اجزاي لوبيا مانندي بنام غدد لنفاوي که معمولاً زير بغل، کشاله رانها و ديگر نواحي بدن يافت مي شوند، مي پيوندند.


 

شکل ويژه پستانها و جايگاه مخصوصشان از طريق رباطهاي خاصي که بافت پستانها را در بر گرفته و آنها را حفاظت مي کنند تعيين مي شود. اين رشته ها که به «رباطهاي کوپر» معروفند در دوره حاملگي و نيز کهولت شل و يا کشيده مي شوند و موجبات آويزان شدن آنها را فراهم مي آورند.


 

هورمونهاي جنسي در رشد و تکامل پستانها در دوره بلوغ و توليد شير از اهميت بسزايي برخوردارند. استروژن در رشد و نمو غدد و مجاري پستان نقش داشته و پروژسترون محرک اصلي تغيير و تکامل سلولهاي سازنده شير مي باشد.


 

از ديگر هورمونهاي موثر مي توان به پرولاکتين اشاره کرد که از قسمت پيشين غده هيپوفيز ترشح شده و عامل محرک توليد شير مي باشد. در پاسخ به محرک مکش نوزاد، اکسيتوسين (مترشح در هيپوفيز پسين) به نوبه خود موجب خروج شير از پستان مادر مي شود.


 

اصولاً تحريکات هورموني موجب رشد مجاري و بافت آلويولار و همچنين بافت چربي و در نتيجه افزايش حجم پستان مي شود. نوک پستانها و ناحيه اطراف آن نيز بزرگتر شده و به لمس و تحريکات خارجي حساس مي شوند. در دوران عادت ماهانه زنان، پستانها تحت تاثير هورمونهاي جنسي دچار تغييرات خاصي مي شوند که در هر شخص به گونه اي متفاوت بروز مي کند. از جمله اين تغييرات مي توان به افزايش حجم، ورم و نيز درد خفيفي در آنها اشاره نمود.


 

اين علامات معمولاً پس از چند روز اول پريود ناپديد مي شوند. در دوره بارداري سايز پستانها بنا بر تاثير هورمون پروژسترون بطور چشمگيري افزايش مي يابد. نوک پستانها و نواحي پيرامونشان نيز بزرگتر شده و داراي رنگ دانه هاي بيشتري مي شوند. اين مکانيزم چربي پستانها را جايگزين کرده و آنها را براي توليد شير در مرحله نهايي حاملگي آماده مي سازد. درست پس از زايمان، شير در پستانها ساخته مي شود. بعد از اتمام دوره شيردهي پستانها به حالت دوران شروع حاملگي بر مي گردند. در دوره پس از يائسگي نيز گرچه ممکن است شکل پستانها زياد تغيير نکند، اما قسمت عمده ساختار مخصوص توليد شير با چربي جايگزين مي شود. در هر صورت گفتني است پستانهاي زن تنها در دوره حاملگي او شکل قطعي و نهايي خود را مي گيرند.


 

با توجه به اين که هدف اصلي از وجود پستانها نقش مهم آنها در ساختن شير براي شيردهي مي باشد، اما اين دوران تنها دوره مختصري از زندگي زن را تشکيل مي دهد و با نقش زيبايي شناختي آنها در کيفيت زندگي اش به هيچ وجه قابل مقايسه نيست.


 

از آنجا که سينه هاي زن نشان اصلي مونث بودن اوست، رضايت او از فرمشان در هويت و ابراز وجود او از اهميت بسزايي برخوردار مي باشد. مراقبت و توجه لازمه به سينه ها بخشي از سلامتي و زيبايي يک زن است که در بهبود روحيه اش موثر مي باشد.


 

و اما با مُد روز چه مي توان کرد؟ زماني سينه هاي بزرگ و زماني سينه هاي کوچک مد مي شود. بنابراين زيبايي پستان لزوماً در اندازه آنها نيست. سينه ها مي توانند به شکل سيب و يا گلابي باشند. زيبايي سينه هاي يک زن در چگونگي بها دادن او به آنهاست. هر فرم سينه اي زيبايي منحصر به فرد خود را دارد و صد البته در نظر نظاره گر آن زيباست.


 

????????????????????????.jpg


 

چگونه به حفظ زيبايي و طراوت سينه ها بپردازيم؟
يک توازن مناسب هورموني لازمه داشتن پستانهايي زيبا، سفت و باطراوت مي باشد. اين بالانس هورموني که از هيپو تالاموس –منطقه عصبي واقع در مغز–کنترل مي شود، مطابق با وضعيت روحي زن تغيير مي يابد. و به همين خاطر داشتن روحيه اي شاد، خوش بين و متوازن زمينه سينه هايي سفت و زيباست.


 

در شرايط خاصي شايد بتوان فرم و اندازه سينه ها را با يک عمل جراحي تغيير داد، ولي با مراعات قوانين ساده و مختصر بهداشتي و عدم سهل انگاري حداقل مي توان از شل و آويزان شدن آنها جلوگيري نمود.


 

آيا قرار دادن پستانها در معرض آفتاب مضر است؟
بنظر مي رسد که نور خورشيد باعث سرطان سينه نمي شود؛ با اين وجود بهتر است به دليل پوست بسيار حساس و آسيب پذيرشان آنها را تا حد ممکن از تابش نور شديد آفتاب پوشاند. نور آفتاب تاثير مخربي روي بافت پيوندي و فيبرهاي الاستيک سينه ها داشته و موجب پيري زودرس آنها مي شود. بنابراين هميشه پيش از قرار گرفتن در معرض نور شديد آفتاب پستانها را با لوشن ضد آفتاب بپوشانيد.


 

آيا حجم سينه ها با ديگر تغيير و تحولات بدن فرق مي کند؟
با افزايش وزن، بافت چربي موجود در پستانها و در نتيجه حجمشان افزوده مي شود. در مقابل با کاهش وزن بافت پيوندي و الاستيک نامتغير باقي مانده و بافت چربي کاهش مي يابد. از آنجايي که تغيير وزن موجب نابودي رشته هاي الاستيک و شل شدن پوست مي شوند، بهتر است از تغييرات راديکالي وزن جلوگيري نمود.


 

يکي از پيامد هاي حاملگي افزايش حجم پستانهاست. اصولاً پس از خاتمه دوران شيردهي که پستانها به حالت اوليه خود باز مي گردند، کمي جمع و چروکيده مي شوند. مکمل هاي استروژن و پروژسترون، دارو، اختلالات هورموني، يائسگي و در نهايت کهولت نيز هر کدام به نحوي موجب تغييرات عديده در حجم پستانها مي شوند. با بالارفتن سن پوست نازکتر شده و هورمونها در بدن افزايش مي يابند که به نوبه خود باعث جمع شدن لوبولهاي پستان مي شود. اما نگران نباشيد يک روش طبيعي براي حفظ طراوت و شادابي پستانها وجود دارد آنهم : آميزش جنسي مداوم در طول زندگي


 

??????????????.jpg


 

سوتين، لازمه پستانهاي بزرگ!
وزن زياد سينه ها طي مدت طولاني موجب آويزان شدن آنها مي شود. استفاده از سوتين باعث حفظ الاستيسيتي يا حالت کشسان پوست مي شود. به هر حال بدون در نظر گرفتن سايز پستانها پوشيدن سوتين به هنگام ورزشهايي از قبيل دو و ديگر فعاليتهاي پرشي توصيه مي شود. زنان حامله و شيرده نيز مي بايستي از سينه بند استفاده کنند، اما هنگام شنا لزومي به داشتن آن نيست.


 

بنابر ساختار پستانتان و نه مد روز يک سوتين مناسب که هم از لحاظ سايز و هم جنس بکاررفته آن احساس راحتي نماييد، انتخاب کنيد.


 

چرا پستانها داراري فرمهاي متفاوت هستند؟
اگر رشد غدد پستاني هم سطح و همتراز دنده ها بود شکل آنها نيز پهن و کشيده مي شد. در صورت عمودي بودن اين زشد فرم آنها نيم کره اي مي شود. حالت مياني اين باعث مي شود تا فرمهاي گوناگوني پديد آيد.


 

چرا همه پستانهاي داراي سفتي و استحکام يکسان نيستند؟
زمينه يک سينه شخ و سفت بيشتر بودن بافت پيوندي نسبت به بافت چربي در آنهاست و برعکس در صورت غالب بودن بافت چربي سينه ها شل تر خواهند بود.


 

چرا معمولاً يکي از پستانها بزرگتر از ديگريست؟
نيمه راست بدن انسان با نيمه چپ آن گرچه در ظاهر مشابه و متناسب بنظر مي رسد ولي در واقع کاملاً متقارن نيست. اين پديده در مورد پستانها نيز صدق مي کند. وجود دو عضو جفت متقارن در بدن بسيار نادر است.??،?% سينه هاي زنان با هم متقارن نيستند؛ بدين معني که هر کدام داراي مقدار متفاوتي از چربي، بافت پيوندي، لوبها و ديگر اجزاي تشکيل دهنده آنها مي باشند. نوک پستانها نيز مي تواند داراي تفاوتهايي در سايز، رنگ و برجستگي يا فرورفتگي باشد. برخي ناهموار و برخي داراي چند تار مو هستند.


 

چرا پستانها در سايزهاي متفاوتي ديده مي شوند؟
فاکتورهاي تعيين کننده در چگونگي سايز پستانها بسيارند؛ مقدار بافت پيوندي، درصد چربي بدن، ارث و تعداد حاملگي ها در زندگي در اندازه آنها تاثير چشمگيري دارد.


 

نوک فرو رفته پستان… اين ديگر چيست؟!
اين نوع پستان بر خلاف حالت معمول آن که برجسته است، مانند ناف در قسمت داخلي بدن قرار دارد. اين اختلال مادرزادي است و در آينده فرد را به هنگام شيردهي دچار مشکل مي سازد. البته با يک عمل جراحي مختصر مي توان اشکال را برطرف نمود.


 

آيا امکان موزدايي در ناحيه نوک پستان وجود دارد؟
وجود چند تار مو روي نوک پستان به دليل وجود غدد در اين ناحيه کاملاً عادي است و مو زدايي در اين مورد بي خطر است. اما از آنجايي که پوست نوک پستان حساس است بهتر است براي جلوگيري از عفونت به جاي کندن مو از ريشه، روزانه آن را تراشيد.


 

مواظب طرز ايستادن، نشستن و راه رفتن خود باشيد!
هميشه حالت کمر و ستون مهره هاي خود را کنترل کنيد. راست نشسته و عميق نفس بکشيد. خميده نشستن مستمر در درازا موجب استهلاک ماهيچه هاي کمر و سينه و در نتيجه باعث آويزان شدن سينه ها مي شود. در يک آينه به حلت نيم رخ بايستيد. شانه ها را عقب داده و چانه را بالا بگيريد. چه تفاوتي حس مي کنيد؟


 

تمرينات صورت
سعي کنيد روزي بيست بار با انقباض ماهيچه هاي گردن ماهيچه پکتوراليس بزرگ (ماهيچه واقع در زير پستانها) را نرمش دهيد. تمرين ديگر تلفظ حرف «ايکس»، آنهم با باز کردن هر چه بيشتر دهان است. انجام اين تمرين روزي ??-?? با توصيه مي شود.


 

از گرما خودداري نماييد!
حرارت حاصل از تابش آفتاب و يا آبتني با آب داغ موجب منبسط شدن رگها و کند شدن جريان خون در رگهاي سينه مي شود؛ از طرفي قبلاً نيز اشاره شد که قرارگيري در معرض نور شديد آفتاب باعث پيري پيش از موعد پوست، زايل شدن رشته هاي الاستيک و در نتيجه چروکيده شدن آن مي شود.


 

از اين رو توصيه مي شود سينه هاي خود را از حرارت شديد بدور نگه داريد و سعي کنيد با آب خنک پستانها را مالش داده و با تحريک جريان خون در رگها، بافت آنها را تقويت کنيد. يک دوش دو دقيقه اي آب سرد براي سينه هاي کوچک و سه دقيقه اي براي سايز بزرگ توصيه مي شود. دوش آب سرد گردش خون در رگها را سرعت بخشيده و به دفع توکسين ها (مواد سمي) کمک مي کند.


 

توجه: در انجام اين تمرينات از يک دوش استفاده کنيد و سينه ها را با يک حرکت چرخشي مالش دهيد. در صورت عدم دشترسي به دوش مي توانيد با يک ليف ابري بزرگ آب سرد را کم کم روي سينه بريزيد و آن را بماليد.


 

شنا
شنا يکي از ورزشهاي مناسب براي سينه هاست؛ بخصوص شناي قورباغه، آنهم بدليل اين که ماهيچه هاي پشت و سينه را وادار به مقاومت در مقابل فشار آب مي کند. در واقع فشار آب خود نوعي ماساژ فوق العاده براي سينه ها حساب مي شود. براي تمرين بيشتر مي توانيد پاها را در کف استخر بگذاريد تا جايي که آب شانه هايتان را بپوشاند. دستها را بالا برده و آهسته در جلوي خود پايين آوريد. ?? بار اين عمل را تکرار کنيد.


 

استفاده از کرم ها و لوشنهاي مخصوص سينه
استفاده از کرمهاي مخصوص علي رغم تبليغات گاه اغراق آميزشان شايد معجزه اي در پستانها ايجاد نکنند اما مصرف آنها در حفظ حالت ارتجاعي آنها بي تاثير نيست. استفاده از عصاره هاي گياهي و يا بيولوژيکي روي سينه ها علاوه بر اينکه ما را به ماساژ سينه ها وادار مي سازند، نقش بسزايي در حفظ رشته هاي کشسان سينه دارد.


 

هنگام قرار گرفتن در نور آفتاب نيز سعي کنيد براي حفظ پوست از مضرات اشعه ماوراي بنفش از کرمهاي ضد آفتاب استفاده نماييد. پس از هر بار دوش گرفتن بدن خود را با لوشن هاي مخصوص نرم و مرطوب کنيد تا پوست رطوبت از دست داده خود را باز يابد.

+ نوشته شده در  ساعت 16:33  توسط متیو  | 

کم کردن ميل جنسي

کم کردن ميل جنسي

 


اگر مجرد هستيد:
علت اينکه از نيروي جنسي درون خود رنج ميبريد را نگفته ايد. خيلي ها آرزو ميکنند که نيروي بيشتري داشته باشند بهرحال حدس ميزنم امکان پاسخ دادن به غريزه جنسي را نداشته باشيد وبه شما فشار مياورد ولي سعي کنيد بين غريزه جنسي و اعتقادات خود يک تعادل منطقي برقرار کنيد و يکي را فداي ديگري نکنيد.. چون ممکن است از نظر روحي رواني به شما لطمه بزند. بهر حال شما اگر مجرد هستيد ميتونيد از توصيه ذکر شده استفاده کنيد , ميتونيد به روشهايي که در ذيل اين پاراگراف نوشته شده توجه کنيد..و در عين حال اگر خيلي زياد احساس قليان جنسي ميکنيد اشکالي ندارد اگر گاهي خود ارضايي کنيد...( البته به تعداد کم و به فواصل زياد)

اگر متاهل هستيد:
اين مسئله بسياري از آقايان است که احساس نياز جنسي شان بيشتر از همسرشان است.بعضي به خود ارضايي پناه ميبرند بعضي متاسفانه به محيط بيرون خانه پناه ميبرند و بعضي نيز سعي در سرکوب نيازشان ميکنند که به نظر نميرسد هيچ کدام صحيح باشد...بهتر است در چنين شرايطي با همسر صحبت شود که سکس يک روز در ميان را بسياري ازصاحب نظران توصيه کرده اند و در واقع ميتوان ادعا کرد که ارضا نياز جنسي مردان يکي از وظايف زناشويي زنان است که اگر صحيح انجام نشود ممکن است به کيان خانواده آسيب جدي وارد شود... اگر در اين مرحله همسر متقاعد نشود بايد زن و شوهر به اتفاق هم به مشاور مسائل جنسي مراجعه کنند

معمولا اقداماتي که انجام ميشود براي افزايش قواي جنسي هست ولي گاهي صحبتهايي از اين روشها براي کاهش ميل جنسي ميشود.اين روشهايي که ذکر ميشود ممکن است که رنگ و بوي مذهبي داشته باشد ولي ديده شده که مفيد بوده است
بعضي ازمطالب( نه همه مطالب) اين قسمت از يکي ازوبلاگهاي مذهبي اقتباس شده که در پايان مقاله به آن وبلاگ اشاره ميشود.


1-غذاهاي گرم مثل شکلات و...کمتر مصرف کنيد
2-حرارت زياد در رختخواب هم موثر است( منظور اينکه باعث افزايش ميل جنسي ميشود)
3-چيز هايي مثل الکل , سيگار , کافور, ورزش زياد, داروهاي اعصاب و غيره در کاهش نيروي جنسي موثر است. اما بهرحال سيگار و مصرف بيش از حد الکل نيز براي بدن ضرر دارد.
4-سعي كنيد به هنگام خواب شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد
5-از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب كنيد
6- از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده جدا" خودداري كنيد و به محض مواجه شدن با اين امور چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كنيددوستان انقدر اينترنت مطالب خوبي داردکه لزومي ندارد تصاوير منحرف را نگاه کنيد
7- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي جنسي وتحريك كننده و فكر كردن در اين امور جدا" پرهيز كنيد
8-از خوردن موادغذايي كه محرك است مانند : خرما، پياز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهاي پرچرب ، حتي المقدور اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا كنيد
9--قبل از خواب حتما" مثانه خود را تخليه نماييد
10-از نوشيدن افراط گونه آب و مايعات پرهيز كنيد ( به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن )
11-هيچ گاه بدن عريان خود را در آينه نگاه نكنيد
12- از دست ورزي اندام جنسي خود اجتناب كنيد و به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي دست ورزي نكنيد مخصوصا هنگامي که در رختخواب هستيد
13- هرگز به رونخوابيد
14-به منظور تخليه انرژي زايد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد
15- هيچ گاه بيكار نباشيد و براي اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زيادت عبادت کتاب و ...پر كنيد
16- هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نباشيد
17- هرگاه مورد هجوم افكار جنسي واقع شديد، در مكان خلوت و دور از نظر ديگران بسر نبريد بلكه در مجالس عمومي وارد شويد و در آنجا به سر بريد بهترين روش پيشنهادي در اين حالت اين است که به دوستانتان تلفن زده وبا انها مدتي صحبت کنيد
18- هفته اي يكي دو روز روزه مستحبي بگيريد و اگر توان آن را نداريد روزه اخلاقي بگيريد؛ يعني ، ميزان صرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش و تعداد دفعات غذا راكاهش دهيد و به حداقل خوراك اكتفا كنيد
19- با نامحرم رفتار متكبرانه داشته باشيد و از سخنان ملايمت آميز با آنها خودداري كرده واز نرمي و لينت در كلام با آنها اجتناب ورزيد
20- هيچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقي نمانيد، حتي براي آموزش و ...
21- قرآن زياد بخوانيد و درباره معاني آيات آن فكر كنيد
22-.تا قبل از اينکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نرويد (سعي کنيدزمانيکه ميخواهيد به رختخواب برويد با خواندن کتاب يا تماشاي تلويزيون افکارجنسي را از خوددور کنيد).به محض بيدار شدن رختخواب را ترک کنيد
23-.اگر قصد استحمام داريدو مورد حجوم افکار جنسي واقع هستيداز استحمام خودداري کنيد
24-بعضي داروها ميتوانند ميل جنسي را کم کنند: الکل- مواد محرک- مواد مخدر-آرام بخش ها- ضد افسردگي ها- ضدجنون ها- ضد تشنج ها- ضد پارکينسون ها
25-گفته شده که داروي cyproterone acetate ميتونه ميل جنسي را کم کنه: البته اين توضيح را هم بدم که:
اين داروي هورموني هست که معمولا براي کساني داده ميشه که تمايلات جنسي زيادي دارن و دچار انحراف جنسي شده اند.
قرص هاي 50 ميلي گرمي دارد که بهتر است براي شروع آن روزي دوبار شروع کنيم پس از 4 هفته در صورت لزوم .. و تا ايجاد آثار درماني روزانه تا 6 عدد هم ميتوان مصرف کرد.( البته براي پرموئي زنان هم استفاده ميگردد). اين دارو را نبايد در کساني که افسردگي شديد دارند يا بيماري حاد کبدي دارند و يا سرطان دارند و يا سابقه ترومبوز و آمبولي دارند مصرف شود. همينطور در درصدي از مصرف کنندگان ممکن است اين دارو عوارضي ايجاد کند که شامل اينها است: کاهش تعداد اسپرم ها و حجم مني, نابار وري, چروکيده شدن لوله هاي توليد کننده اسپرم مردانه , بزرگ شدن پستانهاي مردانه( گذرا)...

26- گشنيز: چند روز متوالي روزانه 30 گرم آب گشنيز خام تناول شود. يا اينگه گشنيز به آلت ماليده شود, يا اينکه روزانه و در غذاي روزانه از گشنيز استفاده شود
27-عدس: مقداري عدس پخته لااقل روزي يکبار با غذا ميل شود

+ نوشته شده در  ساعت 16:14  توسط متیو  | 

همه چيز در مورد جوش صورت (آكنه)

همه چيز در مورد جوش صورت (آكنه)

 آكنه چيست: آكنه يك نوع ضايعه التهابي پوست ميباشد شـيـوع ايـن بــيماري تا چه حد است: آكنه %90 جـوانـان 24-12 سال را گريبانگير خود ميكند. اما افـراد40-10 سـال را نـيـز مـمـكن اسـت شــامل گردد.
آكـنـه چـه تـاثـيـراتـي مـمـكن است بر روحيه فرد مـبـتـــلا بگذارد؟ افراد مبتلا به آكنه معمولا داراي خصوصيات زير ميباشند:
1- اعتماد بنفس پايين.
2-احساس عدم امنيت.
3-رفتارهاي خشونت آميز.
4- احساس شرمساري.
5- بسيار زود رنج.
6-مضطرب.
پيش از آنكه علل پيدايش آكنه را متذكر شويم نگاهي مي اندازيم به عواملي كه در ايجاد آكنه نقش ندارند:
1- رژيم غذايي: ثابت گرديده كه مصرف شكلات، چيپس، شكر، پيتزا، سيب زميني سرخ كرده؛ غذاهاي چرب و يا سرخ كرده و شيريني تاثيري بروي آكنه ندارند.
2- وراثت:به استثناي آكنه هاي بسيار شديد وراثت نقشي در ايجاد آكنه ندارد.
3- پوست چرب: تنها داشتن پوست چرب نميتواند ايجاد آكنه كند.
آكنه چگونه ايجاد ميگردد؟
پوست طبيعي داراي منافذ ريزي مي بـاشـد كه مـنـافذ ريشه مو-غده چربي و يا فوليكول ناميده ميـگـردد. ايـنها همان منافذي ميباشند كه موهااز آنـها خـارج ميـگردند. در انتهاي اين منافذ غددچـربـي قـرار دارنـد كـه بـا تـرشـح مـواد روغني وچرب(SEBUM) موجب نرم شدن، لطيف گشتن و مـرطوب شدن پوست شما ميگردند.سلولهاي سـطـحي پـوسـت نيز همانطور كه ميدانيد بطور مرتب درحال ريزش وجايگزيني توسط سلولهاي جـديـد مـيـباشند. در روي پوست انسان باكتري بــــي هـــــوازي و بـــــــي خــــطــــري بــــنـــــامPROPIONIBACTERUM ACNES بـطــور طــبيعي زنـدگي مـيكــند. حال ببينيم چگونه شرايط فوق
از حالت طبيعي خارج گشته و آكنه ايجاد ميگردد. در ايجاد آكنه 3 عامل سلولهاي مرده پوست، غدد چربي و باكتريهاي سطح پوست نقش كليدي خواهند داشت:

1- افزايش ترشح غدد چربي: در دوران بلوغ ترشح هورمون تستوسترون(TESTOSTRONE) يا همان هورمون مردانه افزايش مي يابد. تستوسترون هم در بدن مردان و هم در بدن زنان موجود ميباشد اما ميزان آن در بدن مردان 4 برابر زنان ميباشد. هنگامي كه ترشح تستوسترون افزايش مي يابد، تستوسترون توسط پوست بهدي هيدروتستوسترون مبدل گشته و سبب تحريك غدد چربي ميگردند. بنابراين حجم و ميزان ترشح غدد چربي افزايش مي يابد.
2- عدم ريزش طبيعي سلولهاي مرده سطح پوست: برخي اوقات ريزش سلولهاي مرده پوست از حال طبيعي خارج ميگردد. ريزش نامناسب سبب ميگردد كه سلولهاي مرده پوست به يكديگر چسبيده و بروي هم انباشته گردند.
3- افزايش سرعت تكثير سلولهاي پوست: برخي اوقات سرعت تكثير سلولهاي پوست از حالت طبيعي خارج گشته و با سرعت بيشتري تكثير مي يابند (5 برابر حالت طبيعي). همين امر سبب ميگردد تا سلولهاي پوستي بموقع ريزش نيابند.
4-هنگامي كه سلولهاي مرده پوست بموقع نميريزند و يا سرعت تكثيرشان افزايش مي يابد، سبب انسداد روزنه هاي فوليكول ميگردند. بنابراين ترشحات مترشحه از غدد چربي نميتوانند مانند قبل بسهولت از كانال فوليكول جريان يافته و به سطح پوست بريزند. از طرفي هنگامي كه ترشحات غدد چربي از ميزان طبيعي خود افزايش مي يابد دو عامل فوق دست بدست هم داده و سبب احتباس و تجمع مواد چرب(SEBUM) در پشت محل انسداد ميگردند. تجمع ترشحات چربي به همراه سلولهاي مرده پوست به زير روزنه هاي مسدود يك محيط ايده آل براي رشد و تكثير باكتريهاي بي هوازي پوست فراهم مي آورند. بنابراين جوش هاي موسوم به آكنه تجمع باكتريها، سلولهاي مرده پوست و چربي ميباشند. هرگاه محتويات جمع شده در اين كانالهاي مسدود به داخل پوست اطراف نفوذ كند يك واكنش التهابي روي ميدهد. تجزيه سبوم به اسيدهاي چرب و ترشح آنزيم توسط باكتريها نيزمسبب التهاب ميباشند. التهاب جوشها به علت هجوم گلبولهاي سفيد به سمت جوشها ميباشد كه براي از ميان بردن عامل متجاوز و از ميان بردن آنها صورت ميپذيرد.
نكته: همانطور كه هورمون تستوسترون ايجاد آكنه ميكند، استروژن يا همان هورمون زنانه در خشك كردن و كاهش ترشحات غدد چربي موثر بوده و ميتواند سبب درمان آكنه گردد.
در كدام نواحي بدن بيشتر آكنه ديده ميگردد؟
هر كجا كه مو وجود داشته باشد جوش هم ممكن است ايجاد گردد. اما در برخي نواحي بدن كه غدد چربي تراكم بيشتري داشته و ميزان ترشح چربي بيشتر ميباشد آكنه نيز بيشتر مشاهده ميگردد اين نواحي شامل: صورت، قفسه سينه، پشت، شانه ها و بخش فوقاني بازوها ميباشند.
نكته: يكي ديگر از عواملي كه ميتواند در ايجاد آكنه موثر باشد خود مو ميباشد. موهاي ضخيم و بزرگ مجراي عبور چربي را باز نگاه ميدارند اما موهاي ريز و ضعيف فاقد چنين خاصيتي ميباشند.

لكه ها و جاي زخم پس از بر طرف گشتن جوش
1- ماكول(MACULE): نـقـاط مـسـطــح و قرمزرنـگ موقتي ميباشند كه در واقع باقيمانده زخم جـــوش هستند.معمولا 3-2 هفته اثرشان روي پوست باقي ميماند اما ممكن است اين مدت 6 ماه بطول انجامد.
2- تجمع رنگدانه ها (PIGMENTATION):تجمع رنگدانه ها در جوشگاه (مكاني كه جوش التيام يافته) ميباشد كه ممكن است تا 2 سال اثرش باقي بماند. براي درمان آن ميتوانيد از كرمهاي لايه بردار و ساينده استفاده كنيد. ازكرمهاي حاوي هيدروكينون(HYDROQUINONE) %2 نيز ميتوانيد استفاده كنيد.
3- جوشگاه و يا اسكار(SCARS): جاي جوش به علت آسيب به بافت پوست در طي پروسه ترميم ايجاد ميگردند. اسكارها به دو صورت ايجاد ميگردند:

* افزايش توليد نسج: در اين حالت سلولهاي پوست كلاژن بيشتري توليد ميكنند كه بصورت برجستگيهاي سفت و نامنظم نمودار ميگردند. به اين حالت اصطلاحا كلوئيد(KELOID) ميگويند.

* از دست رفتن نسوج: در اين حالت در جاي جوش فرورفتگي و حفره هاي كم عمقي ايجاد ميگردد.
نكته: براي پيشگيري از بوجود آمدن اسكار ها از فشار دادن، تركاندن، دستكاري و كندن جوشها جدا خودداري كنيد.روشهاي درمان لكه ها و اسكار ناشي از جوش
1- ليزر: اين عمل با سوزاندن لايه فوقاني پوست توسط ليزر انجام ميگيرد.
2- تزريق كلاژن(COLLAGEN INJECTION):با تـــزريق كــلاژن درست زير اسكار فرورفتگي هاي ناشي از آكنه را پر ميكنند.
3- لايه برداري شيميايي(CHEMICAL PEELING):توسط لايه بردارهاي شيميايي لايه فوقاني پوست را پيلينگ ميكنند.
4- سايش پوست(DERMABRATION):در اين روش لايه فوقاني پوست توسط ساينده هاي مكانيكي برداشته ميگردد.
5- ريز سايش پوست(MICRODERMABRATION): در اين روش پوست توسط كريستالهاي بسيار ريزي كه عمدتا از سديم بيكربنات و آلومينيوم بي كربنات تشكيل يافته اند لايه برداري ميگردد. همچنين اين عمل سبب تحريك توليد كلاژن و الاستين در پوست ميگردد.
6- شوينده هاي لايه بردار(EXFOLIATING CLEANSER): اين شوينده ها حاوي ذرات بسيار ريز ساينده ميباشند كه با ماساژ دادن آنها بروي پوست، پوست لطيف تر و هموار تر ميگردد.

درمان دارويي آكنه
1- BENZOYL PEROXIDE: بنزوئيل پروكسايد يكي از پر مصرف ترين داروهايي است كه براي درمان آكنه استفاده ميگردد. كه در انواع %2.5 -%5 -%10 در دسترس ميباشد. بنزوئيل پروكسايد داراي خاصيت آنتي باكتريال بوده و همچنين التهاب را كاهش داده و توليد چربي را نيز سركوب ميكند. البته برخي از افراد به اين دارو آلرژي داشته كه نبايد از آن استفاده كنند.
2-SALICYLIC ACID: اسيد ساليسيليك خاصيت لايه برداري داشته و مصرف آن سبب باز شدن منافذ مسدود پوست، نرم شدن پوست و ريزش سلولهاي مرده پوست ميگردد. بهتر است اين دارو را همراه با بنزوئيل پروكسايد مورد استفاده قرار دهيد.
3-SULFUR: سولفور عملكردي مشابه با بنزوئيل پروكسايد دارد. اين دارو نيز بايد همراه با ديگر داروهاي ويژه درمان آكنه مورد استفاده قرار گيرد.
4-GLYCOLIC ACID: اسيد گليكوليك سبب پاكسازي سلولهاي مرده پوست و همچنين تحريك پوست براي توليد سلولهاي جديد ميگردد.
5-RETINOIDS: رتينوئيدها كرمهاي موضعي ميباشند كه ساختماني شبيه به ويتامين A دارند. سبب باز شدن منافذ مسدود پوست و كاهش التهاب ميگردند. همچنين اين مواد ريزش سلولهاي مرده پوست را نرمال ميسازند. عوارض جانبي اين نوع كرمها شامل: تحريك پذيري پوست، خشكي پوست و افزايش حساسيت نسبت به نور ميگردد بنابراين ميبايد رتينوئيدها را همراه با كرمهاي ضد آفتاب مصرف كرد. رتينوئيدهاي موجود در بازار شامل:RETIN-A(TRETINOIN),DIFFERIN (ADPALENE),TAZOROTENE,AVITA ميباشند.
6-ANTIBIOTICS: آنتي بيوتيكها به دودسته خوراكي و موضعي موجود ميباشند.

* آنتي بيوتيكهاي خوراكي: شامل TETRACYCLINE-ERYTHROMYCIN-CLINDAMYCIN-MINOCYLINE ميباشند. مصرف آنتي بيوتيكهاي خوراكي روشي ايده آل براي درمان آكنه نميباشند چرا كه آنتي بيوتيكهاي خوراكي به سختي به پوست نفوذ ميكنند. عوارض جانبي آنها شامل: حالت تهوع، سوزش سر سينه، آسيب به كليه ها و كبد ميباشد.

* آنتي بيوتيكهاي موضعي: شامل CLINDAMYCIN GEL-BENZACLIN-ERYTHROMYCIN GEL-AZELIC ACID-BENZAMYCIN-SODIUM SULFACETAMIDE ميباشند كه بصورت ژل، لوسيون و محلول موجودند. آنتي بيوتيكهاي موضعي نسبت به آنتي بيوتيكهاي خوراكي برتري دارند زيرا عوارض جانبي اندكي داشته و مستقيما نيز روي پوست اعمال ميگردند. عوارض آنها: خشكي پوست و تحريك پذيري پوست ميباشد.

7-ACUTANE=ISOTRETINOIN: آكوتان در واقع ويتامين A سنتتيك ميباشد. مصرف آن كاهش توليد چربي و ريزش سلولهاي مرده را در پي دارد. آكوتان براي درمان آكنه هاي شديد (كيست) و مزمن تجويز ميگردند. عوارض آن شامل: خشكي زياد پوست، خونريزي بيني، درد عضلاني، كاهش ديد در شب، خارش، خشكي دهان و حساسيت به نور ميباشد. زنان باردار بهيچ عنوان نبايد از اين دارو مصرف كنند.
8-HORMONES: برخي قرصهاي ضد بارداري كه حاوي هورمون استروژن ميباشند براي درمان آكنه خانمها تجويز ميگردد.
9-CLEANSERS: شستشو دهند هاي ملايم و آنتي باكتريال ميباشند.
10-SOAPS: صابونهاي بسياري براي درمان آكنه در بازار در دسترس قرار دارد كه اغلب آنها داراي خاصيت آنتي باكتريال ميباشند. يكي از اين صابونها ACTIVEX نام دارد.

توجه: پيش از مصرف هر يك داروهاي فوق حتما با پزشك خود مشورت نماييد.

چند روش درمان خانگي
1- از يخ براي كاهش التهاب و تورم جوشها استفاده كنيد.
2- چاي بنوشيد و سير مصرف كنيد.
3- خمير نشاسته يك لايه بردار ملايم ميباشد. خمير نشاسته را ميتوانيد با مخلوط نشاسته و آب بدست آوريد.
4- شما ميتوانيد براي خشك كردن جوش ها از خمير دندان (غير ژلي) استفاده كنيد. براي اينكاراندكي از خمير دندان را بروي جوشها قرار دهيد.
5- براي كاهش تورم و التهاب جوشها اندكي كرم هيدروكورتيزون بروي جوشها بماليد.

راهكارهاي پيشگيري از جوش
1- صورت خود را روزي 2 تا 3 مرتبه با آب و صابون آنتي باكتريال بشوييد.
2- از مالش شديد پوست خودداري كنيد.
3- از فشار دادن، كندن، تركاندن و دستكاري جوش ها خودداري كنيد.
4- هيچگاه از تيغهاي كند براي اصلاح صورت استفاده نكنيد.
5- پيش از تراشيدن موهاي صورت، صورت خود را كاملا با آب و صابون بشوييد. پس از اصلاح نيز همين كار را تكرار كرده سپس از محصولات افتر شيوAFTERSHAVE حاوي تركيبات قابض استفاده كنيد.
6- از پوست خود در برابر تابش خورشيد محافظت كنيد.
7- هنگام استفاده از لوازم آرايشي دقت كرده و نگذاريد اينگونه مواد روي صورتتان براي مدت طولاني باقي بمانند.
8- از مرطوب كننده هاي روغني استفاده نكنيد.
9- ورزش كنيد. ورزش در كاهش اثرات منفي استرس بسيار سودمند ميباشد. اما پيش از اقدام به فعاليت بدني صورت خود را كاملا با آب و صابون بشوييد (بخصوص اگر آرايش داريد). پس از فعاليت بدني نيز حمام گرفته و يا حداقل صورت خود را مجددا با آب و صابون بشوييد.
10- رژيم غذايي را برگزينيد كه استرس به بدن شما وارد نسازد. مصرف الكل ، كافئين ، نيكوتين و شكر را به حداقل رسانده و در عوض حبوبات، غلات، سبزيجات و ميوه بيشتري مصرف كنيد.
11- مصرف مواد غذايي حاوي مقادير زياد روي نيز در كاهش التهاب موثر ميباشند. روي در مرغ، گوشت قرمز و حبوبات به وفور يافت ميگردد.
12- از تكنيكهاي كاهش استرس مانند مديتيشن، يوگا و تنفس عميق بهره گيريد.
نكته آخر: آنكه هيچگاه تسليم نگرديد و تا زماني كه جوشهاي شما كاملا برطرف نگرديده از پاي ننشينيد. هرگاه يك روش درماني موثر واقع نگشت به روشي ديگر روي آوريد. اين نكته را نيز بخاطر داشته باشيد هر دارويي را كه براي درمان آكنه مورد استفاده قرار ميدهيد حداقل 3 ماه بايد صبر كنيد تا اثرات آن خود را آشكار سازد انتظار معجزه يك شبه نداشته باشيد.


+ نوشته شده در  ساعت 16:8  توسط متیو  | 

سرد مزاجي در خانمها (Orgasm Dysfunction):

سرد مزاجي در خانمها (Orgasm Dysfunction):


 

thumbnail.jpg


 

ناتواني خانمها در رسيدن به ارگاسمORGASM (اوج لذت جنسي) ORGASMIC DYSFUNCTION ناميده مي شود که ممکن است به صورت تأخير يا فقدان مستمر ارگاسم باشد.البته ارگاسم هميشه در زن و مرد يکسان نيست.


 

سردي مزاج به  زناني اطلاق ميشود که تمايل و هوس جنسي کم داشته و يا اصلا نداشته و از آن بهرمند نمي گردند . حدود ??% از اين زنان دچار مشکل در سيستم هورموني و يا پاتولوژي اعضاء جنسي مي باشند. و مشکل در  ??% ديگر اين زنان به مسائل عاطفي مربوط مي شود.


 

بايد توجه داشت مدت زمـانـي کافي كه زن براي عكس العمل جنسي لازم دارد خيلي طولاني تر است تا مرد، زيرا هم زمان بيشتري لازم است تا تحريك شود و هم زمان بيشتري طول خواهد کشيد تا به اوج لذت جنسي برسد.
اگر مرد روابط جـنـسـي را فقط وسيله اي براي ارضاي اميال بيولوژيكي خود تصور كرده ، قبل از نزديكي براي تحريك هـمـسـر خـود كوشش نكند يا نتواند براي مدتي نعوظ خود را نگاه دارد و زود به اوج لذت جنسي برسد، زن ممكن است كاملا تحريك نشده و قبل از اتمام عمل نزديكي به اوج لذت جنسي نرسيده باشد . در چنين صورتي عمل مقاربت مي تواند براي زن دردناک باشد و تجربه بد از رابطه جنسي در ذهن او باقي بماند.


 

كامروا نشدن از همبستري :


 

اکثر مردان متاهل ، باور ندارند كه از آيين همبستري اطلاعات ناقصي دارند.
بر اساس اظهارات بانوان معلوم شده كه سبب سرد مزاجي نيمي از آنان همين عامل كامروا نشدن از همبستري است .
آنها به موجب نا آشنايي همسرانشان با اصول زن داري و برقراري روابط جنسي ، چـه بسا هيچ مفهومي از اين روابط در ذهن نداشته باشند، بلكه آن را عملي حيواني ، غير بهداشتي و مشمئز كننده بدانند كه جز اتلاف وقت ثمري ندارد.
خيلي از مواقع اشـكال اصلي به طرف مقابل آنها يعني به مرد مربوط مي شود كه بايد وظايف خود را درست اجرا کند


 

گاهي اوقات مرد با آنكه با شيوه هاي روابط جنسي آشناست بر اثر فشار شهوت يا خودخواهي ، همسر خـود را در كـامـروا شـدن يـاري نـمـي كـند و پيش از ارضاي او دست از عمل زناشويي مي كشد.
سردي جنسي خصيصه اي نيست كه با انسان زاييده شود و تا دم مرگ باقي و برقرار بماند.
فردي كـه احساسات جنسي ندارد ممكن است فقط به اين علت باشد كه تاكنون با نوع تحريكي كه در او عكس العمل به وجود مي آورد، مواجه نشده است .


 

اگـر قدرت جنسي مرد ناکافي يا ميل جنسي او كم باشد، اگر انزال زود يا بسرعت واقع شود و مـرد خـود را عـقب بكشد، آن وقت است كه در زن تنفر و اكراهي در مقابل روابط جنسي به وجود مي آيد. يعني يا تحريك نشده و يا محروميتهاي متوالي بتدريج سبب از بين رفتن احساس لذت و از بـيـن رفـتـن ميل جنسي او مي شود. در هرحال اگر به طور متوالي او را محروم نگاه دارند پس از مدتي به هيچ وجه لذت نخواهد برد  .
شايد همسر مردي بسيار مهربان و زن و فرزند دوست و صميمي و صـبـور باشد. ولي از نظر عمل زناشويي هيچ توجهي به رضايت زن نداشته باشد و لذت جنسي همسر را ناديده بگيرد.


 

thumbnail?.jpg


 

علل‌ رواني‌ و عاطفي‌ که مي توانند در سردمزاجي نقش داشته باشند:


 

ترس‌ از حاملگي‌
ترس‌ از آسيب‌ رسيدن‌ به‌ جنين‌ در صورت  حامله بودن
دردناک بودن رابطه جنسي به دليل فقدان‌ برانگيختگي‌ جنسي‌ و لغزندگي‌ مجراي‌ تناسلي‌ در اثر كمي‌ ترشحات‌. اين‌ حالت‌ در اثر عوامل‌ مختلف‌ مثل‌ تحريك‌ جنسي‌ ناكافي‌، بيزاري‌ از مرد، خستگي‌، يا اضطراب‌ ايجاد مي‌شود.
نداشتن‌ تجربه‌ يا اطلاعات‌ جنسي‌
سابقه‌ آسيب‌ جسمي‌ يا ضربه‌ روحي‌ ناشي‌ از روابط‌ جنسي‌
نداشتن‌ موقتي‌ اشتياق‌ به‌ رابطه‌ جنسي‌


 

تظاهرات کلينيکي:
اختلال اوليه:که در آن هيچ گاه ارگاسم انجام نشده است(ANORGASM)
اختلال ثانويه:در شرايط خاصي ارگاسم انجام مي شود.(وضعيتي)
نوع اکتسابي:تجربه اوليه حداقل براي يکبار وجود دارد.
عوامل ايجاد آن:
عوامل شخصيتي، عوامل وابسته به فيزيولوژي، عوامل فرهنگي، جامعه شناسي و روانشناسي در ارگاسم خانمها تأثير دارند.
عوامل رواني مثل ترس از حاملگي، افسردگي پس از زايمان، طرد شدن از جانب شريک جنسي، ضربه روحي تازه، ترس از آسيب هاي واژن، احساس خصومت نسبت به مردها، احساس گناه، از دست دادن کنترل يا رفتار پرخاشگرانه، انتظارات فرهنگي و محدوديت هاي مربوط به جامعه در اختلالات ارگاسم زنان مؤثرند.
مشخص شده است که مصرف داروهاي ضدافسردگيTCA(مثل ايمي پرامين)،MAOI و ANTIPSYCHOTICS (مثل بعضي از فنوتيازين ها)، ضد اضطرابها(مثل بعضي از بنزوديازپين ها) و داروهاي ضد فشارخون(مثل متيل دوپا) باعث عدم انجام ارگاسم در زنان مي شوند.
آسيب ديسک بين مهره هاي کمري و ستون فقرات نيز روي ارگاسم زنان تأثير دارند.


 

تفکر اشتباه:


 

بعضي از زنان فکر مي کنند كه زن بايد هميشه خود دار باشد ، و هـيـچ گـاه خود در مسائل زناشويي اقدام به كاري نكند.و هرگاه که همسرش به طرف او آمد رابطه را جنسي را انجام دهد و در هنگام رابطه نيز منفعل باشد و نظاره گر .


 

بـرخـي از زنان از ترس آنكه از طرف شوهر به شهوتراني متهم شوند از اظهار علاقه به روابط جنسي امتناع مي ورزند و ترجيح مي دهند براي هميشه هم خود و هم طرف خويش را از اين لذت محروم سـازنـد.


 

زنان بايد باور کنند که آنها نيز حق لذت بردن از يک رابطه جنسي سالم با همسر خود را دارند.و بايد در اين فرآيند مشارکت داشته باشند. و حتي در هنگامي که احساس نياز مي کنند خود شروع کننده باشند .


 

در روابـط جـنـسي ، زن نبايد به هيچ وجه نقش مفعول [عنصر خونسرد و بي ميل ] رابازي كند.
هـمـان طـوري كه فعاليت مرد در تحريك زن سبب مي شود كه عكس العمل تحريكي خودش هم افـزوده گـردد بـه هـمـان طريق علاقه و فعاليت زن هم سبب مي شود كه علاقه و ميل شهواني خودش زيادتر شده ، براي انجام روابط زناشويي آماده گردد.


 

البته نبايد از زن انتظار داشت كه پيوسته در ابراز علاقه جنسي آغازگر باشد.
اين كه زن بايد به آميزش با شوهر علاقه مند باشد بدين معني است كه او پـس از رويكرد مرد به وي از تحريك شدن خويش نهراسد و خود را به رغبت در اختيار وي قرار دهد.


 

كمرويي و حيا


 

كـمـرويـي و حـيـا عـامـل ديگر بي توجهي بانوان به مسائل جنسي است .
اين عامل در آغاز ممكن اسـت پـديـده اي طـبيعي و زودگذر باشد ولي هرگاه همراه با عواملي ديگر، در اخلاق زن باقي بماند، براي وي نوعي منش ثانوي ايجاد مي كند كه او را از همبستري با وجود ميل باطني گريزان مي سازد.
در اين حال ، ممكن است او از اخلاق خود رنج ببرد ولي نه به علت آن آگاه است و نـه شـيوه درمانش را مي داند.
تا آنجا كه رفته رفته زندگي سرد و نا شاد را بر دلبري و دلگرمي تـرجيح مي دهد و در اين راه چندان پيش مي رود كه گاهي مي پندارد نمي تواند رفتاري غيراز اين داشته باشد.
اگـر دخـتـري بـا ايـن فكر و عقيده پرورش يابد كه ارتباط جنسي ، عملي حيواني و باعث پستي مـنـزلـت انـسان و رفتاري غير اخلاقي است و يا به طور دايم به خاطر بيان احساسات و عواطفش مـلامت ونكوهش شود اين خيال باطل در ذهن او نقش مي بندد كه مسائل جنسي اصولا مبتذل و پوچ است .
مسلما اين تخيلات پس از ازدواج نيز بسهولت از بين نخواهد رفت .


 

تجربه بد در گذشته:


 

گروهي از زنان در گذشته تجربه بسيار بدي از ايجاد رابطه داشته اند که مي تواند اين مسئله به دست درازي لاس زدن خشونت تجاوز و يا رفتاري از طرف يک فرد باشد که با رضايت ايشان نبوده است اين مسئله نيز مي تواند در زندگي زناشويي فرد در آينده با عث سرد مزاجي زن شود.


 

untitled??.bmp


 

نامناسب بودن  شرايط و تاثير عوامل محيطي :


 

معمولا در برقراري روابط زناشويي ، مردان در پيگيري خواسته خود بيشتر پافشاري دارند تا زنان .
بعلاوه وجود حيا در بانوان هميشه مانع از آن است كه آغازگر اين تمنا باشند.
آنها بمراتب بيشتر از مـردان بـه فراهم بودن موقعيت و زمينه ها مي انديشند و ترس از  اموري دارند كه مردان بندرت بدانها فكرمي كنند.
اگـر زماني در زن تمايلي به برقراري رابطه زناشويي وجود داشته باشد، و زمينه ها  فراهم نباشد، اين ميل دوام نمي يابد.
گـاهـي هـم ايـن بـي ميلي به سبب فراهم نبودن زمينه ها نيست بلكه به خاطر در نظر گرفتن عـواقب بعدي است .
براي مثال هرگاه دسترسي به آب براي انجام نظافت و طهارت ممكن نباشد پيش ازمرد، زن است كه از انجام آميزش خودداري مي كند و بدان اشتياقي نشان نمي دهد.
گـاهـي وجـود صـاحـبخانه يا ميهمان و افراد ديگر مشكلاتي فراهم مي آورد كه براي مرد ناديده انـگـاشـتـن آنـهـا امـري طـبـيـعـي است در حالي كه تصور وجود آنان ، براي بانوان ملال انگيز و دلسردكننده است .
مـوقـعـيـتهايي چون سفر، ايام بيماري ، ضعف جسمي ، خستگي و عواملي از اين قبيل براي بانوان جدا حايز اهميت است ، در حالي كه براي مردان چنين نيست .


 

تاثير دلهره و اضطراب بر ميل جنسي :
وجـود دلـهـره (به هر دليل كه باشد) ميل جنسي را در زنان بشدت كاهش مي دهد و چه بسا اين عـامـل درمـردان مانعي براي كاهش ميل جنسي نباشد.
در نظر آوريد كه در خانه اي حمام يا آب گـرم وجـودنداشته و انجام نظافت و طهارت به خبر كردن صاحبخانه نيازمند باشد. در اين حال تـمـايـل بـه برقراري آميزش چندان وجود ندارد.
بعكس هرگاه در اتاق استراحت ، حمام كوچكي وجـود داشـته باشد كه بتوان نظافت كرد، طبيعتا اشتياق به آميزش (حتي اگر ميل قبلي نباشد) ممكن است به وجود آيد.


 

همچنين ترس از بارداري و محيط نامناسب و .. براي زن نا امني و دلهره به همراه مي آورد .


 

نقش تغذيه در رابطه جنسي :
تغذيه ناكافي از عواملي است كه در تحليل بردن قواي جنسي نقشي بسيار مؤثردارد.
گاهي انسان به چيزي بي ميل نيست ولي براي رو كردن بدان و بهره مند شدن از آن در خود تواني نمي بيند.
اين در حالي است كه اشتياق به همبستري بدون تغذيه صحيح ( كافي ) ميسر نـيست .
اگر تغذيه زن مناسب نباشد انتظار كشش جنسي بيهوده است .


 

آيا تا کنون با همسر خود در رابطه با ارضاء نشدن خود صحبت کرده ايد؟


 

ازدواج ارتـبـاط بسيار پيچيده اي است كه براي نيل به نتيجه مطلوب آن بايدهماهنگي و تطابق در تـمـام شـؤون آن حكمفرما باشد، بخصوص در هم آغوشي .
زنان مي توانند  با توجه به توانايي درک همسرش  او را در رابطه با کاملا ارضاء نشدن خود آگاه سازند .


 

افزايش زمان معاشقه ابراز احساسات بصورت کلامي در حين رابطه آگاه ساختن همسر در حين نزديکي از مرحله لذت خود و تعيين زمان دخول مي تواند بسيار کمک کننده باشد .


 

نشانه هاي ارضاء شدن در زنان:


 

كـيـفـيـت ارضـاي غـريـزه جنسي در زنان تقريبا متفاوت است ، ولي به طور كلي دو امر گوياي ارضاي جنسي آنان است :


 

?. به طور طبيعي همان كيفيتي كه در حال انزال ، به مرد دست مي دهد بايد براي زن نيز پيش آيد و عـلامـت آن ((احـسـاس مـوجهاي پياپي در سراسر بدن و ضربان و تپش بي اختيار يا انقباض در ناحيه تناسلي )) است . اما نبايد فراموش كرد كه اوج گيري و تحريك و نيز طغيان و ارضا در زن بـه كـندي صورت مي گيرد و خيلي براحتي فرومي نشيند و پس از عمل نيز به سكوت و سكون بيشتري نيازمنداست .
?. تمايل به روابط مجدد همين كه زني به ارتباط زناشويي رغبت نشان دهد گواه آن است كه مفهوم لذت زناشويي را لااقل تا حدودي دريافته است ، چنانكه بي ميلي چه بسا به سبب آن است كه لذت آن را درك نكرده است .


 

چگونه رابطه جنسي را آغاز کنيم و چگونه ادامه دهيم؟


 

لذت نبردن از همبستري از عواملي است كه زنان را نسبت به برقراري روابـط جنسي دلسرد و چه بسا بيزار مي سازد و بر مرد است كه پس از آشنايي خود به وظيفه ، او را همراه خويش سازد و نمونه طعمي را كه خود مي چشد به وي بچشاند.
پـيـوسـتـه بـايـد به ياد داشت كه فراهم نبودن زمينه و موقعيت ، از مهمترين عـواملي است كه روابط زناشويي را به سردي مي كشاند و آن قدر كه بر طرف كردن اين عوامل در بـهـبود روابط زن و مرد تاءثير دارد عوامل ديگر مؤثر نيست و تهديد يا نصيحت نيز كارساز نخواهد بـود.
مـطـمئن باشيدكه با فراهم بودن زمينه و نبود عوامل بازدارنده ، هيچ مشكلي فرا روي شما خودنمايي نخواهد كرد.
چگونه بايد زن را براي برقراري معاشرت آماده ساخت ؟


 

بيشتر زنان به سبب سرشت خود دير تحريك مي شوند و نيز دير به اوج لذت جنسي مي رسند.بنابراين آميزشهاي منقطع (با انزال سريع از سوي مرد) براي اغلب آنان رنج آور ودلسرد كننده است .
مرد بايد انجام مقدمات آميزش را تا آنجا ادامه دهد كه زن به اوج تحريك جنسي برسد و به همبستري تمايل يابد.
بعلاوه طولاني كردن معاشقه پس از مقاربت ، در صـورتـي كـه بـراي سيراب كردن زن و رضايت جنسي اوباشد، نه تنها اشكال ندارد بلكه ضروري اسـت .
مـقـاربت عجولانه و با انزال سريع امري نكوهيده است .


 

تمايل روحي در زن وجود دارد اما تا تحريك بدني صورت نپذيرد در عمل رغبتي از خود نشان نمي دهد و وظيفه شوهر است كه وي را در اين حال كمك كند و ميل جنسي را در نهادش بيدار سازد.
در حـقـيـقت نشان ندادن تمايل نه بدان سبب است كه زن اشتياقي به روابط همسري ندارد بلكه به اقتضاي طبيعت خويش (عفت ) كه وديعه الهي است ، علاقه خود را بدين عمل اظهار نمي دارد.
مرحله آميزش مانند كوهي است كه مرد چون داراي قدرت بيشتري است زود به قـلـه كـوه مـي رسد.(يعني مرد زودتر آماده آميزش مي شود.) در حالي كه زن هنوز به اواسط كوه نـرسيده است (زيرا زن ديرتر آماده مي شود).
همچنين در پايين آمدن ، مرد يكدفعه پايين مي آيد و زن پله پله ، و اين وظيفه مرد است كه دست همسر خود را بگيرد تا با هم بالا و پايين روند و از غريزه جنسي يكديگربرخوردار شوند .
يك كارشناس امور جنسي مي نويسد: بـر خـلاف مـردها كه نقاط قابل تحريك جنسي آنها در قسمتهاي بخصوص ، محدود مي باشد، در زنهااين نقاط منتشر و وسيع است .
در تحت شرايط روحي مخصوص ، لمس هر ناحيه از بدن ممكن اسـت بـه وجـد آورنـده تـحريك جنسي شود …
تحريك اين نواحي سبب ظهور و بروز ميل جنسي شـديـدي خـواهـد شـد.
در اوايل ازدواج زنها معمولا نسبت به تحريك عمومي بدن بيشتر حساس هـسـتـنـد تـا به تحريك مستقيم دستگاه تناسلي ، ولي پس از اينكه خجلت و كمرويي طبيعي زن بـتدريج زايل گرديدآن وقت است كه تحريك مستقيم براي او لذتبخش تر خواهد بود…
ولي بايد دقـت كـرد كه اين گونه تماسها خيلي به آرامي و با مهارت انجام گيرد.
اينكه بسياري از مردان در انـجـام اعـمـال زنـاشويي ازهمسر خود اظهار نارضايتي مي كنند گاهي بدين علت است كه آنها مـعمولا برقراري روابط زناشويي رابه تندي آغاز مي نمايند.
در حالي كه به طور معمول تحريكهاي يكباره سبب مقاومت و نارضايتي دربانوان مي شود و آنهارااز همراهي و لذت خواهي دور مي سازد.
بـهـتـريـن روش آن اسـت كه انجام روابط بسيار آرام و تدريجي آغاز گردد.
آنگاه كه مرد تصميم قـطـعي خود به برقراري روابط زناشويي را از همان آغاز با همسرش در ميان گذارد، كمترين بي ميلي در زن به مقاومت عجيبي تبديل مي شود كه بساني به انعطاف نمي انجامد. در حالي كه اگر ايـن تـصـمـيـم اظـهـار نـشـود و بـا مـهارت و دلجويي ، كار دنبال گرددنتيجه مطلوب تر عايد مي شود .


 

??????????.jpg
درمان:
در نوع اوليه:


 

 آشنايي بيمار در مورد ساختمان و وظايف بدن خود و نيز کاهش هيجانات، صبر و شکيبايي ضروري مي باشد و همچنين چندين جلسه مشاوره و دادن آگاهيهاي لازم به بيمار لازم است.
در نوع ثانويه:


 

آموزشهاي لازم به يمار و همسر وي داده مي شود.
در نوع اکتسابي:


 

اگر علت بيماري آسيب به عضوي باشد، آن عضو درمان شده و اگر علت دارويي دارد با مشورت پزشک معالج تغيير دارو داده شود.

+ نوشته شده در  ساعت 16:6  توسط متیو  | 

همجنسگرايي و مسائل ديني

همجنسگرايي و مسائل ديني

 


تا به اين لحظه مقوله همجنس گرايي توانسته براي خود شهرت بسيار زيادي بر هم زند. طرفداران اين گروه معتقدند که چون در عصر کنوني ديگر خبري از برده داري نيست و زنان نيز به آزادي و دموکراسي دست پيدا کرده اند پس ديگر وقت آن فرا رسيده است که همجنس گرايان نيز به حقوق مقتضي خود برسند. به نظر مي رسد که جو حاکم بر جوامع نيز به سوي پذيرش يک چنين نظريات پوچ و بي اساسي پيش مي رود. اين روزها جمع کثيري از همجنس گرايان را مشاهده مي کنيم که در ملاء عام در انظار عمومي ظاهر شده و بدوم هيچ ابايي همجنس بودن خود را به صورت آشکارا اظهار مي دارند. در بخش هاي وسيعي از کشورهاي غربي، زوج هاي همجنس مانند زوج هاي غير همجنس به رسميت شناخته مي شوند و از امنيت و رفاه اجتماعي کامل نيز برخوردار هستند. برخي از رهبران کليساها همجنس گرايان را مورد تاييد خود قرار ميدهند و براي اعظاي همجنس گراي کليسا دعا کرده و از خداوند برايشان خواستار موهبت و برکت مي شوند.

عقيده اکثر همجنس گرايان بر اين اصول استوار است که...


 


 1. آنها اينگونه متولد شده اند.
 2. نه در داخل رابطه کسي آسيب مي بيند و نه در خارج از رابطه به کسي صدمه زده مي شود.
 3. هنگاميکه دو طرف درگير در رابطه، احساس خوبي نسبت به يکديگر دارند؛ ديگران حق دخالت در امور آنها را ندارند.
 4. همجنس گرايي و غير همجنس خواهي به يک اندازه معتبر بوده و بايد با ديد يکسان به آنها نگاه کرد.


 

اينگونه متولد شده اند؟


 

از روزي که بشر براي نخستين بار پا بر روي اين کره خاکي نهاده است، تا بدين لحظه همواره شاهد تبعيض هاي بسيار زيادي در ميان توده هاي مختلف اجتماعي از جمله زنان، سياه پوستان و معلولين بوده ايم. همجنس گرايان نيز از اين مطلب به نفع خود بهرداري کرده اند و خواست اوليه خود را بر اين اصل استوار نموده اند که چون گروههاي مورد تبعيض قرار گرفته، نهايتا به حقوق خود دست پيدا کرده اند، اينک نوبت به خودشان رسيده که از امتيازات يکسان اجتماعي برخوردار گردند. اما اگر بخواهيم بر اساس آموزش هاي مذهبي تصميم گيري نماييم بي شک چيزي بر خلاف اين مطلب استنباط خواهد شد...


 

"جنسيت، نژاد و ناتواني جسمي در اين مورد هستند که يک انسان چگونه است؛ اما در مقابل همجنس گرايي مربوط مي شود به اينکه يک انسان تصميم مي گيرد چه کاري انجام مي دهد."


 

از سوي ديگر همجنس گرايان مدعي هستند که پژوهش هاي علمي ثابت مي کنند که چنين گرايش هايي داراي خواستگاه بيولوژيکي در بدن انسان مي باشند.


 

3 تحقيق مختلف از سوي فعالان "حقوق همجنس گرايان" براي حمايت از نظريه مطرح شده در بالا انجام گرفته است که به شرح زير مي باشند: بررسي کروموزوم X ، تحقيق بر روي عملکرد هيپوتالاموس، تحقيق بر روي دوقلوهاي همسان همجنس باز.


 

در تمام کاوش هاي به عمل آمده نتيجه مشابه بوده؛ البته نبايد فراموش کرد که در هر سه مطالعه، محققان به شخصه همجنس گرا بودند. از اين گذشته بايد توجه داشت که مطالعات آنها توسط محققان ديگر موشکافي و تجزيه و تحليل نشده است. همچنين رسانه هاي گروهي هيچ اشاره اي به متدهاي به کار رفته در اين پژوهش ها نکرده اند و گمان مي رود که نتيجه بررسي ها چيزي بيش از يک تصور ساده انديشانه نباشد. هيچ مدرک موثقي وجود ندارد که اثبات کند همجنس گرايي به دليل وجود ژن هاي معيني در بدن انسان بروز مي کند.


 

با توجه به عوامل بيولوژيک و اجتماعي هيچ عذر و بهانه قانع کننده اي وجود ندارد که همجنس گرايان با اتکا به آن بتوانند رفتار خود را توجيه نمايند. براي درک بهتر اين قضيه مي توان از اين مثال بهره گرفت: متهمان بسيار زيادي در سطح جامعه وجود دارند که به سرقت اشياء و يا مشروب خواري اعتياد دارند اما اين امر سبب نمي شود که اصل حق انتخاب از آنها سلب شود. خودشان مي توانند تصميم بگيرند که اين کار را انجام دهند يا خير. جامعه نيز هنوز خود همين افراد را مسئول مستقيم جرايمشان مي داند و خودشان به تنهايي بايد در قبال کارهايشان پاسخگو باشند.


 

گزارش نهايي ارگان تعميد در جنوب اسراليا (BUWA ) پيرامون تمايلات جنسي بشر حاکي از آن است که فرد تنها با قدرت تشخيص فردي خود تصميم مي گيرد که همجنش باز شود و با انتخاب هاي آگاهانه خود را در ارتباط جنسي با يکي از همجنسان خود قرار مي دهد... اين امر هيچ گونه ارتباط معقولي با خصوصيات ذاتي انسان از قبيل جنسيت يا نژاد ندارد. اين گزارش همچنين تصديق کرده که همجنس گرايي از نظر اديان مختلف گناه شناخته مي شود و ارزش هاي اخلاقي غير همجنس گرايان را نيز زير سوال مي برد.


 

ارائه آموزش هاي بنيادين در مورد ازدواج، زندگي مشترک و مسائل جنسي از قديم الايام رواج داشته به طوريکه حتي مي توان نمونه هاي آنرا در كتب آسماني نيز پيدا کرد. در بخش هايي مي خوانيم که خداوند مرد و زن را آفريد تا اين دو جنس در زندگي مکمل يکديگر باشند؛ به همين دليل هم هست که خداوند ابتدا آدم و سپس حوا را خلق نمود نه "آدم و نقي" يا "نرگس و حوا".


 

براي يک ازدواج سالم و معقول طرفين بايد از دو جنس مختلف باشند. در اثبات اين نظريه دلايل بسيار زيادي وجود دارند که ما در اين قسمت به پاره اي از آنها اشاره مختصري خواهيم داشت.


 


 1. ساختار آناتومي بدن انسان براي برقراري ارتباط جنسي ميان يک زن و يک مرد طراحي شده و علم زيست شناسي ارتباط ميان زن و مرد را تاييد مي کند. هيچ عامل بيولوژيکي ارتباط همجنس گرايانه را تاييد و حمايت نمي کند.
 2. آميزش جنس مذکر و مونث (حتي در حيوانات) آنها را قادر مي سازد که توليد مثل کرده و زاد و ولد نمايند. در کتاب هاي آسماني نيز مي خوانيم که "بارور شويد، توليد مثل کنيد و در تمام زمين پراکنده شويد." اين پيامي است که قرن ها پيش زمانيکه نوح و قومش توانستند از آن طوفان سهمگن جان سالم به در برند بر آنها نازل شد. اما زاد و  ولد و توليد مثل تنها دليلي نيست که خداوند انسان را از دو جنس مذکر و مونث آفريده . گزارش هاي (BUWA) از اين قرار است که صميميتي که از طريق گرايش هاي جنسي ميان زن و شوهر به وجود مي آيد داراي فوايد بيشماري براي هر دو طرف مي باشد و از سوي خداوند براي ايجاد پيوند هاي محکم تر، لذت و خوشي، و نهايتا توليد مثل در وجود آنها قرار گرفته است.
 3. همچنين خدواند به زن و مرد وظايفي را محول نموده که هر يک بتواند مکمل ديگري بوده و زندگي همزيستي مناسبي را در کنار يکديگر داشته باشند. خانم ها در مواردي که آقايون ناتوان هستند به آنها کمک مي کنند و بالعکس مردها نيز در مسائلي که خانم ها قادر به انجام آن نيستند، آنها را کمک مي کنند و وظايف هيچ يک نسبت به ديگري برتري ندارد و هر دو در يک سطح قرار دارند. با به کار گيري اين روش همواره روح اميد و تجلي در زندگي آنها زنده نگه داشته خواهد شد.


 

کسي آسيب نمي بيند؟


 

يك كارشناس با صراحت کامل معتقد است که "برقراري ارتباط جنسي با فرد همجنس به طور آشکارا بيماري هاي عديده اي را به همراه دارد." البته همه ما مي دانيم که برقراري روابط جنسي حتي با جنس مخالف اگر روند بي بند و باري به خود گيرد، ممکن است موجبات ابتلا به برخي از انواع بيماري هاي آميزشي را فراهم آورد، اما همجنس گرايي روند سرايت بيماري هايي نظير تبخال مقعد، هپاتيت B ، انگل، تومور روده و ايدز را تا حد بسيار زيادي افزايش مي دهد. در تحقيقي که بر روي طول عمر مردان همجنس باز در دهه 90 در کانادا انجام شد پژوهشگران به اين نتيجه دست يافتند که مردان همجنس باز در حدود 12 تا 8 سال کمتر از همنوعان غير همجنس باز خود عمر مي کنند.


 

تاثير آن بر روي اطرافيان


 

روانشناسان اجتماعي اطمينان خاطر دارند که کودکاني که در خانواده هاي "گي و لزبين" (همجنس باز) زندگي مي کنند اگر چه از لحاظ خصوصياتي نظير هوش، پيشرفت، توانايي داوري در امور اخلاقي، صلاحيت و شايستگي اجتماعي و هويت جنسي کمي از بچه هايي که در خانواده هاي غير همجنس باز بزرگ شده اند ندارند اما متاسفانه يک عامل منفي بر روي آنها تاثير پايدار دارد:


 

"زمانيکه فرد از دوران کودکي چيزي را آموزش ببيند در زمان بزرگسالي به هيچ وجه نمي تواند آنرا فراموش کند و خود را از آن جدا سازد."


 

شما هيچ گاه قادر نيستيد ارزش هاي اخلاقي و نصايح الهي را به فرزندتان آموزش دهيد در حاليکه خودتان پا بر روي آنها مي گذاريد و نقضشان مي کنيد. شايد همه ما مرتکب گناهان زيادي در طول روز شويم اما زندگي کردن در يک خانواده هم جنس باز اخلاقي را به صورت عادت در ذهن کودک شکل مي دهد که فقط يک رفتار اشتباه نيست بلکه يک گناه نابخشودني است.


 

به کس ديگري مربوط نمي شود


 

فعالان و طرفداران حقوق همجنس گرايانه بر اين باورند که همجنس گرايي دو نفر به هيچ کس ارتباط ندارد و فقط به دو نفري که درگير ارتباط هستند ارتباط پيدا مي کند. اما اين ادعا با حقيقت فاصله بسيار زيادي دارد. خداوند که خالق و آفريننده همه موجودات است بر تمام امور زندگي انسان ها آکاهي دارد و با قدرت بي حد و اندازه خود برايشان قانونگذاري و برنامه ريزي کرده و آنها را به طور اخص از همجنس گرايي منع نموده.


 

"شما نبايد همچنانکه که با غير همجنس خود به بستر مي رويد با همجنس خود نيز اين کار را انجام دهيد. اين امر غير اخلاقي بسيار ناخوشايند و انزجار آور است."


 

سرپيچي و نافرماني از يک چنين فرمان قاطع و صريحي نشان دهنده بي اعتنايي به قدرت خداوند است.


 

برخي از افراد معتقدند که در بعضي از اديان در ابتدا اين گونه فرمان هايي وجود داشته که بعد ها به دليل نياز جوامع بشري از ميان رفته. براي توجيه اين قضيه مي توانيم بنا را بر روي تحريفاتي که در چنين کتبي شاهد آن هستيم بگذاريم. همانطور که ميدانيد قوانين خداوند از ازل تا ابد يکسان است و هيچ تغييري در آنها راه ندارد. در عهد جديد و قران کريم هم اشارهاتي مستقيم به همجنس گرايي و عواقب جبران ناپذير آن شده است.


 

از اعتبار همسان برخوردار است؟


 

برخي افراد معتقدند که کتاب هاي آسماني به اين دليل همجنس گرايي را منع و محکوم مي کنند تا با بت پرستي و شرک ارتباط پيدا نکند. اين عمل نکوهيده نه تنها نهايتا فرد را به سمت شرک و بت پرستي روانه مي سازد بلکه خارج از بت پرستي نيز عملي ناخوشايند و نکوهيده تلقي مي شود. اين مطلب را مي توان از دست نوشته هاي قديمي مذهبي نيز دريافت کرد. از همان دوران اوليه همجنس گرايي به عنوان کاري غير طبيعي شناخته مي شده و صرفا يک انحراف غير اخلاقي معصيت بار به حساب مي آمده.


 

در كتب آسماني مي خوانيم:


 

"و زنان معصيت کار راه طبيعي لذت را با يک چيز غير طبيعي معاوضه مي کنند و مردان نيز مانند آنها استفاده طبيعي از زنان را رها کرده و به دنبال همجنسان خود مي روند؛ آگاه باشيد که هر دو گروه در حال سوختن در آتش شهوات نفساني شان هستند."


 

در زبان اصلي اين متن از لغت يوناني "آرسن اکوايتا" استفاده شده که اگر بخواهيم معناي تحت اللفظي آنرا بيان کنيم معادل "مرداني که با مردها هم بستر مي شوند" است. در متون مذهبي تعابير ديگري براي اين کلمه ارائه شده که از جمله آن مي توان به اين موارد اشاره کرد: "آسيب زدن به ارزش هاي غير همجنس ها" ، " آزار دهندگان نفس" ، " لطمه وارد آوردن به ساير انسان ها " و ...


 

عقايد بسيار زياد ديگري هم به طور سنتي در مخالفت با نظريه هم جنس گرايي وجود دارند . باور اين افراد آن است که همجنس گرايي حس مهمان نوازي را از افراد آلوده به اين کار سلب مي نمايد و در مقابل خودخواهي و خصومت را در آنها پرورش مي دهد. داستاني در اين باب وجود دارد که در يکي از شهرهاي باستاني به نام "سدوم" روي داده است. زماني که افراد اين شهر به همجنس گرايي روي آوردند خداوند به خشم آمد و در نعمت هاي خود را به روي آنها بست. در همين لحظه فرشته الهي بر آنها نازل شد و چنين گفت:


 

" اي مردان شهر، اي مردمان سدوم، چه پير و چه جوان، پيش از اينکه جان از بدن تک تک شما خارج شود، از هر نقطه شهر و در هر کجا که هستيد گرد هم جمع شويد. سپس به نزد لوت روانه شويد."


 

زمانيکه مردان شهر به نزد لوت آمدند خطاب به او گفتند: "آن مردان گنه کاري که صحبت از آنها مي کردي کجا هستند؟ ما ترجيح مي دهيم با آنها وارد بستر شويم."


 

در اين متن از کلمه ابري "يادها" (YADHA)  استفاده شده که لزوما به معناي "برقراري رابطه جنسي نيست" با اين وجود چون داستان در ارتباط با شهر سدوم و قوم لوت است، مي توان به وضوح چنين معنايي را از آن استنباط نمود....کلمه ذکر شده ميتواند در معناي " داشتن ميل جنسي به ديگري" نيز به کار رود که در جاي ديگر همين داستان زمانيکه لوت در حال نصيحت کردن دو دخترش است آنها را بر حذر مي دارد که به مردان "ميل جنسي نداشته باشيد" و مجددا از همين کلمه "يادها" استفاده ميکند. "بدکاران تنها در صورتي مي توانند دختران باکره را به عدم مهمان نوازي و روي خوش نشان ندادن محکوم کنند که با ديد شهواني به آنها بنگرند."


 

حزقيل ( يکي از پيامبران يهود) دليل گمراه شدن قوم سدوم را فقر بيش از اندازه معرفي مي کند اما اين مطلب تناقضي با محکوم کردن همجنس گرايي اين قوم ندارد. در آيه بعدي حزقيل (V.50) از گناه آنها با نام “abomination” ( کراهت، نجاست) ياد مي کند. اين کلمه معادل کلمه ابري "همجنس گرايي" است که در کتاب لاويان (کتاب سوم توريه) نيز آمده است.


 

همچنين از اين کلمه در تورات براي توصيف تمايلات جنسي غير اخلاقي استفاده شده است. به عنوان مثال مي توان به "پيشنهاد دادن بچه ها براي تخليه غرايز جنسي مالوک (بت کنعاني)" اشاره داشت. امروزه حتي در برخي از مناظره هاي علمي از لغت "سدومي" براي اشاره کردن به جنبه خاصي از همجنس گرايي استفاده مي شود. يکي از استدلال هاي ديگر همجنس گرايان براي توجيه کارهاي غير اخلاقيشان ارجاع کردن به داستان "جاناتان" و "ديويد" است. آنها معتقدند که "جاناتان" و "ديويد" همجنس گرا بودند و جاناتان "عاشق" ديويد بود. و اينکه جانتان در حضور ديويد خود را برهنه مي کند و آنها يکديگر را مي بوسند. (SAM. 18:3)


 

در توضيح اين مطلب بايد اشاره کرد که عشق ديويد به جانتان جنسي (شهواني) نيست بلکه دوستي (محبت) است. و جانتان هم تک تک لباس هاي خود را از تن بيرون نمي کند، بلکه تنها زره و قباي سلطنتي خود را در مي آورد. همچنين در آن زمان بوسيدن يک نوع مراسم مرسوم طبيعي براي درود و تبريک به شمار مي رفته و ما مشابه اين عمل را نيز داريم درست مثل زمانيکه يهودا، مسيح را در اغوش گرفته و ميبوسد. امروزه در چندين فرهنگ ديگر مردان معمولا در زمان سلام و احوالپرسي با يکديگر روبوسي مي کنند. از اين گذشته عشق ديويد نسبت به همسرانش به ويژه "باتشبا" به وضوح سبک و سياق غير همجنس باز او را آشکار مي کند. ( ساموئل 11)


 

اشعياء توضيح مي دهد که اخته ها (خواجه) در پيشگاه خداوند از قوانين الهي مستثني نيستند. اما همجنس گرايي را نمي توان با اتکا به نظريه اختگي توجيه کرد، چراکه چنين افرادي به هيچ وجهي جنسيتي ندارند و نميتوانند ارتباط جنسي برقرار کنند.


 

ساير استدلال هاي وابسته به کتب مذهبي در مورد همجنس گرايي به طور مشابه به طور آشکارا و به سادگي اين قضيه را نقض مي کند. واضح است که ازدواج دو جنس مخالف تنها نوع پيوندي است که از نظر کتاب هاي الهي پذيرفته شده است و هر گونه ارتباط همجنسان با يکديگر به شدت تحريم شده است.


 

مجازات


 

در کتاب هاي آسماني نه تنها اين امر نفرت انگيز و انزجار آور تفسير شده است بلکه انسان ها را به عواقب و مجازات هاي سنگيني که به دنبال دارند، هشدار داده است. درست مانند قوم لوت که در آخر به هلاکت رسيدند.


 

همانطور که خداوند در گذشته اقوام همجنس گرا را مجازات کرده در آينده نيز چنين جزايي براي آنها در نظر گرفته خواهد شد.


 

" نه زناکاران، نه بت پرستان و نه مشروبخوارن و فحاشان و غاصبين و همجنسگراين و کساني که با کودکان رابطه جنسي برقرار مي کنند هيچ يک وارد بهشت نخواهند شد." ( 10-9: 6 CORINTHIANS 1 )


 

جاي اميدواري وجود دارد؟


 

با توجه به تمام اين صحبت ها باز براي همجنس گرايان جاي اميدواري وجود دارد. خداوند بخشنده است و توبه کساني را که از گناهان خود پشيمان هستند مي پذيرد و از گناهانشان چشم پوشي مي کند. آنها بايد به در گاه خداوند توبه کند و تصميم بگيرند که از اين پس بر طبق فرامين الهي زندگي خود را ادامه دهند تا پروردگار را از خود راضي و خشنود نگه دارند. اگر ندامت و پشيماني و تصميم به اصلاح و تجديد نظر خالص و حقيقي باشند از شما پذيرفته خواهد شد؛ تمام افراد معتقد نيز روزي گناهي مرتکب شده اند و اکنون توبه کرده و جزء نيکوکاران قلمداد مي شوند.


 

کليسا هاي "ليبرال" عقد کردن همجنس بازان را با نام "عشق" تجزيه و تحليل ميکنند و بر روي اين اشتباه بزرگ به اين شکل در پوش مي گذارند. آنها راه را براي قبول رفتارهاي همجنس گرايانه به عنوان نرم جامعه هموار مي سازند تنها به اين دليل که توانايي رويارويي با آنها را ندارند. آنها به شدت در اشتباه هستند و صرفا دوستدار همجنس بازان نيستند بلکه با اين کار خود ارزش شخص همجنسباز را تا حد يک حيوان پايين مي آورند. با اين کار مسئوليت هاي اخلاقي که بر دوش فرد همجنس باز است از آنها سلب مي شود.. در انجيل مي خوانيم که ما در سايه خداوند آفريده شده ايم و قدرت حق انتخاب هاي اخلاقي و قوه تميز دادن به ما داده شده است.


 


نتيچه


 

با نظر به کليه مسائل اخلاقي و اعتقادي ما در مورد خاستگاه اوليه بشر روشن است که گرايشات و رفتار و برخورد ما بايد حد و مرز عقلاني و اخلاقي را همواره حفظ نمايد. اگر ما معتقد باشيم که از ماده اي چسبناک و مشمئز کننده با آميزه اي از اتفاقات تصادفي و تلاش و تقلا براي بقا به وجود آمده ايم بنابراين کاملا قابل قبول است که بگوييم هيچ قدرت برتري وجود ندارد و ما خودمان مي توانيم براي ادامه زندگي قوانين پيشنهادي خودمان را به کار گيريم. اما اگر بنا را بر اين بگذاريم که يک خداي مهربان و بخشنده وجود دارد که به دنيا آمدن ما را برنامه ريزي کرده و براي ادامه راه برايمان دستوراتي را مهيا ساخته پس ما هم بايد از فرمان هاي او پيروي کنيم. خداوند در کتب آسماني معيارهاي متعارف و الگوهاي خود را به بشر منتقل نموده و شالوده هاي بنيادين سعادت را آموزش داده تا انسانها با پيروي از آنها به سلامت و کاميابي دست يابند.


 

+ نوشته شده در  ساعت 16:1  توسط متیو  | 

ماساژ جنسي براي خانمها

ماساژ جنسي براي خانمها

 


 

ماساژ علاوه بر تاثيرات مفيدي که روي بدن دارد، ميتواند نقش تحريک کنندگي نيز داشته و لذت س ک س را دو چندان نمايد. ماساژ ارتباط جسمي زن و مرد را بيشتر کرده، ضمن برانگيختگي جنسي موجب ميشود تا آنها لذت بيشتري از رابطه جنسي با يکديگر ببرند . در خانمهايي که مشکل ارگاسم دارند  يا  اينکه  دير به ارگاسم ميرسند، ماساژ بدن نقش مهمي در تسهيل ارگاسم دارد و در اين امر بسيار کمک کننده است.


 

در اينجا مراحل مختلف ماساژ جنسي بدن زن را بطور ساده مرور ميکنيم :


 

1- ماساژ پشت بدن :


 

براي شروع ماساژ و شل کردن عضلات بدن زن، بهتر است ابتدا از پشت او شروع کنيد.اول نوک انگشتان خود  را به پوست او بکشيد بعد ناحيه پشت را از بالا تا پايين به آرامي نوازش کنيد. سپس بطور متناوب با حرکات کششي، لرزشي (vibration) و دايره وار، آنرا ماساژ دهيد. گاهي ميتوانيد گوشت بدن او را درست مثل خمير با دستتان بگيريد و آرام فشار دهيد.


 

پوست سر را ماساژ داده و گاهي موهاي او را بين انگشتان خود بگيريد. سپس سراغ پاهاي او رفته و انگشتان پايش را با دست فشار دهيد.


 

2- ماساژ جلوي بدن :


 

سينه و پستانها را از داخل به خارج بماليد. نوک سينه ها را به آرامي ماساژ تحريک کنيد. موهاي ناحيه شرمگاهي را نوازش کرده و به نرمي بکشيد. با کف دستتان قسمت پايين شکم بماليد.کف دودست خود را بهم ماليده و وقتي گرم شد آنرا روي تخمدانهاي زن بگذاريد. عده اي معتقدند که انجام اينکار انرژي زن براي سکس را بيشتر ميکند.


 

سعي کنيد ناحيه مثانه و رحم را فشار دهيد. در اين هنگام بهتر است زن تمرينات kegel  را انجام داده و ماهيچه هاي کف لگن خود را مانند حالت متوقف کردن ادرار، سفت کند.


 

3- ماساژ واژن :


 

بهتر است در اين مرحله دستکش لاتکس بپوشيد. ميدانيد که زنها بدو طريق به ارگاسم ميرسند: از راه تحريک نقطه جي و از راه تحريک کليتوريس. بسياري از خانمها ارگاسم از طريق نقطه جي را عميق تر ميدانند. گاهي اگر تحريکات بطور مناسب ادامه پيدا کند زن ميتواند چند ارگاسم پشت سرهم داشته باشد. اين ارگاسمهاي متوالي و پشت سرهم تاثير بسيار خوبي در روحيه زن دارد.


 

=== دست خود را به يک ماده ليز کننده مناسب آغشته نموده و لبهاي واژن را به انگشتتان ازهم باز کنيد. نوک انگشتان را به سمت بالا ( بطرف ناف) بگيريد. لبهاي داخلي و خارجي (کوچک و بزرگ)  را با انگشتتان از هم جدا کرده و آنها را تک تک به آرامي با دو انگشت بماليد.


 

=== حالا يک انگشت خود را وارد واژن کرده بدنبال آن انگشت دوم را نيز وارد کنيد. انگشت شست خود را  بالا  نگه داشته و آنرا مقابل کليتوريس قرار دهيد. ميتوانيد دست خود را فشار دهيد يا اينکه بلرزانيد طوريکه دو انگشت شما با ديواره واژن و شست شما با کليتوريس تماس داشته باشد.


 

=== کف دست خود را روي استخوان عانه و  انگشتانتان را روي لبهاي واژن قرار دهيد ، حالا دست خود را به  آرامي  به سمت پايين فشار داده و  يک حرکت چرخشي به آن بدهيد . با حرکت دست حدود  10  دايره فرضي  بکشيد ، سپس کف دست خود را بلند کرده  و با انگشت چند ضربه ملايم به لبهاي واژن بزنيد . چند ثانيه مکث نموده  و  دوباره همين حرکت را براي چند بار انجام دهيد.


 

===  شما ميتوانيد گردن رحم  را  در  قسمت  پشتي و فوقاني واژن بصورت يک بافت گنبدي شکل با شکافي در وسط آن (مانند چانه)  لمس نمايي د. با احتياط بافت اطراف آنرا تحريک کنيد . عده اي از خانمها از اين کار لذت زيادي  برده و از شما ميخواهند اينکار را برايشان تکرار کنيد.


 

=== بياد داشته باشيد که کليتوريس از آلت شما بسيار حساستر است . بنابراين  هرگز  انگشت خود  را بصورت خشک و خشن روي آن نکشيد . ابتدا که اندام تناسلي زن را لمس ميکنيد ، کليتوريس را فقط به نرمي فشار دهيد . براي کاهش درد ناشي از اصطکاک ميتوانيد کليتوريس را با لبهاي واژن گرفته و با آن تحريک کنيد .


 

=== انگشت خود را وارد واژن کرده سپس دست ديگر خود را که آزاد است روي قسمت پايين شکم بگذاريد و به طرف يکديگر فشار دهيد.


 

=== اگر با قسمتهاي حساس و لذتبخش اندام تناسلي زن آشنا نيستيد  از  او  بخواهيد تا دست شما را گرفته  و با دست شما خودش را تحريک و استمناءکند. بعد از آن خودتان به تحريک اين قسمتها بپردازيد.


 

===يک روش ديگر براي ماساژ جنسي زن اين است که مقداري ماده ليزکننده روي لب واژن ريخته سپس  آنرا  با انگشت شست و اشاره خود بگيريد و ضمن فشار به آهستگي بکشيد. اين عمل را چندين بار پشت سرهم انجام دهيد.


 

=== تخمدانها در دو طرف واژن قرار دارند. گروهي از خانمها از ماساژ آنها لذت زيادي ميبرند و گروهي ديگر آنرا دردناک ميدانند. در صورت تمايل ميتوانيد آنها را ماساژ دهيد.


 

=== قسمت داخلي رانها و موهاي  عانه را به نرمي نوازش کنيد . بتدريج که زن لگن خود را بالا ميبرد ، اين منطقه را بيشتر ماساژ دهيد. بعد از مدتي ميتوانيد انگشت خود را به سمت لبهاي واژن ببريد. به کمک يک ماده مناسب آنها را ليز نموده  يکي يکي با دست بگيريد. محل اتصال لب بيروني واژن به بدن را با دو انگشت گرفته از پايين به سمت بالا بکشيد . نظير همين عمل را با لبهاي ديگر هم چند بار انجام دهيد.


 

===  به  آرامي  انگشت خود را وارد واژن کنيد. چند لحظه ثابت نگه داشته سپس آنرا وارد و خارج کنيد . اگر لازم شد ميتوانيد از انگشت ديگرتان هم استفاده کنيد.


 

===  انگشت  شست را وارد  واژن کرده  کف  دست خود را دور کليتوريس  بچرخانيد  و ضمن آن  با ساير انگشتان ، استخوان لگن را فشار دهيد. به اين ترتيب شما ميتوانيد سقف واژن (نقطه جي داخلي) و مثانه  (نقطه جي خارجي)  را تواما" تحريک نماييد.


 

=== با انگشت خود نقطه جي را داخل واژن تحريک کنيد. براي اينکار انگشت خود را روي ديواره قدامي واژن گذاشته و آنرا مثل دکمه زنگ فشار دهيد و دوباره برداريد . همزمان بااينکار کليتوريس را هم کمي غلغلک بدهيد. با دو انگشت خود ديواره واژن را در جهت بالا و پايين هشت بار باهم فشار دهيد و همراه آن کليتوريس را نيز تحريک کنيد. سپس کليتوريس را به نرمي با انگشت گرفته ضمن فشار به آرامي آنرا بکشيد.


 

=== انگشت خود  را  داخل  واژن  بشکل دايره بچرخانيد و در محل ساعت  12  کمي مکث کنيد . بعد از مدتي ورودي واژن را  با  انگشت  غلغلک دهيد . انجام اين عمل زن را بشدت حشري  ميکند . حالا انگشت خود را بين لبهاي داخلي و خارجي واژن برده از پايين تا بالا به سمت کليتوريس بچرخانيد. در اينجا و بعد از انجام همه اينکارها او ديگر منتظر ورود آلت شماست و مطمئنا" لذت زيادي از آن خواهد برد!!

+ نوشته شده در  ساعت 15:55  توسط متیو  | 

شيوه صحيح تحريک جنسي همسر

شيوه صحيح تحريک جنسي همسر

 


رابطه جنسي نقش بسيار مهمي در ازدواج دارد، ولي با اينحال زوج هاي زيادي بدون توجه عميق به آن زندگي ميكنند. در اين بحث از ديدگاه مرد و زن نحوه صحيح رابطه جنسي را بررسي مي کنيم .

بدون برو برگرد همه مي دانند كه رابطه جنسي حياتي ترين جزء همه ي ازدواج هاست. پس اگر يكي يا هر دوي زوجين علاقه و رغبت خود را از دست دادند چه مي شود؟ تحقيقات نشان داده است كه درصد انبوهي از چنين ازدواج هايي با شكست مواجه مي شود. (بعد از مسايل مالي، مسايل جنسي دومين دليل براي طلاق شناخته شده است). نااميد نشويد. راه هاي زيادي براي جلوگيري از آن وجود دارد. در اينجا سه راه براي جان بخشيدن دوباره به زندگي جنسيتان براي شما فراهم آورده ايم. پس اگر مي خواهيد ازدواجتان به طلاق ختم نشود، اين سه مرحله را با ما دنبال كنيد.


 

1. به خودتان متكي باشيد


 

فرقي نمي كند كه همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان كند؛ تحريكات و شور جنسي او به هيچ وجه شبيه به شما نيست. به همين دليل غيرمنطقي است اگر انتظار داشته باشيد هر زمان شما تحريك شديد در اختيارتان باشد. بايد ياد بگيريد كه چطور گهگاه نيازهايتان را كنترل كنيد. احتمالاً تصور خواهيد كرد كه عادلانه نيست و مطمئناً عصباني خواهيد شد.
البته اميدوارم كه زوج ها تا آنجا كه مي توانند در زندگي جنسي خود با همسرشان انرژي لازم را بگذارند، اما بااينحال باز هم ممكن است زمان هايي وجود داشته باشد كه شما آمادگي رابطه ي جنسي را داشته باشيد در حاليكه همسرتان ندارد. اين مسئله اي كاملاً نرمال و طبيعي است و بايد آن را بپذيريد. هرچه تلاش همسرتان براي فهميدن شما و نيازهايتان بايد بيشتر شود، تلاش شما نيز در درك اين تفاوت ها بايد افزايش يابد. قسمتي از اين درك و پذيرفتن با اتكاي گاه و بيگاه شما به خودتان براي ارضاي ميل جنسيتان نشان داده مي شود. اگر اطمينان داشته باشيد كه همسرتان واقعاً دوستتان دارد و به شما توجه مي كند، انجام اينكار با راحتي بيشتري صورت خواهد گرفت.


 

2. تنوع، مزه ي زندگي است


 

احتمالاً زندگي جنسي شما دچار يكنواختي شده است. حتي مهيج ترين فرد در  رابطه جنسي هم اگر رابطه جنسي برايش تكرار مكررات شود، از آن دلزده خواهد شد. اگر اين مورد را در رابطه جنسي خودتان با همسرتان هم مشاهده مي كنيد، پس وقتش رسيده كه كمي تنوع وارد اين رابطه كنيد. براي جلوگيري از يكنواختي جنسي، بايد كمي خلاق باشيد.


  • مكاني جديد انتخاب كنيد : هميشه يک گوشه خاص براي معاشقه جنسي خود انتخاب نکنيد


 • لباس زير هاي لختي و جديد بخريد


 • عطر خوشبو استفاده کنيد


 • حتما مسائل بهداشتي و نظافتي را رعايت کنيد : آرايش و زدودن موهاي زائد بسيار مهم است و نشانه اهميت دادن به شريک زندگي خود مي باشد .


 • معمول است که مرد در رابطه جنسي پيش قدم مي شود . بد نيست براي تنوع زن نيز گاهي پيش قدم شود .


 • رفتار تحريک آميز داشته باشيد : عشوه و ناز زنانه جنسي قبل از نزديکي سبب تحريک شديد مرد مي شود


 • با آرامش و مهرباني با او رفتار کنيد : خشن و عجول نباشيد . سعي کنيد با کلام ، نگاه ، حرکات و رفتار خود به ارامي همسر را تحريک کنيد . بگذاريد او نشانه هاي عشق و محبت را در شما ببيند  و به ارامي به او نزديک شويد ...


 • بوسه قديمي ترين نقطه شناخته شده براي تحريک :است که شامل بوسيدن لب ها ، صورت ، لاله گوش ، گردن و يا هر قسمتي از بدن همسر باشد که پيدا کردن نقطه هاي حساس تر مدتي طول مي کشد و به نسبت بلوغ و فهم جنسي مرد و زن نقاط مربوطه شناخته مي شود


  • گفتار هاي عاشقانه : تحريک فقط به نوع فيزيکي محدود نمي شود و نوع رواني نيز دارد که بايد به صورت همزمان استفاده شود صحبت هاي عاشقانه که هنگام رسيدن دو دلداده به هم بينشان رد و بدل مي شود بسيار پر اهميت است .


 • لمس و نوازش با حوصله : سطح داخلي ران ( مرد و زن ) و لب هاي فرج ( زن ) ، بيضه و نواحي اطراف آن (مرد) ، گرفتن و فشردن کمر ( زن و مرد ) ، کليتوريس زن که تحريک و نوازش آن حکم آلت مرد را دارد


 • همانند گنجشک آميزش نکنيد و همسر خود را آماده و راضي سازيد . سعي کنيد در اولين مرحله همسر خور را در شرايط نعوظ کامل قرار دهيد : در مردها با تحريک آلت تناسلي و مالش و نوازش آن حالت نعوظ فراهم مي شود ( بلند شدن و سفتي آلت تناسلي در مرد را نعوظ مرد گويند ) . در خانمها نعوظ يعني تحريک و سفتي کليتوريس ( چوچوله ) و نوک پستان .


 • فراهم کردن تحريک لازم در همسر : مرد با فکر و يا در نظر آوردن نقاط شهوت انگيز و يا عوامل رواني نعوظ به او دست داده و اغلب در اين حالت تحريک شده به حساب مي آيد آنچه بر زن لازم است تحريک موضعي نيست بلکه تحريک موقعي است و آن زماني است که مرد در حاليکه دخول انجام مي دهد نعوظ وي کاهش مي يابد و دخالت زن با تحريک مرد در حالي که عضلات مهبل را بر روي آلت مرد فشار داده رانها را بهم نزديک مي کند و امکانا با دست ماليدن به پشت مرد در امتداد ستون فقرات وي ، نعوظ مرد برگشته و مرد را راضي مي سازد


 • مرد بايد در آغاز رابطه جنسي ذهن و فعاليت خود را متوجه تحريك و آماده كردن زن نمايد. و البته زن نيز بايد به آماده سازي مردش در اين مرحله توجه داشته باشد


 • مرد هر چه بيشتر بتواند با مهارت زن را تحريك كند زن در ادامه هر كاري مرد طالب باشد انجام مي‌دهد. اين مسئله براي خانم ها نيز صادق است .


 • زمان دخول بهترين زمان براي سخنان محبت‌آميز است. در اين لحظه از همسر خود قدرداني کنيد و او را بهترين بناميد که اين خود سبب افزايش روابط زناشويي و استحکام زندگي مي شود


 • به همسر خود بفهمانيد که رابطه جنسي با او سبب آرامش او مي شود و مي خواهيد با اين عمل عشق و محبت خود را بيشتر به او ثابت کنيد و هدف فقط ارضاء جنسي-جسمي نيست بلکه روح معنوي شما نيز با اين عمل ارضاء مي شود .


 •  بهتر است با همسر خود از فبل هماهنگ كنيد كه اسپرم کجا ريخته شود چرا که اين مطلب سبب آرامش خاطر بيشتر طرفين و تحريک بيشتر مي شود. 


  • زماني كه مطمئن نشديد كه زن به اوج لذت و ارضا شدن نزديك نشده از ارضاي خود جلوگيري كنيد.ديدن ارگاسم و ارضاء زن براي مرد بسيار ارزشمند و تحريک کننده است . سعي کنيد اول زن به اوج لذت برسد و مرد با کمي فداکاري و خويشتن داري بعد از زن ارضاء شود . وقتي اول زن ارضاء شود تمايل جنسي مرد بيشتر ميشود و مي تواند براحتي خود را به اوج لذت برساند ولي وقتي مرد اول ارضاء شود زن او را ناتوان جسمي مي بيند و تصور بر آن دارد که مردش به او در اين لحظه توجه کمتري دارد و اين مسئله مي تواند باعث تاخير و حتي عدم ارضاء زن شود . به محض شروع ارضا از طرف زن، مرد نيز مي‌تواند خود را ارضا كند. بهترين شيوه ارضا‌شدن، همزماني آن بين طرفين است.


 • مهمترين قسمت: معمولاً مردها پس از ارضاشدن يا مي‌خوابند، يا پشت به زن از او دوري مي‌كنند. در صورتي كه كاري كه بايد انجام دهند اين است كه شروع به بغل كردن و نوازش زن كنند. و به او آرامش دهند تا استراحت كند.


 • شايسته است كه شربتي گوارا تهيه نموده و براي همسر خود يباورد.


 •  فراموش نكنيم كه هيچ يك از اين رفتارها چه هنگام رابطه جنسي و چه در حالتهاي ديگر زندگي از جانب زن بدون پاسخ نخواهد ماند.تذكر به خانمها: اگر مردي به اين نكات توجه نكرد، شك نكنيد كه در رابطه جنسي توانا نيست  و خودخواه مي‌باشد.راستي آقايان پا به سن گذاشته حتماً قبل از آوردن نوشيدني ادرار خود را تخليه كرده و آلت خود را شستشو دهند تا پروستاتشان معيوب نگردد.


  • در آخر بعد از انجام رابطه جنسي بهتر است از همسر خود تشكر كنيد


 


 

و...هزاران كار ديگر هست كه مي توانيد براي از بين بردن يكنواختي موجود در رابطه تان انجام دهيد.


 

3. اگر همه چيز عمل نكرد، صادق باشيد


 

من با زوج هاي زيادي روبه رو بوده ام كه بي علاقگي و نارضايتي يكي از زوجين از رابطه جنسي باعث جدايي شده است. البته شما هم ممكن است به فكر اينكار بيفتيد. اما بدانيد طلاق يا برقراري رابطه ي جنسي با افرادي غير از همسرتان، راه حل هاي مناسبي نيستند. درست است كه عشقبازي با غير مي تواند مشكلتان را حل كند، اما بدانيد كه در طولاني مدت مشكلات بيشتري نيز برايتان ايجاد مي كند و باعث خراب شدن ازدواجتان هم مي شود. حتي اگر ازدواجتان هم سالم باقي بماند، درد و رنجي كه همسرتان از عشقبازي شما با كس ديگري متحمل مي شود، بي اندازه است.


 

طلاق هم راه حل خوبي به شمار نمي رود. اگر به جاي پيدا كردن راه حل و برطرف كردن مشكل، از آن فرار كنيد، ممكن است زوج ديگري پيدا كنيد كه او نيز از نظر جنسي با شما ناهماهنگ و ناسازگار باشد، و بهتر است از خود بپرسيد اين كار را تا كجا ادامه خواهيد داد؟ قبل از اينكه بار و بنديلتان را جمع كنيد و همسرتان را ترك كنيد، به شما پيشنهاد ميكنم كه ببينيد آيا همسرتان از اين جريان خبر دارد؟ اطلاع دارد كه شما از رابطه ي جنسيتان با او ناراضي هستيد؟ كار ار به دعوا نكشانيد. تقصيرها را به گردن او نيندازيد، حرف هاي بد نزنيد، انتقاد نكنيد، فقط خيلي آرام به او بگوييد كه به خاطر اتلافاتي كه در روحيات جنسي شما وجود دارد، مي خواهيد كاري را كه اصلاً دوست نداريد انجام دهيد. افكار خود را با او در ميان بگذاريد. اين را به صورت يك تهديد مطرح نكنيد. فقط ميزان نااميدي خود را با او در ميان بگذاريد. به او فرصتي دوباره براي اصلاح و سازگار شدن بدهيد، و منتظر نتيجه ي آن بمانيد

 

+ نوشته شده در  ساعت 15:49  توسط متیو  | 

خوراكي هاي موثر بر قواي جنسي

خوراكي هاي موثر بر قواي جنسي

 


 

بعضي غذاها از قديم به‌عنوان غذاهاي تقويت‌كننده قواي جنسي معروف بوده‌اند. تحقيقات اخير، درستي اين موضوع را به اثبات رسانده است
سيب هم از ميوه‌هايي است كه باعث افزايش قواي جنسي مي‌شود.
هروقت از سلامت جنسي و باروري صحبتي به ميان مي‌آيد، پاي مسائل زيادي به ميان كشيده مي‌شود، از خلق و خو و تفاهم بين زن و شوهر گرفته تا خوردن بعضي غذاها و نوشيدني‌هاي خاص كه البته قديمي‌ترها اعتقاد خاصي به اين جنبه دارند. با وجودي كه ممكن است به‌نظر عجيب بيايد، ولي در اين مورد قديمي‌ترها حق دارند. اين غذاها و نوشيدني‌ها كه ميل جنسي را افزايش مي‌دهند، <آفروديزياك‌> ناميده مي‌شوند. اين واژه از نام <آفروديت>، الهه عشق و زيبايي يونان باستان گرفته شده است. البته مواد غذايي موِثر در ميل جنسي در همه دنيا يكسان نيستند و در هر منطقه جغرافيايي، مردم انواع خاصي از خوراكي‌ها را مي‌شناسند كه به‌نظر آنها چنين خاصيتي دارند.
به‌طور كلي غذاها و نوشيدني‌هاي پرانرژي و ساير غذاهاي ادويه‌دار جزو مواد خوراكي تقويت‌كننده قواي جنسي به‌شمار مي‌روند كه اين خاصيت را مديون تاثيرات فيزيولوژيك خود هستند، زيرا باعث افزايش ضربان قلب و تعريق مي‌شوند. مردم دوران باستان موادي مثل درخت جنسه، شاخ كرگدن و انواع صدف‌ها را هم به‌عنوان مواد محرك قواي جنسي مي‌شناختند!


 

موادي معجزه‌گر در آشپزخانه
آشپزخانه منزل شما همواره محل نگهداري موادي هستند كه اثراتي جالب و معجزه‌آسا دارند. اين مسئله، در مورد قواي جنسي هم كاملا صدق مي‌كند و شما مي‌توانيد مواد موثر بر سلامت قواي جنسي را در آشپزخانه منزلتان پيدا كنيد البته اگر بدانيد كه هر كدام از اين مواد در كدام مرحله از سلامت جنسي موثرند، آن‌وقت مي‌توانيد تاثير آنها را به حداكثر برسانيد.
به‌طور كلي، مواد غذايي مختلف، تاثيرات متفاوتي دارند و ازنظر فيزيولوژي تاثيرات خاصي بر بدن اعمال مي‌كنند. مثلا بعضي غذاها مهاركننده‌هاي قواي جنسي را كاهش مي‌دهند و به اين ترتيب باعث افزايش ميل جنسي مي‌شوند، بعضي ديگر جريان خون سيستم تناسلي را افزايش مي‌دهند و تعدادي ديگر از غذاها نيز هورمون‌هاي شادي ترشح مي‌كنند. دانشمندان، مواد خوراكي محرك و تقويت‌كننده قواي جنسي را براساس اثرات فيزيولوژيك آنها در بدن و چگونگي اثر آنها بر افزايش قواي جنسي به سه دسته تقسيم مي‌كنند:


 

غذاهاي نشاط‌آور
بعضي غذاها مواد شيميايي و هورمون‌هايي را ترشح مي‌كنند كه افراد را سرحال آورده و خوشحال مي‌كند. در اين شرايط فرد ازنظر روحي احساس اعتماد به نفس مي‌كند، مهاركننده‌هاي ذهني او كم مي‌شود و با نشاط‌تر به‌نظر مي‌رسد. نتيجه اين وضعيت اين است كه يكي از مراحل جنسي كه آمادگي روحي است، فراهم مي‌شود. اين مواد غذايي شامل موارد زير است:‌
فلفل تند و غذاهاي ادويه‌دار و تند كه باعث افزايش پمپاژقلب مي‌شوند.
موز كه حاوي مواد شيميايي خاصي است و ازنظر روحي فرد را بانشاط مي‌كند و اعتماد به نفس را تقويت مي‌كند.
هويج كه به علت داشتن مقادير زيادي فيبر باعث مي‌شود ميل جنسي افزايش پيدا كند. غذاهاي دلفريب
در مرحله بعدي كه همان مرحله تهييج است، مواد خوراكي موثر بر قواي جنسي باعث رهاشدن هورمون‌هاي جنسي مثل تستوسترون مي‌شوند، انرژي فرد را تقويت كرده و جريان خون سيستم تناسلي را افزايش مي‌دهند. اين غذاها شامل موارد زير است:
ميگو و ساير غذاهاي دريايي كه حاوي يد فراوان بوده وبراي غده تيروئيد ضروري هستند.
شكلات كه نه تنها حاوي كافئين است بلكه اسيد آمينه‌اي با نام فنيل آلانين دارد كه ميزان ماده‌اي به نام فنيل اتيل آمين را در مغز افزايش مي‌دهد. اين ماده يك آمفتامين طبيعي است كه محرك سيستم مغزي محسوب مي‌شود.‌
 زنجبيل كه باعث افزايش جريان خون دستگاه تناسلي در مرد و زن مي‌شود.
زيتون كه نوع سبز آن در مردان و نوع سياه آن در زنان باعث تقويت قواي جنسي مي‌شود.‌
گوجه‌فرنگي كه به آن سيب عشقي مي‌گويند و محرك نيروي جنسي است.
سيب كه اين ميوه نيز باعث افزايش قواي جنسي مي‌شود.


 

غذاهايي كه عملكرد سيستم تناسلي را بهبود مي‌دهند
اين دسته، مواد خوراكي هستند كه حتي بوي آنها نيز در تقويت و بهبود عملكرد قواي جنسي موثر است مثلا پيتزاي پنير جريان خون دستگاه تناسلي را 5 درصد افزايش مي‌دهد، ذرت بو داده با كره تا 9درصد و كدو حلوايي تا 40درصدو گياه اسطوخودوس نيز تا حدود 40درصد جريان خون دستگاه تناسلي را زياد مي‌كنند. اين در حالي است كه عطري كه از گل‌ها گرفته شده باشد تنها 3درصد جريان خون دستگاه تناسلي را افزايش مي‌دهد. بنابراين تاثير بوي غذاها از اسانس گل ها بيشتر است.‌


 

ساير مواد خوراكي موثر بر قواي جنسي
1) جوشاندن و خوردن مارچوبه به مدت سه روز متوالي، سيستم تناسلي را در مردان و زنان تقويت مي‌كند. چيني‌ها در قديم از اين خاصيت مارچوبه براي درمان بعضي از بيماري‌هاي جنسي و كليوي استفاده مي‌كردند.
2) انجير از دوران قديم به‌عنوان محرك قواي جنسي شناخته شده است زيرا حاوي املاح مختلفي است كه در توليد هورمون‌هاي جنسي نقش دارند.‌
3) عسل حاوي ويتامين‌هاي گروه B و املاحي خاص است و سلامت قواي جنسي در زن و مرد را تقويت مي‌كند. ضمنا قند موجود در عسل سهل‌الهضم بوده، سريع جذب مي‌شود و انرژي خوبي به فرد مي‌دهد. شايد نام <ماه عسل> هم از همين موضوع منشا گرفته باشد!
البته تاثير اين غذاها بر روي قواي جنسي افراد از شخصي به شخص ديگر متفاوت است و خود افراد بايد تاثير اين خوراكي‌ها را بر روي سلامت جنسي خود امتحان كنند.

+ نوشته شده در  ساعت 15:48  توسط متیو  | 

دستگاه تناسلي مرد

دستگاه تناسلي مرد 

 


 


 

 
دستگاه تناسلي مرد، توليد اسپرم(سلول هايي كه مي توانند به تخمك زن متصل شده، نوزاد را به وجود بياورند) را برعهده دارد. همچنين اين دستگاه هورمون هاي جنسي لازم براي توليد اسپرم و تكامل جنسي در دوران بلوغ را مي سازد. اعضاي تناسلي مرد از آلت تناسلي، بيضه و كيسه بيضه كه بيضه ها در آن آويزان هستند، تشكيل مي شوند. هر بيضه حاوي لوله هاي سمينيفر است كه اسپرم مي سازند. اسپرم در اپيديديم )يك لوله پيچ در پيچ كه پشت هر بيضه قرار دارد(، نگهداري مي شود. يك لوله ديگر به نام وازدفران، هر اپيديديم را به يك مجراي انزالي وصل مي كند كه اين مجرا خود به پيشابراه وصل مي شود. سه غده )يك جفت غده ساخت مني و غده پروستات(، مايعاتي را ترشح مي كنند كه وظيفه انتقال و تغذيه اسپرم را برعهده دارند؛ اين ترشحات همراه اسپرم، مايعي به نام مايع مني را تشكيل مي دهند. در طول فعاليت جنسي، بافت نعوظي آلت تناسلي، پر خون شده، آلت تناسلي را دراز و سفت مي كند تا بتواند وارد مهبل زن شود. در هنگام ارگاسم، انقباضات عضلاني مايع مني را از طريق هر وازدفران به طرف پيشابراه و خارج از آلت تناسلي مي رانند.
? تغييرات حاصل از بلوغ در پسران
بلوغ دوره اي است كه طي آن مشخصات جنسي ظاهر و اعضاي جنسي بالغ مي شوند. در پسران، معمولاً بلوغ بين?? تا ?? سالگي شروع شده،? تا? سال طول مي كشد. غده هيپوفيز واقع در قاعده مغز شروع به ترشح هورمون هايي مي كند كه بيضه را براي توليد هورمون جنسي مردانه يعني تستوسترون تحريك مي كنند. اين هورمون ها باعث ايجاد تغييراتي مثل بزرگي اعضاي تناسلي و رشد موي بدن و سپس توليد اسپرم و افزايش ميل جنسي مي شوند.
? توليد اسپرم
با فرا رسيدن زمان بلوغ، ساخت مداوم اسپرم در بيضه ها با سرعت حدود??? ميليون اسپرم در روز شروع مي شود. اسپرم ها در اطراف ديـواره هاي لوله هاي سمينيفر تكامـل پيـدا مــي كنند و دم هاي آنها كه آنها را قادر به شنا كــردن مـي كـنند، بـه سمت مركز لوله ها قرار مي گيرند. اسپرم بالغ در يك لوله پيچ در پيچ به نام اپيديديم كه پشت هر بيضه قرار دارد، نگهداري مي شود. سرانجام اسپرم ها يا در طي فعاليت جنسي با انزال بيرون مي روند و يا به داخل بدن بازجذب مي شوند.  

+ نوشته شده در  ساعت 15:46  توسط متیو  | 

بوي مناسب براي دستگاه تناسلي خانمها

بوي مناسب براي دستگاه تناسلي خانمها

 

خانم ها چگونه ميتوانند دستگاه تناسلي خود را خوشبو نگه دارند ؟

پاسخ : ترشحات واژن در خانمها شامل يکسري باکتري هاي مفيد است که براي حفظ سلامت آن  ضروري و بسيار لازم هستند . در مواردي وجود دارد يک ترشحات بوي نا مطبوع داشته و سبب ناراحتي فرد و زوج او مي شود .توصيه هاي زير شما را درکاهش و رفع بوي نا مطبوع دستگاه تناسلي کمک مي کند.محيط دستگاه تناسلي در زن و مرد از مناطقي اسات که اگر به نظافت آن توجه نشود باعث بروز آلودگي شديد و حتي بيماريهاي گسترده مي شود . موارد زير در بهداشت دستگاه تناسلي-ادراري بويژه خانم ها بسيار کمک کننده است :


  • زدودن موهاي زائد ناحيه دستگاه تناسلي-ادراري . استفاده از موبرهاي بهداشتي که در داروخانه موجود مي باشد و در اسلام نيز به استفاده از ان توجه زيادي شده بسيار مناسب است و در از بين بردن ميکروب و باکتري هاي مرده محيط بسيار کمک مي کند .


 • استفاده از لباس زير - شورت - مناسب : هيچگاه از لباس زير ارزان که از جنس مواد نا مناسب تهيه مي شوند استفاده نکنيد


 • استفاده مرتب و دقيق از لباس زير و شورت تميز : اجازه ندهيد شورت به ترشحات شما مرطوب شود . ترشحات که سبب رطوبت و لک روي شوت مي شوند مواد آلوده و باکتري هاي مرده هستند که باعث تشديد بوي دستگاه تناسلي-ادراري مي شوند.


 • شستشوي مرتب و دقيق دستگاه تناسلي . خانمها بدليل شکاف و شيارهاي موجود در دستگاه تناسلي-ادراري بايد درنظافت خود بويژه با آبگرم دقت کنند .


 • استفاده از مواد معطر و خوشبو کننده توصيه نمي شود . چون سبب نابودي باکتري هاي مفيد محيط دستگاه تناسلي-ادراري شده و اين سبب بروز مشکلاتي در آينده براي شما مي شود .


 • سعي کنيد محيط مدخل واژن را تميز نگه داريد


 • از نوار بهداشتي ارزان استفاده نکنيد و در تهيه نوار بهداشتي نکات و علائم معتبر و استاندارد را رعايت کنيد .


 • در دوره پريودي خود حتما هر 6 و حداکثر 12 ساعت نوار بهداشتي را تعويض کنيد .


 

+ نوشته شده در  ساعت 15:44  توسط متیو  | 

پرده بکارت يا Hymen

پرده بکارت يا Hymen

 


 

پرده بکارت يا Hymen بر خلاف تصور عموم در خارج از واژن قرار گرفته و قسمتي از دستگاه تناسلي خارجي زنان به حساب مي آيد . پرده بکارت از جنس همان بافت ورودي واژن بوده و دورتادور ورودي واژن را گرفته است .
اين پرده انواع مختلفي دارد :


 


 

***در تصوير بالا: مورد دوم از سمت راست نوع حلقوي و مورد دوم از سمت چپ دو قسمتي نام دارند.
اين غشا در اثر ايجاد صدمه به شکلهاي مختلف ممکن است در جاهايي دچار زخم و پارگي شود و ديگر ترميم نشود . اين پرده ممکن است به طور مادرزادي در افرادي وجود نداشته باشد ( اگرچه در اکثريت خانم ها هست ) و نيز ممکن است به طور مادرزادي کل ورودي واژن توسط اين غشا پوشيده شده و سوراخي در آن وجود نداشته باشد .
حالا به هر نحوي ( ورزشهاي مختلف ( چرخ سواري ، ژيمناستيک ، اسب سواري) ، استمنا و ... )به اين پرده صدمه اي وارد شود باعث پارگي آن مي شود.
پس به نظر مي رسد بودن يا نبودن اين پرده دليلي قطعي بر باکره بودن يا نبودن فرد ندارد.


 

 

+ نوشته شده در  ساعت 15:42  توسط متیو  | 

نشانه ارضاء شدن جنسي در زنها

نشانه ارضاء شدن جنسي در زنها

 


 

1-نوک پستانها سفت ميشود نفس نفس زدنهاي تند ممکن است نشان دهنده اين باشد که خانمتان حتما ارضاء شده


 

2-احساساتي ميشود بعضي از مواقع به ارگاسم رسيدن زن چنان موجي از احساست در او بوجود مي آورد که شروع به گريه ميکند


 

3- به خواب ميروند البته بيشتر مردم تصور ميکنند اين حالت درمردان بيشتر نمايان ميشود اما در حقيقت اين چنين نمي باشد به خاطر داشته باشيد اگر زن شما بعد از برقراري رابطه جنسي به خواب رفت و پشتش را به شما کرد بي احترامي از جانب او تلقي نکنيد اين خود نشانه خوبي از ارضاء شدن آن ميباشد


 

4-نياز به آغوش صميمي : بعد از به ازگاسم رسيدن مايلند که شما محکم آنها را در آغوش بگيريد اين کار احساس حوبي به آنها دست ميدهد و به عنوان خاتمه کار مفيد ميباشد


 

5-نميتواند راه برود: بعد از به ارگاسم رسيدن به علت لرزش پاها قادر به راه رفتن نميباشد لرزش پاها و بدن بدين معني است که شما بعنوان يک مرد وظيفه خود را به نحو احسن انجام داده ايد


 

6-نميتواند در موردش حرف نزند : اگر خانمتان پس از اتمام کار نتوانست در مورد س ک س با شما صحبت نکند يا برخي مواقع حرفهاي حين س ک س را تکرار ميکند اين نشانه خوبيست


 

7-لبخند رضايت : شما ميدانيد راجع به چه چيزي ميگويم زماني که خانمتان تا مدتي بر اساس بوجود آمدن حس خوبي که تسبت به شما بعد از انجام س ک س و به ارگاسم رسيدن دارند لبخند بر لب دارد


 

 


 

اوج لذت جنسي زنان:


 

در دنياي امروز هنوز اين افسانه که دخول تنها راه صحيح و پذيرفته شده براي رسيدن زنان به ارگاسم است، وجود دارد. حتي بسياري از مشاوران جنسي، به عنوان مثال معاشقه، ناز و نوازش يا خودارضائي را روشهاي ارضا کننده‌اي نمي‌دانند. به هر حال از لحاظ فيزيولوژيکي، ارگاسم، ارگاسم است، چه از طريق خودارضائي، چه از راه مقاربت، چه به روش تحريک و چه از طرق ديگر. ممکن است تجربه ذهني اين مسئله متفاوت باشد اما چرخه فيزيولوژيکي که يک زن براي رسيدن به اوج لذت جنسي طي مي‌‌کند يکسان است. براي رسيدن به اوج لذت جنسي چه از لحاظ رواني و چه جسمي، تحريک جنسي لازم است. بعضي زنان با خيال پردازي، بدون هيچ تحريک اندام جنسي به ارگاسم مي‌‌رسند، درصد کمتري تنها با لمس و باز هم بدون هيچ تحريک اندام جنسي اوج لذت جنسي را تجربه مي‌‌کنند. برخي هم ارگاسمهاي خود به خودي دارند و بعضي در حال خواب به ارگاسم مي‌‌رسند. بر خلاف اين استثنائات اغلب زنها براي رسيدن به اوج لذت جنسي به تحريک زياد و طولاني مدت اندامهاي جنسي نياز دارند. چرخه واکنشهاي جنسي مي‌‌تواند به چهار مرحله تقسيم شود: تحريک، پلاتو، اوج لذت جنسي و مرحله آرامش. اين مراحل تفکيک‌پذير نيستند، يعني يک مرحله، کاملا تمام نمي‌شود تا بعد مرحله ديگري شروع شود. در حقيقت اين مرحله بندي فقط براي توصيف ترتيب عکس العمل جنسي ست که معمولا در يک روند پيوسته واقعي اتفاق مي‌‌افتد:


 

1. مرحله انگيزش (تحريک) :


 

وقتي بر اثر تحريک، خون در اندام جنسي جمع مي‌‌شود کليتوريس سفت مي‌‌شود و در همان لحظه مهبل شروع به ترشح مقداري ماده ليز کننده مي‌‌کند، همچنين سطح داخلي ديوار لوله واژن بر اثر نوعي فرآيند تعريق، با يک ماده ليز کننده پوشيده مي‌‌شود. سياهرگ مهبل گشادتر و پر از خون شده، رنگ مهبل تيره تر مي‌‌شود. در همين زمان ميزان ضربان نبض و فشار خون به طور قابل ملاحظه‌اي بالا رفته، در اندامهاي جنسي حرارت و تورم احساس شده و برانگيختگي زن از مرحله تحريک به مرحله پلاتو (دوام برانگيختگي جنسي) پيش مي‌‌رود.


 

2. مرحله پلاتو (دوام برانگيختگي جنسي):


 

بافت ديواره يک سوم خارجي واژن به علت پرخون شدن، متورم مي‌‌شود که در نتيجه، موجب تنگي ورودي دهانه مهبل مي‌‌گردد. به اين مرحله سکوي ارگاسم مي‌‌گويند. در اين مرحله به نظر مي‌‌رسد [کليتوريس] در زير يک کلاهک رفته يا به داخل کشيده مي‌‌شود اما در حقيقت، کليتوريس به عنوان يک گيرنده تحريکات، درجهت پاسخ به تحريک مستقيم نواحي مجاور کمک مي‌‌کند. رحم، لوله رحم و تخمدان بزرگتر شده و تنفس، ضربان نبض و حرکات زن سريعتر مي‌‌شود.


 

3. مرحله اوج لذت جنسي :


 

لوله واژن به طورريتميک شروع به منقبض شدن مي‌‌کند. همچنين انقباض غيرارادي اسفنکتر مقعد نيز در اين مرحله پيش مي‌‌آيد. تعداد نبض و ميزان فشار خون بالا مي‌‌رود. افزايش انقباض عضلات و مملو از خون شدن سياهرگ موجب رسيدن به اوج لذت جنسي مي‌‌شود. همچنين بايد در نظر گرفت ارگاسم يا به طور مثال عکس العمل طبيعي زانو نمي‌تواند به زور صورت پذيرد، اين بازتابها به طور طبيعي اتفاق مي‌‌افتند.


 

4_مرحله آرامش:


 

در اين مرحله، احتقان يک سوم خارجي واژن و احتقان عروقي تغيير کرده و از بين مي‌‌رود. ضربان نبض کاهش يافته و بافتها از تورم خارج مي‌‌شوند.رنگ تيره واژن به رنگ اوليه باز گشته و اندامهاي جنسي به حالت طبيعي اوليه خود بر مي‌‌گردند. بدن آرام و سست شده و گاهي عرق مي‌‌کند. قابل ذکر است در پاسخ فيزيولوژيکي زن به تحريکات جنسي، اعضاء غير تناسلي بدن نيز واکنشهايي دارند از جمله: تغييراتي در پستان، در بعضي موارد احساس اجبار در دفع ادرار در طول آميزش يا پس از آن، افزايش فشار خون، افزايش ضربان قلب، افزايش تعداد دم و بازدم و نفسهاي عميق، تعريق ( اين واکنش در افراد متفاوت است، در مرحله رسيدن به آرامش بعضي احساس گرماي شديد مي‌کنند و بعضي احساس سرما. در بسياري موارد در قسمتهاي مختلف بدن قطرات عرق جاري مي‌‌شود.)


 

+ نوشته شده در  ساعت 15:40  توسط متیو  | 

ديس پاروني ( مقاربت دردناك در زنان )

ديس پاروني ( مقاربت دردناك در زنان )

 


 


 

عفونت‌ آميزشي‌، از جمله‌ هرپس‌ (عامل‌ تب‌خال‌ تناسلي‌) و ساير ويروس‌هايي‌ كه‌ مجراي‌ تناسلي‌ (مهبل‌)، گردن‌ رحم‌، لوله‌هاي‌ رحمي‌، يا تخمدان‌ را درگير مي‌سازند.
فشار روي‌ ديواره‌ مجراي‌ تناسلي‌ در اثر تشكيل‌ بافت‌ جوشگاهي‌ به‌ دنبال‌ اعمال‌ جراحي‌ يا اشعه‌ درماني‌
تشكيل‌ بافت‌ جوشگاهي‌ ناشي‌ از ترميم‌ پارگي‌ مجراي‌ تناسلي‌ در اثر يا براي‌ زايمان‌ به‌طوري‌ كه‌ مجرا را تنگ‌ كند.
تومور فيبروييد يا ساير تومورهاي‌ رحمي‌
آندومتريوز
پرده‌ بكارت‌ بدون‌ سوراخ‌، پاره‌، يا ضخيم‌تر از حد طبيعي‌
آسيب‌ديدگي‌ نوك‌ پيشابراه‌
لغزنده‌سازي‌ ناكافي‌ مجراي‌ تناسلي‌ يا كاندوم‌
واكنش‌ آلرژيك‌ به‌ ديافراگم‌، كاندوم‌، پا ژل‌ يا فوم‌ ضد حاملگي‌
خشكي‌ و نازكي‌ ديواره‌ مجراي‌ تناسلي‌ پس‌ از يائسگي‌
بيماري‌ التهابي‌ لگن‌

علل‌ رواني‌ و عاطفي‌اين اختلال كدامند ؟

ترس‌ از حاملگي‌
ترس‌ از آسيب‌ رسيدن‌ به‌ جنين‌ در هنگام‌ حاملگي‌
فقدان‌ برانگيختگي‌ جنسي‌ و لغزندگي‌ مجراي‌ تناسلي‌ در اثر كمي‌ ترشحات‌. اين‌ حالت‌ در اثر عوامل‌ مختلف‌ مثل‌ تحريك‌ جنسي‌ ناكافي‌، بيزاري‌ از مرد، خستگي‌، يا اضطراب‌ ايجاد مي‌شود.
نداشتن‌ تجربه‌ يا اطلاعات‌ جنسي‌
سابقه‌ آسيب‌ جسمي‌ يا ضربه‌ روحي‌ ناشي‌ از روابط‌ جنسي‌
نداشتن‌ موقتي‌ اشتياق‌ به‌ رابطه‌ جنسي‌ 

چه عواملي كه اين اختلال را شدت ميدهند ؟

حاملگي‌ و دوره‌ پس‌ از زايمان‌
استرس‌، بيماري‌ اخير، خستگي‌، يا كار زياد
نوشيدن‌ الكل‌
يائسگي‌


چگونه از بروز اين پديده ممانعت نماييم؟
اگر علايم‌ عفونت‌ دستگاه‌ تناسلي‌ وجود دارد بايد سريعاً براي‌ درمان‌ مراجعه‌ شود.
مصرف‌ ژل‌ها يا فوم‌هاي‌ ضد حاملگي‌ كه‌ باعث‌ واكنش‌هاي‌ آلرژيك‌ مي‌شوند را متوقف‌ كنيد.
موضوع‌ بايد با شوهر در ميان‌ گذاشته‌ شود. پشتيباني‌ و صبر شوهر براي‌ غلبه‌ بر اين‌ مشكل‌ اهميت‌ زيادي‌ دارد. مسأله‌ تحريك‌ جنسي‌ در اين‌ ميان‌ مهم‌ است‌. در صورت‌ لزوم‌ از مواد لغزنده‌كننده‌ غيرروغني‌ و غير آلرژيك‌ مي‌توان‌ استفاده‌ كرد.
اگر صدمات‌ جسمي‌ يا روحي‌ در روابط‌ جنسي‌ گذشته‌ وجود داشته‌ است‌، بهتر است‌ براي‌ مشاوره‌ تخصصي‌ در رابطه‌ با احساسات‌ منفي‌ مربوطه‌ مراجعه‌ شود.

عوارض احتمالي اين اختلال عبارتند از :
به‌ علت‌ بستگي‌ دارد. بيماري‌هاي‌ طبي‌ معمولاً قابل‌ معالجه‌ هستند. مشكلات‌ رواني‌ را نيز اغلب‌ مي‌توان‌ رفع‌ كرد. راه‌ حل‌ بهبود مشكلات‌ بين‌ فردي‌ نيز برقراري‌ ارتباط‌ مناسب‌ و صبر است‌.
عوارض‌ احتمالي‌
پيدايش‌ مشكل‌ در روابط‌ شخصي‌، ناتواني‌ دايمي‌ از لذت‌ بردن‌ از تجربيات‌ جنسي‌، و از دست‌ دادن‌ عزت‌ نفس‌


درمان اين پديده ممكن است ؟ چگونه؟

- انجام‌ بررسي‌هاي‌ آزمايشگاهي‌ مثل‌ پاپ‌اسمير و كشت‌ هر گونه‌ ترشح‌ از مجراي‌ تناسلي‌ براي‌ پيدا كردن‌ هرگونه‌ مشكل‌ طبي‌ كه‌ بتوان‌ آن‌ را درمان‌ كرد.
- درمان‌ مناسب‌ برحسب‌ وجود علل‌ جسمي‌ يا رواني‌ طرح‌ريزي‌ مي‌شود.
- نشستن‌ در آب‌ داغ‌ به‌ رفع‌ علايم‌ كمك‌ مي‌كند. بهتر است‌ اين‌ كار 3 يا 4 بار در روز، هر بار به‌ مدت‌ 15-10 دقيقه‌، انجام‌ شود.
- به‌ هنگام‌ مقاربت‌ جنسي‌ از لغزنده‌كننده‌ مناسب‌ استفاده‌ شود.
- تمرينات‌ مخصوص‌ براي‌ آشنا كردن‌ جسم‌ و ذهن‌ با مقاربت‌ جنسي‌ (فوكوس 1و2)

- وضعيت‌هاي‌ مختلف‌ بايد امتحان‌ شوند تا وضعيتي‌ كه‌ كمترين‌ درد را به‌ همراه‌ دارد مشخص‌ شود.
- درمان‌ مشكلات‌ رواني‌ بسته‌ به‌ نيازهاي‌ بيمار متفاوت‌ است‌. روش‌ها شامل‌ موارد زير هستند: آموزش‌ درباره‌ جلوگيري‌ از حاملگي‌؛ مشاوره‌ براي‌ كشف‌ تعارضات‌ روحي‌ مخفي‌ در ناخودآگاه‌؛ تمرينات‌ تمركز حسي‌ و عاطفي‌؛ و آموزش‌ روش‌هاي‌ مناسب‌ تحريك‌ جنسي‌
- در مواردي‌ مثل‌ وجود اسپاسم‌ عضلات‌ ناحيه‌ مجراي‌ تناسلي‌ يا بافت‌ جوشگاهي‌ ناشي‌ از ترميم‌ پارگي‌ مجراي‌ تناسلي‌، انجام‌ يك‌ عمل‌ جراحي‌ كوچك‌ ممكن‌ است‌ به‌ رفع‌ علايم‌ كمك‌ كند.


 

+ نوشته شده در  ساعت 15:38  توسط متیو  | 

شب ادراري در كودكان

شب ادراري در كودكان

 

 

شب ادراري كودكان مشكلي است كه براي كودكان وخانوادة آنها از زمانهاي دور موجود بوده است . شرح خيس كردن كودكان در نوشته هاي 1550 سال قبل از ميلاد هم ديده مي شود معهذا علي رغم پيشرفت دانش بشر در مورد مكانيسم ايجاد شب ادراري هنوز معلومات ما در مورد چگونگي ايجاد شب ادراري و نحوه درمان قطعي آن كامل نيست .

درسن شيرخوارگي ادرار كردن طفل كاملا رفلكسي و بي اختيار است . در اين سن, پر شدن مثانه باعث تحريك گيرنده هايي در جدار مثانه مي شود و هرجه مثانه پرتر باشد اين تحريكات بيشتر مي شود تا اينكه رفلكسي از طريق اين گيرنده ها ونخاع ايجاد شود و منجربه انقباض مثانه و تخليه آن گردد . با بزرگتر شدن كودك وتكامل مراكز عصبي,بنظرمي رسد كه درسن1تا2سالگي كودك مي تواندپر شدن مثانه خود را درك كند و تدريجا اين توانايي را بدست مي آورد كه مدت كمي تخليه مثانه را به تعويق بياندازد در سالهاي دوم تا سوم عمر , با تكامل مراكز عصبي , مغز كنترل بيشتري روي اعمـال مثانه پيدا مي كند و در نتيجه طفل قادر مي شود كه مدت بيشتري ادرار را در مثانه نگاه دارد معمولا تا سه سالگي اكثر اطفال بخوبي قادرند ادرارشان را در روز كنترل كنند اما توانايي كنترل ادرار در شب , اكثرا ديرتر حاصل مي شود . در سن 4 تا 5 سالگي مراكز عصبي مغز قادرند انقباضات مثانه را در خواب هم كنترل كنند بعلاوه تا اين سن ظرفيت مثانه كودك هم زياد شده و مي تواند حجم بيشتري ادرار را نگاهداري كند. البته اين روند تكامل در جوامع گوناگون سرعت يكساني ندارد . حتي دريك جامعه هم در طبقات مختلف مي تواند متفاوت باشد. وحتي در دختر ها معمولا اين كنترل زودتر از پسر بچه ها بوجود مي آيد.

تعريف شب ادراري :

در صورتي كه كودكي به طور مكرر حداقل 2 بار در هفته و به مدت حداقل 3 ماه پياپي بدون استفاده از داروهاي ادرار آور و يا بدون داشتن بيماريهاي زمينه اي مانند ديابت و صرع و بيماريهاي سيستم اعصاب بستر خود را خيس كند , و سن كودك بالاي 5 سال باشد, مي توان او را بعنوان كودك دچار شب ادراري مورد بررسي قرار داد.

بطور كلي شب ادراري در 10 تا 15% كودكان حدود 6 ساله موجود است اما هر چه سـن بالاتـر مي رود تعدادي ار كودكان خود بخود بهبودي پيدا مي كنند . بطوريكه در سن 10 سالگي حدود 5% از كودكان و در 15 سالگي تنها 1% كودكان شب ادراري دارند. و بايد توجه داشت كه شب ادراري در پسرها 2 تا 3 برابر دختر هاست .

علل شب ادراري:

در بيش از 80% از موارد ، كودك مبتلا به شب ادراري هيچ بيماري و يا عيب و نقص عضوي و بدني ندارد و در كمتر از 20% موارد ممكن است بيماري هايي مانند : ديابـت , عفونت ادراري , بيماريهاي مادرزادي كليه , نوعي كم خوني و عيوب نخاع و بيماريهاي سيستم اعصاب , علت شب ادراري باشد . كه خوشبختانه در مورد فرزند شما با توجه به معاينات وآزمايشات انجام شده اينگونه مشكلات وجود ندارد . لذا شب ادراري در فرزند شما يك بيماري تلقي نمي شود و آيندة كودك شما كاملا روشن است . و اين شب ادراري سرانجام حتي بدون درمان برطرف خواهد شد.

توجه داشته باشيد اين خيس كردن , در هنگام خواب اتفاق مي افتد , و كودك شما هيچگونه دخالتي در آن ندارد لذا تنبيه و تحقير طفل در نزد خودتان يا ديگران ويا مسخره كردن وي , نه تنها هيچگونه تاثيري در بهبودي آن ندارد بلكه با ايجاد فشار روحي وضع كودك را به مراتب بدتر مي كند.

ثابت شده است عوامل ارثي و سوابق والدين نيز در بروز شب ادراري موثر است . اما بايد توجه داشت همانطور كه زمان راه افتادن و حرف زدن بچه ها با همديگر متفاوت است , روند بالارفتن ظرفيت مثانه و زمان قدرت كنترل مثانه نيز در كودكان ممكن است باهم متفاوت باشد.

مسايل روحي و عاطفي از مهمترين علل شب ادراري هستند . اين مورد بخصوص در نزد كودكاني ديده مي شود كه قبلا كنترل ادرار داشته اند اما اكنون دچار شب ادراري شده اند. از جمله عوامل روحي كه مي تواند سبب شب ادراري گردد ميتوان از موارد زير نام برد:

ـ تولد يك نوزاد درخانواده كه موجب مي شود توجه پدر و مادر به نوزاد معطوف گردد و به

كودك بزرگتر كمتر مورد توجه قرار گيرد .

ـ جدايي پدر و مادر

ـ اختلافات و كشمكشهاي درون خانواده

ـ جابجايي خانواده

ـ مسافرت يا فوت يكي از والدين

- تحقير وتنبيه بيش از حد بزرگتر ها نسبت به كودك

- ايجــاد ترس و هيجــان و اضطــراب شديد در كودك با شنيدن ويا ديدن مناظر , فيلمها ويا

بازي هاي ترسناك كامپيوتري

از ديگر عوامل بسيار مهم در شب ادراري كه به تازگي و در سالهاي اخير بسيار اهميت پيدا كرده است , آلرژي و حساسيت كودك به غذا ها و بخصوص شير گاو است . لذا بايد دقيقاً توجه داشت كه در چه شبهايي و با مصرف چه موادو يا غذاهايي اين شب ادراري تشديد مي شود. تا از مصرف آنها پرهيز گردد .

قبلا تصور مي شد كه كودكان مبتلا به شب ادراري خواب عميق تري دارند و يا شب ادراري ناشي از اختلال در خواب و بيدار شدن كودك است . اما بتازگي نشان داده شده است كه بين خواب كودكان مبتلا به شب ادراري و ساير كودكان تفاوتي وجود ندارد و خيس كردن در هر مرحله از خواب ( چه در مرحله خواب عميق و چه در مراحل خواب سطحي ) ممكن است اتفاق بيافتد.

درمان :

1ـ از بين بردن تمامي فاكتورها و مسايل عاطفي و روحي كه منجر به اضطراب و مشكلات عصبي در كودك مي شود ( در قسمت قبلي به آن اشاره شد)

2ـ استفاده ازتشكچه هاي زنگ دار كه در صورت تماس با اولين قطره ادرار زنگ آن بصدا درمي آيد و موجب بيداري كودك مي شود. استفاده از اين دستگاه باعث مي شود كه ظرف چند هفته يك رفلكس شرطي دركودك ايجاد شود بطوري كه حتي پرشدن مثانه نيزميتواند بتدريج باعث بيدار شدن كودك گردد.

3ـ در روز بايد مايعات زيادي استفاده گردد و به كودك آموزش داد تاحتي الامكان در طول روز ادراركردن را به تاخير اندازد تا حجم مثانه بيشتر شده و در طول شب ديرتر پر گردد، بديهي است ار غروب آفتاب به بعد لازم است مصرف مايعات و غذاها و ميوه هاي آبدار به حداقل برسد و كودك حتما قبل از خوابيدن ادرار كند.

4ـ تشويق طفل هم در انجام اين تمرينات و رعايت دقيق درمانهاي دارويي و غير دارويي بسيار مؤثر است . حتي مي توان كودك را به ازاي هر چند شب كه خيس نمي كند تشويق نمود و در صورت عدم خيس كردن براي مدت طولاني براي وي جايزه اي نيز خريد . (‌اين مسئله در مورد كودكاني كه در طول روز در لباس خود نم مي زنند نيز صادق است )

5ـ درمانهاي دارويي كه از جمله آنها ايمي پيرامين است . ايمي پيرامين دارويي است كه در درمان تعدادي از ناراحتي هاي روحي و افسردگي بكار مي رود لذا ممكن است شما از مصرف آن اكراه داشته باشيد . اما بايد توجه داشته باشيد تاثير اين دارو جدا از خاصيت ضد افسردگي آن است و از طريق تاثير بر اعصاب مثانه عمل ميكند. لذا مي توانيد بدون دغدغه آنرا مصرف نماييد چرا كه اين دارو عوارضي براي كودك شما ندارد. در 25 تا 40% كودكان بدنبال مصرف اين دارو بهبودي حاصل مي شود اما از آنجائيكه پس از قطع دارو ممكن است شب ادراري مجددا عود نمايد,لازم است اين دارو حداقل براي سه ماه مصرف شود و قطع آن نيز تدريجي باشد . از داروهاي ديگر مي توان از قرص و اسپري بيني دسموپرسين و قرص اكسي بوتينين نام برد كه در موارد خاصي مي تواند مفيد باشد .

6ـ درمانهاي روانپزشكي كه بيشتر در مورد كودكاني بكار مي رود كه از مسايل روحي و رواني زيادي رنج مي برند.

درپايان متذكر مي شوم اگر چه شب ادراري سبب ناراحتي خانواده وخود كودك مي گردد اما خوشبختانه در اكثر بچه ها بهبود پذير است و حتي بدون درمان نيز اين عارضه ممكن است برطرف گردد. اما از آنجائيكه شب ادراري ممكن است علامت بسياري از بيماريهاي مهم و جدي در كودك باشد , درمانهاي توصيه شده براي كودك خود را هيچگاه جهت ديگران تجويز نفرماييد چون براي اثبات وجود و يا عدم وجود اين بيماريها , بررسي و معاينه كودكان مبتلا به شب ادراري توسط پزشك حاذق ضروري است .

+ نوشته شده در  ساعت 15:37  توسط متیو  | 

درباره « ايـدز »چه مي‌دانيد؟

درباره « ايـدز »چه مي‌دانيد؟

 

ايدز مخفف نام كامل سندرم نارسايي اكتسابي ايمني براي اولين بار در سال 1981 در ايالات متحده گزارش شد و از آن زمان تا كنون اپيدمي اصلي جهاني محسوب مي‌شود.
عامل مولد ايدز ويروس نارسايي ايمني انساني يا همان ويروس آچ آي وي است اين ويروس با كشتن يا آسيب رساندن به سلول‌هاي سيستم ايمني بدن به طور فزاينده‌اي توانايي بدن را براي مبارزه با عفونت‌ها و سرطانهاي خاص تضعيف كرده و مختل مي‌كند افراد مبتلا به ايدز ممكن است به بيماريهاي تهديد كننده موسوم به عفونت‌هاي فرصت طلب دچار شوند كه اين عفونتها از طريق ميكروب‌ها شامل ويروسها و باكتري‌هايي كه اغلب افراد سالم را نمي‌توانند بيمار كنند ايجاد مي‌شوند از سال 1981 بيش از 830 هزار مورد ابتلا به اين بيماري تنها در ايالات متحده گزارش شد. ويروس ايدز اغلب و به طور شايع از راه تماس جنسي مراقبت نشده و از طريق يك شريك جنسي آلوده منتقل مي‌شود. اين ويروس مي‌تواند در هنگام تماس جنسي از راه اعضايي چون مهبل، دهان و اندام‌هاي تناسلي منتقل شود. اين ويروس همچنين از طريق تماس با خون آلوده منتقل مي‌شود. پيش از اينكه مسوولان بهداشتي خون اهدايي را نسبت به وجود اين عفونت بررسي و آزمايش كرده و از فناوري‌هاي گرما درماني براي تخريب آن در خون آلوده استفاده كنند اين ويروس به ميزان قابل توجهي از طريق خون و اجزاي خوني آلوده منتقل مي‌شد اما در حال حاضر به خاطر توجه به اين تكنيك‌ها اين انتقال به حد چشمگيري كاهش يافته است. اين ويروس اغلب در ميان تزريق كنندگان مواد مخدر به دليل استفاده از سوزنها و سرنگ‌هاي مشتركي كه حتي به مقادير اندكي خون بيمار آلوده هستند گسترش پيدا مي‌كند. اما اين انتقال در بيمارستانها و مراكز بهداشتي يعني انتقال از راه سرنگ آلوده بسيار به ندرت اتفاق مي‌افتد. زنان نيز در حين بارداري مي‌توانند اين ويروس را به نوزادان خود منتقل كنند. تقريبا يك چهارم تا يك سوم از كل مادران باردار درمان نشده اين عفونت را به نوزادان خود منتقل مي‌كنند اين بيماري همچنين از طريق شيردهي از سوي مادر بيمار به نوزاد منتقل مي‌شود. چنانچه مادر در طول بارداري از داروي AZT استفاده كند به ميزان چشمگيري احتمال انتقال بيماري به نوزاد را كاهش مي‌دهد و در صورتي كه علاوه بر مصرف دارو مراقبان بهداشتي نوزاد را با عمل سزارين متولد كنند احتمال ابتلاي كودك به ايدز تا يك درصد كاهش مي‌يابد. مطالعات نشان مي‌دهد اگرچه اين ويروس در بزاق افراد مبتلا وجود دارد اما از راه بزاق قابل انتقال نيست. ايدز مي‌تواند هر فردي را كه در رفتارهاي پرخطر شركت مي‌كند مبتلا سازد. اين رفتارها شامل استفاده از سوزن و سرنگ مشترك، داشتن تماس جنسي با فرد بيمار بدون استفاده از كاندوم و تماس جنسي با فردي كه بيمار بودن وي مشخص نيست مي‌باشد. به علاوه ابتلا به بيماري‌هايي كه از راه تماس جنسي منتقل مي‌شوند مانند سيفليس، عفونت قارچي كلاميديا، سوزاك و غيره افراد را مستعد ابتلا به ايدز در طول تماس جنسي با شريك بيمار مي‌كند. در مورد علائم نشان دهنده عفونت ايدز بايد گفت كه بسياري افراد وقتي براي اولين بار به اين بيماري مبتلا مي‌شوند هيچ علامتي ندارند. اما در برخي ديگري علائمي چون علائم سرماخوردگي در ظرف يك يا دو ماه پس از قرارگرفتن در معرض ويروس بروز مي‌كند. اين علائم شامل تب، سردرد، خستگي و بزرگ شدن غدد لنفاوي است. اين علائم اغلب ظرف يك هفته تا يك ماه ناپديد شده و اغلب با ساير عفونت‌هاي ويروسي اشتباه گرفته مي‌شود. در طول اين دوره افراد بسيار عفونت پذير هستند و ويروس ايدز در مقادير زيادي در مايعات اندام‌هاي تناسلي وجود دارد. علائم شديدتر معمولا تا 10 سال يا بيشتر در بزرگسالان و يا ظرف 2 سال در كودكان كه در ابتداي تولد مبتلا به اين بيماري بوده‌اند بروز مي‌كند. زماني كه اين بيماري براي اولين بار در امريكا مشاهده شد هيچ شيوه درماني و دارويي براي معالجه آن وجود نداشت اما به تدريج محققان داروهاي مختلفي را براي مقابله با آن توليد كردند از آنجا كه اين ويروس مي‌تواند در برابر هر دارويي مقاوم شود پزشكان و متخصصان بايد از روش‌هاي درماني تركيبي براي معالجه موثر آن استفاده كنند.

+ نوشته شده در  ساعت 15:35  توسط متیو  | 

انواع كم خوني و روشهاي درمان آن

انواع كم خوني و روشهاي درمان آن

 

عارضه كم خوني زماني بروز مي‌كند كه خون فاقد هموگلوبين كافي است. هموگلوبين به گلبول‌هاي قرمز خون در حمل اكسيژن از ريه‌ها به تمام اندام‌هاي بدن كمك مي‌كند.

كم خوني انواع مختلفي دارد كه هر كدام به دلايل مختلف بروز مي‌كنند و به اختصار در ذيل معرفي شده‌اند:

1 - كم خوني ناشي از فقر آهن (IDA): اين نوع كم خوني از شايعترين انواع اين بيماري است. فقر آهن زماني بروز مي‌كند كه بدن فاقد آهن كافي است.

بدن براي ساختن هموگلوبين به آهن نياز دارد. اين حالت معمولا در اثر از دست دادن خون به دليل مشكلاتي همچون عادت ماهانه طولاني و سنگين، زخم‌هاي داخلي، پوليپ‌هاي روده يا سرطان روده بروز مي‌كند.

همچنين، رژيم غذايي فاقد آهن كافي مي‌تواند منجر به بروز اين حالت شود. در دوره بارداري نيز عدم وجود آهن كافي براي مادر و جنين موجب كم خوني از نوع فقر آهن مي‌شود.

بدن مي‌تواند با مصرف مود غذايي مانند گوشت گاو، صدف‌هاي خوراكي، اسفناج، عدس، سيب زميني كباب شده با پوست و تخمه گل آفتابگردان، آهن مورد نياز خود را به دست آورد.

2- كم خوني مگالوبلاستيك يا فقر ويتامين: اين نوع كم خوني معمولا در اثر كمبود فوليك اسيد يا ويتامين B-12 بروز مي‌كند. اين ويتامين‌ها به بدن در سالم نگهداشتن خون يا سيستم عصبي كمك مي‌كنند. در اين نوع كم خوني، بدن گلبول‌هاي قرمز خوني توليد مي‌كند كه نمي‌توانند اكسيژن را به خوبي تحويل دهند.

قرص‌هاي مكمل حاوي فوليك اسيد مي‌توانند اين نوع كم خوني را درمان كنند. فوليك اسيد را همچنين مي‌توان از مصرف دانه‌ها و بنشن‌ها، مركبات و آب ميوه‌ها، سبوس گندم و ساير غلات، سبزيجات برگ پهن و سبز تيره، گوشت طيور، صدف و كبد به دست آورد.

گاهي اوقات ممكن است يك متخصص نتواند تشخيص دهد كه علت اين بيماري كمبود ويتامين B-12 است. اين حالت معمولا در افراد مبتلا به كم خوني وخيم بروز مي‌كند كه در حقيقت نوعي بيماري خود ايمني است. عدم دريافت ويتامين B-12 كافي مي‌تواند موجب كرخي و بي‌حسي دست‌ها و پاها، مشكلات در راه رفتن، از دست دادن حافظه و مشكلات بينايي شود. نوع درمان بستگي به عامل مولد بيماري دارد، اما به هر حال مصرف ويتامين B-12 ضروري است.

3- بيماري‌هاي نهفته: بيماري‌هاي خاصي وجود دارند كه مي‌توانند به توانايي بدن در توليد گلبول‌هاي قرمز خوني آسيب برسانند. براي مثال، افراد مبتلا به بيماري‌هاي كليوي به ويژه بيماراني كه دياليز مي‌شوند در معرض ابتلا به كم خوني قرار دارند. كليه‌هاي اين بيماران قادر به ترشح هورمونهاي كافي براي توليد گلبول‌هاي خوني نبوده و در هنگام دياليز نيز آهن از دست مي‌دهند.

4- بيماري‌هاي خوني ارثي: اگر در خانواده سابقه بيماري خوني وجود داشته باشد، احتمال ابتلا به آن در افراد ديگر نيز افزايش مي‌يابد. يكي از امراض خوني ارثي كم خوني گلبول‌هاي داسي شكل است. به جاي توليد گلبول‌هاي قرمز خوني طبيعي كه به راحتي درون رگ‌هاي خوني حركت مي‌كنند، گلبول‌هاي داسي شكل حركت سختي داشته و داراي لبه‌هاي خميده هستند. اين گلبول‌ها نمي‌توانند در رگ‌هاي خوني ظريف به آساني حركت كنند و در نتيجه مسير رسيدن خون به اعضاي بدن را مسدود مي‌كنند. بدن گلبول‌هاي قرمز داسي شكل را نابود مي‌كند، اما نمي‌تواند با سرعت كافي انواع طبيعي و سالم جديدي را توليد كند. اين امر موجب بروز كم خوني مي‌شود نوع ديگري از كم خوني ارثي تالاسمي است. تالاسمي زماني بروز مي‌كند كه بدن ژن‌هاي ويژه‌اي را از دست مي‌دهد و يا ژن‌هاي غير طبيعي مختلف از والدين به كودك ارث مي‌رسد كه به نحوه توليد هموگلوبين تاثير منفي مي‌گذارند.

5- كم خوني آپلاستيك: نوع نادري از كم خوني است و زماني بروز مي‌كند كه بدن به اندازه كافي گلبول قرمز توليد نمي‌كند. از آنجا كه اين امر بر گلبول‌هاي سفيد نيز تاثير مي‌گذارد، از اين خطر بالاي بروز عفونت‌ها و خونريزي‌هاي غير قابل توقف مي‌شود. اين حالت دلايل مختلفي دارد كه عبارتند از: الف - روش‌هاي درماني سرطان‌ها (پرتودرماني و شيمي درماني)

ب- قرار گرفتن در معرض مواد شيميايي سمي (مانند مواد مورد استفاده در برخي حشره‌كش‌ها، رنگ و پاك كننده‌ها و شوينده‌هاي خانگي)

پ ـ برخي داروها (مانند داروهاي مخصوص درمان روماتيسم مفصلي)

ت- بيماري‌هاي خود ايمني (مانند لوپوس)

ث - عفونت‌هاي ويروسي كه بر تراكم استخواني تاثير مي‌گذارد.

نوع درمان بستگي به ميزان حاد بودن كم خوني دارد. اين بيماري را مي‌توان با تعويض خون، مصرف دارو و يا پيوند مغز استخوان درمان كرد. كم خوني براي پيشرفت در بدن به گذر زمان احتياج دارد. در آغاز ممكن است هيچ علايمي بروز نكند و يا علايم بيماري بسيار خفيف باشد، اما با پيشرفت بيماري مي‌توان شاهد علايمي چون خستگي، ضعف، عدم توانايي در كار و تحصيل، كاهش دماي بدن، پريدگي رنگ پوست، ضربان قلب سريع، كوتاهي تنفس‌ها، درد سينه، سرگيجه، تحريك پذيري، كرخي و سردي دست‌ها و پاها و سردرد بود. تشخيص اين بيماري با انجام يك آزمايش خون امكانپذير است. در صورت مثبت بودن جواب آزمايش و ابتلا به كم خوني انجام آزمايشات ديگري نيز براي تشخيص نوع آن ضروري است. انتخاب نوع درمان كم خوني بستگي به علت بروز آن دارد. براي مثال، نحوه درمان كم خوني گلبول‌هاي داسي شكل با نحوه درمان كم خوني ناشي از رژيم غذايي فاقد آهن يا فوليك اسيد متفاوت است. از اين رو براي كشف بهترين روش معالجه بايد به متخصص مربوطه مراجعه كرد.

به روش‌هاي گوناگون مي‌توان مانع از بروز برخي انواع كم خوني شد كه مجموعه‌اي از آنها در زير آمده است؛

1- مصرف غذاهاي حاوي آهن زياد از جمله گوشت قرمز، ماهي، مرغ، تخم‌مرغ، ميوه‌هاي خشك شده، عدس و لوبيا، سبزيجات سبز برگ پهن مانند اسفناج، كلم و يا غله‌هاي حاوي آهن غني شده.

2- مصرف مواد خوراكي كه جذب آهن را در بدن افزايش مي‌دهد مانند آب پرتغال، توت فرنگي، كلم و يا ساير ميوه‌ها و سبزيجات حاوي ويتامين C.

3- خودداري از نوشيدن قهوه و چاي همراه با وعده‌هاي غذايي چرا كه اين نوشيدني‌ها جذب آهن در بدن را دشوار مي‌كند.

4- كلسيم جذب آهن را مشكل مي‌كند لذا براي به كار گرفتن بهترين روش براي مصرف كلسيم به ميزان مناسب و كافي با پزشك متخصص بايد مشورت كرد.

5- اطمينان از مصرف كافي فوليك اسيد و ويتامين B-12 در رژيم غذايي

6- مشاوره با پزشك براي خوردن قرص‌هاي مكمل آهن چرا كه مصرف اين قرص بدون مشورت با فرد متخصص صحيح نيست. اين قرص‌ها در دو نوع فروس و فريك ارايه مي‌شوند. جذب فروس در بدن بهتر صورت مي‌گيرد اما اثرات جانبي مانند تهوع، استفراغ و اسهال در پي دارد با اين حال اين اثرات جانبي را مي‌توان با كمك برخي اقدامات كاهش داد، از آن جمله اينكه ابتدا با نيمي از دوز تجويز شده شروع كرد و به تدريج آن را به دوز كامل رساند. قرص را در دوزهاي تقسيم شده مصرف كرد. قرص را همراه با غذا مصرف كرد و اگر نوعي از قرص آهن مشكلاتي ايجاد مي‌كند با متخصص مربوطه براي مصرف نوع ديگر مشورت كرد.

7- زناني كه باردار نبوده اما در سن بارداري قرار دارند بايد هر 5 تا 10 سال يكبار آزمايش كم خوني بدهند. اين امر حتي در شرايط سلامت بايد صورت گيرد. انجام اين آزمايش‌ها بايد از زمان نوجواني آغاز شود.

8- همچنين زناني كه باردار نيستند و در سن بارداري قرار دارند در صورت داشتن علايمي چون عادت ماهانه شديد و طولاني، مصرف آهن كم و يا تشخيص قبلي ابتلا به كم خوني بايد هر سال آزمايش خون بدهند. اكثر افراد از طريق يك رژيم غذايي سالم و منظم مي‌توانند از غذاهاي سرشار از آهن استفاده كنند اما برخي افراد نمي‌تواند آهن كافي بدست آورند كه مهمترين اين افراد دختران نوجوان و زنان در سن بارداري هستند كه يا در هر عادت ماهانه خون زيادي را از دست مي‌دهند يا بيش از يك بچه دارند و يا از IUD استفاده مي‌كند.

كودكان نوپا و زنان باردار نيز در اين گروه هستند. اين افراد بايد به طور دوره‌اي آزمايش كم خوني بدهند و در صورت فقر آهن حتما بايد با مشورت پزشك از مكمل‌هاي آهن استفاده كند كه نحوه درمان مشكل آنها بر عهده پزشك است.


 

+ نوشته شده در  ساعت 15:34  توسط متیو  | 

مطالب قدیمی‌تر